BETA

13.08.2016

00:49

נושאים חמים

בתוך לה פמיליה: תיעוד - כך הפליל עד המדינה את ראשי ארגון האוהדים של בית"ר

כבר עשר שנים שארגון "לה פמיליה" הוא הרבה יותר מקומץ אוהדים אלים של קבוצת כדורגל. השבוע רשמה המשטרה הישג כשכתבי אישום חמורים הוגשו נגד 20 אוהדים מהגרעין הקשה של הארגון. איך גייסה המשטרה את עד המדינה שהוביל להפללת האוהדים? וכיצד הפעילה אותו נגד חבריו בגרעין הקשה של אוהדי בית"ר?

כבר 11 שנים הם כאן. שוברים, מקללים, תוקפים, קוראים קריאות גזעניות נגד מי שהוא לא בית"ר. מכסחים כל מי שנקרא בדרכם. לא מהססים להפנות את האלימות גם פנימה, אל הבעלים וההנהלה של הקבוצה. "הם שמו את האלימות כמטרה המרכזית", אומר נצ"מ בני אמליה מפקד ימ"ר חוף.

 

במשטרה מדברים על לא יותר ממאה אנשים, הגרעין הקשה של לה פמיליה. ארגון אוהדים אלים שמונה בסך הכל כאלף חברים. כל אחד מצויד בכרטיס חבר ומקבל על עצמו את הכללים: ציות ונאמנות עיוורת לארגון שהוקם בשנת 2005.

 

את ארגון הפשע הזה מנסה המשטרה להפיל כבר הרבה שנים. כל תקרית אלימה שבה מעורבים חברי לה פמיליה, הזניקה אותם לכותרות, הוסיפה להם הילה של חבורה מטורפת שלא כדאי להתעסק אתה. פה ושם הופיעו אנשי הארגון בכתבות שונות בכלי התקשורת. הגרעין הקשה, המסוכן, נשאר הרחק מהזרקורים. במידור מוחלט. אליהם גם המשטרה לא הצליחה להתקרב.

 

 

 

"שמו את האלימות כמטרה". הגשת כתבי אישום בפרשת לה פמיליה(חדשוות 10)

 

קשה להאמין אבל פיצוח תיק לה פמילייה שאותו מסמנת המשטרה כאחת ההצלחות הגדולות של השנים האחרונות הגיע לגמרי במקרה. צעיר מהצפון, עבריין זוטר, מגיע אל היחידה המרכזית של משטרת מחוז חוף.

 

הוא בא בכלל כדי למסור מידע על עברייני סמים. דילרים קטנים, לא עסקאות ענק. על היותו של הסוכן כחבר בגרעין האלים של לה פמיליה איש ביחידת העילית של המשטרה בצפון לא ידע, עד שהוא חשף זאת בעצמו לפני ד׳ המפעיל שלו, שלמזלם של מפקדיו הבין מיד שמדובר בתרנגולת זהב.

 

באחת השיחות עם ד' חושף עד המדינה כי הוא חבר בגרעין הקשה של לה פמיליה. בימ"ר חוף מבינים שנפל להם דג גדול ברשת. הם מעדכנים את גורמי המודיעין במטה הארצי שעבורם לה פמיליה הוא יעד חשוב, ומבצע ההפעלה של הסוכן יוצא לדרך. לאנשי הימ"ר היה ברור שרגע אחד של חוסר ערנות מצידם, יכול לעלות בחייו של הסוכן. ההשקעה השתלמה.

 

כתבות נוספות בנושא:

"דפקנו באוטו בלטות אחושרמוטה": הקלטות "לה פמיליה" נחשפות

פרשת לה פמיליה: בכירים בארגון ישמשו כעדי תביעה אחד נגד השני

"חבט בעוצמה בפטיש בראשו של המתלונן בכוונה להמיתו" - כתב האישום נגד חברי "לה פמיליה"

 

 

 

אוהדי בית"ר ירושלים (ארכיון). עולים ביוקר
 

אוהדי בית"ר ירושלים (ארכיון). עולים ביוקר(רויטרס)

 

"זה פעילות של 24/7, לא היה רגע מת. כבר מהיום הראשון הוא הביא תוצאות בתיק פלורנטין", מספר קצין המודיעין על עד המדינה.

 

תיק פלורנטין הוא מקרה התקיפה החמור ביותר שמיוחס לאנשי לה פמיליה. אוטובוס של האולטראס, ארגון האוהדים של הפועל תל אביב, הוריד אותם בדרום תל אביב אחרי שחזרו ממשחק של הקבוצה לפני כשנה. כמה חברי "לה פמיליה" הכינו שם מארב. הם התנפלו על האולטראס ובמקום התפתחה קטטה המונית. במהלכה מותקף יורי סדלצקי, אוהד מוכר של הפועל, בפטיש שננעץ בראשו.


ניסיון הרצח הזה זכה מצד התוקפים של לה פמיליה לתיעוד מיוחד. הם שבו לזירת הפשע וצילמו שחזור מיוחד של עצמם תוקפים בברוטאליות את אוהדי הפועל. "דפקנו לו סטירות, דקירות, מכות אחושרמוטה", מספר אחד מחברי הארגון בשחזור.

 

 

 

 

 

"דפקנו לו מכות אחושרמוטה". חבר בארגון "לה פמיליה"(חדשות 10)

 

"זה לא העבריין הרגיל שאני מכיר. זה אנשים שכל המהות שלהם היה 'לה פמיליה'. הם כל הזמן חושבים איך לפגוע באוהדים של קבוצה אחרת. השנאה כלפי אוהדי קבוצה אחרת עלתה על כל דבר", מספר ד', המפעיל של עד המדינה.

 

האלימות של חברי הארגון לא עוצרת באוהדי קבוצות אחרות אלא גם מופנה כנגד ההנהלה של בית"ר ירושלים ואוהדים שמתנגדים לארגון. "מי שעושה את האירוע הכי חריג עולה בהיררכיה. האירועים תועדו כדי להפיץ ולהעלות את קרנם בעיני המובילים", מסביר ד' המפעיל.

 

עד המדינה בחר לשגר את חבריו לספסל הנאשמים, אולם בספסל אחד הוא כבר לא יוכל לשבת יותר לעולם - ביציע של אוהדי בית"ר. "הוא מאוד היה רוצה לראות את הקבוצה שלו, כרגע אין סיכוי שהוא יחזור למגרשים", אומר מפעילו.