BETA

אור שוקרון, שכתבה נגד ינון מגל: "רוצה שיפוטר. הוא לא יכול לייצג אותי בכנסת"

סערת ינון מגל: אור שוקרון, העובדת השנייה של עורך אתר וואלה בעבר שיוצאת נגד התנהגותו, מסביר לצינור מדוע כתבה את הפוסט נגדו: "אני לא יכולה להצביע לבית היהודי כל עוד הוא עובד שם, והוא לא יכול לייצג אותי בדיונים על הטרדות מיניות ושוויון מגדרי". בינתיים, הסיפור עורר סערה גם בין העובדים באתר, שם התגלה עוד מקרה של הטרדה מינית מהעבר, בכלי תקשורת אחר

אחרי שעיתונאית וואלה רחלי רוטנר כתבה על אותו ערב בו ח"כ ינון מגל הטריד אותה לכאורה - והתגובה של מגל עצמו בה הוא מודה בדברים ומתנצל - לא עבר הרבה זמן ומתלוננת נוספת נגד ח"כ מגל הצטרפה לסיפור. היום (רביעי) הודיעה המשטרה כי תפתח בבדיקת החשדות נגדו.

 

אור שוקרון הגיבה לפוסט של מגל וכתבה שהוא חפן לה את הישבן, ובפוסט אחר אמרה שזה קרה ביותר מהזדמנות אחת, כולל הצעות חוזרות ונשנות להכנס איתו לשירותים. במשך שעות ארוכות היא שתקה - אבל דווקא כשהתחילו להשמיץ את המתלוננות - אור שוקרון החליטה שיש לה מסר שחשוב שיעבור.

 

עוד הטרדה, ממקום אחר

 

"הדבר היחיד שאני רוצה, וזו הסיבה שכתבתי את הפוסט, זה שיפוטר מהמפלגה", אומרת שוקרון לצינור. "גם כי אני לא יכולה להצביע למפלגה כל עוד אני שם, וגם כי אני זה נראה לי מגוחך שבנאדם כזה ייצג אותי בכנסת בוועדות על שוויון מגדרי, נשים מוכות, הטרדות מיניות, זה המקום שיהיה בו. לא תלונות במשטרה, לא אייטמים על גבי אייטמים, לא מעניין אותי שום דבר - רק שיפוטר".

 

מיותר לומר שבמערכת וואלה הרוחות סערו - אבל לא רק סביב ינון מגל. שרשור מיילים פנימי חושף מגישה נוספת באתר שהוטרדה מינית במקום עבודה אחר - ערוץ 2 - אנחנו מביאים כאן לראשונה את ההתכתבות שנגדעה מהר מאוד על ידי בכיר בחברה.

 

 

ינון מגל בעת שהצטרף לבית היהודי. הכותבת:
 

ינון מגל בעת שהצטרף לבית היהודי. הכותבת: "רק רוצה שיפוטר"(חדשות 10)

 

המגישה הדס סיני כתבה שבעקבות הפוסט של רחלי, היא רוצה להקדיש את היום באולפן לנושא ההטרדות המיניות וחלקה את החוויה שהיא עברה בזמנו. כך היא כתבה: 'הוטרדתי קשות בערוץ 2 על ידי בכיר לפני כארבע שנים. וכמו רחלי, הגבתי במבוכה, צחקוק עצבני ותחושת חילול. סירובי, אגב, עלה לי בג'וב'. בעקבות המייל שלה התפתח דיון במיילים כשחלק מאנשי וואלה תומכים במגל וחלקם מגנים אותו, ובסופו של דבר הדיון הופסק ברגע שאודי הירש עורך המשנה באתר ביקש להפסיק אותו.

 

"זה היה מייל פנימי לצורך אייטם בפיילוט במהדורה שתעלה בקרוב. אם הייתי רוצה להתמודד עם זה בזמן אמת הייתי הולכת למשטרה. לא לצינור, לא לפייסבוק ולא לתא העיתונאיות", הגיבה סיני, וסירבה לדבר על מגל.

 

במקביל לתמיכה מאוד רחבה יש לומר, רחלי עצמה התחילה לקבל נאצות כמו ההודעה הזאת, והרבה מאוד הערות על התזמון של הפוסט, והקשר לעובדה שבעלה עובד בגב האומה שמשודרת בערוץ הזה והסתכסכה לאחרונה עם ח"כ מגל, ואפילו בשביל לנסות להראות את הקרבה בין השניים הפיצו התומכים של מגל את סרטון הצעת הנישואין של רחלי לבעלה אריאל, בה השתתף גם ינון מגל עצמו.

 

אז רחלי גם בפוסט המקורי ציינה שלה ולמגל היו יחסים טובים ושהיא מאוד מחבבת אותו כלשונה, ובפוסט נוסף שהיא העלתה היא הגיבה לכל הטענות ואמרה שאין כזה דבר תזמון מושלם, ועדויות נוספות שהגיעו אליה, הן אלה שדחפו אותה לפרסם את הפוסט, וגם הגיבה לעניין סרטון הצעת הנישואין וציינה שהעובדה שהם היו קרובים בעבר לא סותרת את העובדה שהיא הרגישה צורך לכתוב את שעל ליבה.