BETA

30.12.2016

11:17

נושאים חמים

איש הנדל"ן אלון קסטיאל מואשם באונס ובעבירות מין

כתב האישום נגד קסטיאל מגולל שורת עבירות מין שביצע בשש נשים, בהן שני מעשי אונס ומעשים מגונים אחרים. "המשיב עשה שימוש בגופן של המתלוננות ללא שמץ של אמפתיה ובאופן דורסני, על מנת לספק את יצריו", נכתב בכתב האישום

בבית משפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (שישי) כתב אישום חמור נגד איש הנדל"ן אלון קסטיאל, אשר החשודות נגדו פורסמו לראשונה בחדשות 10, בגין שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות בשש נשים. במקביל לכתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את קסטיאל, "בשל מסוכנותו לציבור הנשים בכלל ולמתלוננות בפרט", לשון הבקשה.

 

סעיף האישום הראשון על אונס תיעד מקרה בפורים בשנת 2007, אז נפגש קסטיאל צעירה שעבדה עמו בחברת רואי חשבון. לאחר שהשניים שתו משקאות אלכוהוליים במסיבה, הציע קסטיאל למתלוננת לעזוב את המסיבה, אך היא ביקשה להישאר. זמן קצר לאחר מכן, כשהרגישה ערפול חושים, הסיע אותה קסטיאל לבית הוריו שברמת השרון, שם אנס אותה למרות שבכתה ובניגוד לרצונה.


>> לכתבות נוספות בנושא:

קסטיאל למקורביו: "נמצא במשבר של חיי, כנראה שאשלם על התנהגות לא נכונה"

אחת מהמתלוננות נגד אלון קסטיאל נחשפת: "ניסיתי להגיד לא אבל זה לא עזר"

הלילה הטראומטי של נעמה: "אלון קסטיאל חטף אותי לדירתו בכוח"

 

סעיף האונס השני מתייחס לפגישה בין קסטיאל למתלוננת נוספת, במועדון שהיה בבעלותו באופן חלקי. הוא הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו, ואחר כך הציע רק לה להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון. שם בחדר אנס אותה, למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו וכי יש לה חבר. הוא הסכים לעזוב אותה רק לאחר שבן זוגה התקשר לטלפון שלה.

 

 

 

אלון קסטיאל. הואשם בשישה מקרי אונס ועבירות מין
 

אלון קסטיאל. הואשם בשישה מקרי אונס ועבירות מין(בוצ'צ'ו)

 

סעיף האישום השלישי מתייחס לניסיון אונס שאירע בשנת 2013. קסטיאל נפגש במועדון "הרדיו" בתל אביב עם צעירה עמה היה ביחסי ידידות, והשניים שתו אלכוהול יחדיו, ולאחר מכן לקחו מונית. קסטיאל עלה לבית המתלוננת שאמרה לו שישן על הספה, אך הוא נשכב על מיתתה ובמהלך הלילה ניסה לאנוס אותה מספר רב של פעמים, אך ללא הצלחה.

 

כחודשיים לאחר מכן נפגש עם אותה הצעירה באותו המועדון, והם שתו פעם נוספת אלכוהול. לאחר מכן המשיכו לבית הוריו, כשהוא מרגיע אותה ואומר לה שבבית לנים חברים רבים ו"אין לו מה לדאוג". השניים ישנו במיטה משותפת, ובמהלך הלילה ניסה לאנוס אותה שוב, אך היא הצליחה לה להדוף אותו.

 

על פי סעיף האישום הרביעי, קסטיאל נפגש עם מתלוננת אותה הכיר במועדון ה"בוטלג" בת"א, וניסה לנשק אותה. היא הודיעה לו שהיא אינה מעוניינת, ולאחר מכן כשהמשיכו למסיבה, ולמרות שחשה ברע, גרר אותה קסטיאל מחוץ למועדון, שם הסיע אותה במונית לבית הוריה. בבית הוריה הפשיט אותה מבגדיה, התפשט וניסה לשכב איתה למרות התנגדותה. בבוקר המחרת ניסה שוב לבצע בה מעשה מגונה, למרות סירובה העיקש.

 

סעיף האישום החמישי מתייחס לאירוע שהתרחש בשנת 2010, אז בילה עם חבריו במועדון הבלוק, ולאחר מכן הסיע לביתה את אחת המבלות, יחד עם בחורה נוספת. לאחר שהיא ירדה מהרכב, ניסה קסטיאל לנשקה בכוח, זאת למרות שהבהירה לו שהיא אינה מעוניינת.

 

 

"אומרים לנו שאנו צריכות להודות שאנסו אותנו". זוהר להט ושרי גולן
 

"אומרים לנו שאנו צריכות להודות שאנסו אותנו". זוהר להט ושרי גולן(חדשות 10)

 

סעיף האישום השישי מתייחס לאירוע בשנת 2015, אז הזמין בחורה שהכיר לשתות משכה אלכוהולי על חשבונו במועדון הבלוק. במהלך השיחה הניח את ידו על החזה שלה שלא בהסכמתה, והיא הדפה אותו והרחיקה אותו ממנו. זמן לאחר מכן אף שבה לבר להתעמת עמו, ובתגובה הוא ניסה לבצע את המעשה בשנית.

 

"מדובר בסדרה ארוכה של עבירות מין חמורות שביצע המשיב, בדפוס פעולה חוזר ונשנה שכלל בילוי משותף עם המתלוננות במסיבות או במועדונים וכלל גם שתיית אלכוהול מרובה, תוך ניצול בוטה של השפעת האלכוהול על המתלוננות, לעיתים עד ערפול חושים", נכתב בכתב האישום, "המשיב עשה שימוש בגופן של המתלוננות ללא שמץ של אמפתיה ובאופן דורסני, על מנת לספק את יצריו".

 

עוד נכתב: "מקסטיאל נשקפת מסוכנות של ממש, נוכח מאפייני העבירות בהן הוא מואשם הכוללים ניצול מתלוננות הנתונות תחת השפעת אלכוהול, נוכח ריבוי המעשים, משך הזמן בהן ביצע את העבירות על פני כעשור ועד לעת האחרונה, ובשים לב ליחסו המחפיץ של המשיב כלפי נשים, העולה, לא אחת, מגרסאותיו שלו עצמו".