BETA

08.09.2017

22:56

נושאים חמים

"הזמנה ממסעדות יוקרה בניגוד לחוק": טיוטת כתב האישום נגד שרה נתניהו

מהטיוטה שהגיעה לידי חדשות 10 עולה כי אשת ראש הממשלה הנחתה את מני נפתלי כי אין לחשוף בפני מי שאינו עובד במעון ראש הממשלה את העובדה שבמקום מועסקות מבשלות. בחלק מהחודשים הגיעו ההוצאות החודשיות האסורות לסכומים שמתקרבים ל-25 אלף שקלים

פרסום ראשון: מטיוטת כתב האישום נגד שרה נתניהו, שהגיעה היום (שישי) לידי חדשות 10, עולה כי אשת ראש הממשלה הנחתה את אב הבית מני נפתלי כי אין לחשוף בפני מי שאינו עובד במעון ראש הממשלה את העובדה שבמקום מועסקות מבשלות, כדי שהדבר לא ייחשף בפני החשבים.

 

בהתאם להנחיה זו, העביר מני נפתלי את המסר לעובדי מעון נוספים. הדבר אפשר לגברת נתניהו להמשיך להזמין בניגוד לחוק ארוחות ממסעדות שף לביתה.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

11 אלף ש"ח עבור חמגשיות: החשבוניות שהובילו לחקירה הנוספת של שרה נתניהו

מסתמן: היועמ"ש יודיע על כתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

 

עוד עולה מטיוטת כתב האישום כי בחלק מהחודשים הגיעו ההוצאות החודשיות האסורות לסכומים שמתקרבים ל-25 אלף שקלים. ב"שישי עם אילה חסון" דווח כי בין היתר הוזמנו ארוחות מוכנות ושירותי שף מהמסעדות מחנהיהודה של השף אסף גרניט, המוציא של השף אבי לוי, זוכה תוכנית מאסטר שף, וקבליר בירושלים, שבה בישל השף יונתן רושפלד.

 

בתוך כך, אמר עורך דינם של בני הזוג נתניהו ל"שישי עם אילה חסון" כי "שמחנו לראות ההודעה של היועמ"ש. מאמינים שגם בשימוע נצליח להוריד את הסעיף היחידי שנותר מהחשדות. מי שאכל את האוכל הם לא משפחת נתניהו. ראו את מני נפתלי מחלק אוכל להרבה אנשים. ללא קשר, אין פסול בלהזמין אוכל כשאין לך מבשלת".

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "אין כאן שום נהנתנות ושום הונאה - וכך יוכח בשימוע. יש כאן הוצאות מנופחות של מני נפתלי לצד הוצאות לגיטימיות שמוצגות בצורה מעוותת בתקשורת. מעניין שהתקשורת מתמקדת בהוצאה של 359 אלף ש״ח על חמגשיות במשך 30 חודשים. הוצאה זו כוללת גם אירוחים רשמיים וארוחות ערב עם שופטים, שרים, אנשי מערכת הביטחון וישיבות עבודה של ראש הממשלה".

 

עוד הוסיפו "איש לא בודק הוצאות דומות ואף גבוהות יותר אצל ראשי ממשלה ונשיאים קודמים. למשל הוצאה של כ-30 אלף ש"ח לארוחה פרטית אצל הזוג אולמרט. או למשל גידול בהוצאות בית הנשיא פרס מ-20 מיליון ש"ח ל-60 מיליון ש"ח. משום מה הכספים הגדולים הללו לא מעניינים אף אחד - ורק לשרה נתניהו נכנסים לצלחת".

 

 

 

"איש לא בודק הוצאות אצל ראשי ממשלה קודמים". שרה נתניהו(אלכס ליפקין)

 

"ארוחות ב-359 אלף שקלים על חשבון הציבור"

שרה נתניהו תוזמן כפי שצוין לשימוע בנוגע לחשד כי בין השנים 2013-2010 הזמינה ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359 אלף שקלים למעון ראש הממשלה, בזמן שיצרה מצג שווא לפיו לא מועסקת במעון מבשלת על מנת לחייב במרמה את הארוחות על חשבון המדינה. הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות 10.

בכך עקפה אשת ראש הממשלה את הוראות הנוהל האוסר על "הזמנת מזון מבושל מוכן למעון ראש הממשלה על פי הצורך, במצב בו לא מועסקת במעון הרשמי מבשלת". כך לכאורה השיגה רעיית ראש הממשלה את מימון המדינה להזמנת הארוחות ולהזמנת שפים שיבשלו במעון.

מנדלבליט הודיע כי בשאר התיקים הנוגעים לשרה נתניהו תיסגר החקירה מחוסר ראיות. כתב אישום יוגש בכפוף לשימוע גם נגד עזרא סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, בשל אותה פרשה. על פי הודעת היועמ"ש, לסיידוף מיוחסות עבירות דומות בשווי של 393 אלף שקלים וכן עבירת זיוף מסמכים.

 

היועמ"ש שוקל להעמיד את סיידוף לדין גם במסגרת החשדות לזיוף חשבוניות עבור ארוחות שפים שהוזמנו למעון, תוך רישום מספר סועדים גדול יותר על מנת לעקוף את הסכום המקסימלי המוגבל לכל סועד. סיידוף חשוד שהנחה את עובדי המעון לזייף את החשבוניות, בזמן שלא נמצאה תשתי ראייתית לכך ששרה נתניהו הייתה מודעת למצג השווא.

 

מני נפתלי מסר בתגובה: "אני לא מבין למה מדברים רק על הארוחות. אני יודע ששרה נתניהו נפלה בחקירתה לגבי המטפלת של אביה. לא מדברים על הגדר שהוגבהה בקסריה שלא לצורך לפי בקשתה של שרה. לא מדברים על ריהוט הגן ועל שלושה פקידות שמשרתות אותה. אני עברתי סיווג בשביל להיות במעגל הקרוב לראש הממשלה אז הוא קורה לי עבריין. שיוריד את החסינות שלו בשביל שאני אגיש נגדו תביעה".

 

 

 

"הסתירה העסקת מבשלות". טיוטת כתב האישום(חדשות 10)

 

המטפלת, החשמלאי ורהיטי הגן - החקירות שנסגרו

חקירה נוספת נגד שרה נתניהו בגין חשד שהטילה את הוצאות הטיפול הסיעודי באביה על המדינה תיסגר. הפרשה נחשפה בחדשות 10. על פי הודעת מנדלבליט הסיבה היא חלקית בשל העדר ראיות מספיקות וחלקית מכיוון ש"מכלול הנסיבות אינו מצדיק העמדה לדין פלילי".

 

בפרשה זו הועסקו על פי החשד שתי עובדות נקיון במעון כמטפלות למשך מספר ימים, כאשר אחת מהן קיבלה תשלום באופן פרטי משרה נתניהו ואילו השנייה הועסקה על חשבון קופת המדינה כעובדת נקיון. היועמ"ש הסביר כי סכומי הכסף בהם מדובר הם נמוכים יחסית וכן כי הוא מתחשב במכלול הנסיבות הכוללות את מצוקתה של נתניהו.

 

גם בפרשת "החשמלאי" החליט היועמ"ש לסגור את החקירה נגד שרה נתניהו בשל מחסור בראיות. לפי הודעתו לא נאספה תשתית ראייתית מספקת על מנת להוכיח כי היייתה מודעת למעשי מרמה שנעשו בפרשה. סיידוף לעומת זאת יואשם במסגרת פרשה זו בשל חשבונות בסך למעלה מ-10,000 שקלים.

 

בנוגע לפרשות "רהיטי הגן" ו"הבקבוקים", הודיע מנדלבליט כי התשתית הראייתית שנאספה לא מצדיקה חקירה פלילית. בנוגע לבקבוקים העבירה שרה נתניהו סכום של 4,000 שקלים למשרד רה"מ, שלפי חשב המשרד מתאים לאומדן של פדיון הבקבוקים מאז 2009. בנוגע לרהיטי הגן נטען כי הציוד שנקנה הוחזר למעון הרשמי, וכי בביתם הפרטי של הזוג נתניהו בקיסריה התארחו מבקרים מתוקף תפקידו של רה"מ, עובדה המתירה להחליף ריהוט על חשבון אוצר המדינה.