20.09.2018

15:24

נושאים חמים
 10 דקות מפלמחים
10 דקות מפלמחים,
יחצ

היכן ניתן לרכוש קרקע ב-99 אלף ש״ח בלבד ועוד במרכז הארץ?

מחפשים מקום פסטורלי לגור בו שלא עולה מיליונים? מצאנו פתרון אולטימטיבי - קרקע ביישוב היוקרתי נטעים, מרחק של 10 דקות מחוף הים של פלמחים ובסמוך לכבישים ראשיים

אין זה סוד שמחירי הדיור בישראל מונעים מרבים, בעיקר מזוגות צעירים, את האפשרות לרכוש דירה בכוחות עצמם. בשנת 2011 צעירי ישראל ניסו לעשות מהלך ויצאו לרחובות, בפעולה שזכתה לכינוי ״המחאה החברתית״. רבבות התכנסו במוקדים שונים בארץ ומחו על מצוקת הדיור, אך מלבד כותרות רבות - דבר לא קרה בפועל ומחירי הדיור נותרו גבוהים ואף עלו בצורה דרסטית עם השנים.

 

בעקבות זאת, ישראלים רבים שחיפשו אפיקי השקעה בנדל״ן החלו לחפש אחר אלטרנטיבות. חלק גדול מאלו שבדקו את הנושא לעומק, החליטו לפנות לתחום של השקעה בקרקעות, מהסיבה שישראל ניצבת בפני ביצוע מהלכים גדולים בתחום.

 

עתיד ורוד: מדוע כדאי להשקיע דווקא בראשון לציון?

 

בממשלה ובכנסת מדברים כבר תקופה ארוכה על מהלך מרכזי סביב הנושא - הפשרת קרקעות חקלאיות ושינוי ייעודן לבנייה - וכבר החלו בהפרשתן של מספר קרקעות, ולמעשה ניתן למצוא כיום קרקע ב-99 אלף ש״ח ל-125 מטר, ועוד בראשון לציון - אחת הערים שהכי כדאי להשקיע בהן בתקופה הקרובה.

 

הסיבה לכך טמונה בשינוי הגדול שצפוי לעבור על העיר בשנים הקרובות. באחד מאתרי החדשות הגדולים בישראל פורסם כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז אישרה תכנית, לפיה אוכלוסיית העיר ראשון לציון תצמח מכ-250 אלף תושבים לכ-340 אלף תושבים, ובכך תעקוף את חיפה ותהפוך לעיר השלישית בגודלה בישראל. הגידול הכה משמעותי באוכלוסיית העיר, צפוי להוביל לכך שהביקוש לדירות יגדל, ואתו גם מחירי הדיור והקרקעות החקלאיות המיועדות להפשרה.

 

בנוגע לקרקעות, בניגוד לדעת רבים, הסבורים כי השקעה בקרקע חקלאית כרוכה בסיכונים, כדאי לדעת שהדברים לא תקפים לקרקעות הנחשבות לפרטיות בטאבו - המרכיבות רק כ-7% מסך הקרקעות הכללי במדינה. יש לציין כי ברוב המקרים, קרקע משתבחת עם השנים; ההליכים הבירוקרטיים מתקדמים, מחירי הדיור עולים ועוד - כל אלו מובילים לעליית מחירי קרקעות, ולא סתם אומרים שרכישה נכונה של קרקע יכולה להיות השקעה לכל החיים.

 

מדובר בהשקעה לכל דבר, ממש כמו השקעה בחברת סטארט אפ, השקעה במניות או בכל דבר אחר - גם כאן חשוב עד מאוד לבדוק את הסיכויים וההיתכנות לרווח עתידי. אך בניגוד להשקעות במניות, שיכולות להימחק או להיעלם - השקעה בקרקעות היא לצמיתות, שכן קרקע אינה יכולה להיעלם כך סתם. דמיון נוסף אל מול רכישות אחרות הוא, שגם במקרה זה, אדם שרכש לעצמו קרקע, יכול למכור אותה בכל שלב שהוא רוצה, ברווח מסוים. לא סתם ישראלים רבים החליטו לבחור בדרך זו כמסלול השקעה עתידי.

 

הוכחה לפוטנציאל הרב הטמון בקרקעות בישראל, אנו מקבלים לעתים קרובות - יהודים עשירים רבים החיים בתפוצות, בוחרים להשקיע את כספם דווקא בנדל״ן בישראל, חלקם אף בקרקעות (חלק גדול מעשירי ישראל עשו את מרבית הונם מהשקעה בקרקעות כאלו), מהסיבה שלקרקעות רבות פוטנציאל אדיר - בחלק גדול מהמקרים ניתן ליהנות מעליית ערך בשני מקרים: מחירי הדיור והנדל״ן בישראל שלא מפסיקים לעלות ובעת השבחתה במרוצת השנים.

 

רק לפני כשנתיים הכריז שר האוצר משה כחלון על תכנית "מחיר למשתכן", במסגרתה המדינה ״מוציאה״ קרקעות השייכות לרשות מקרקעי ישראל, תחת הגבלה לרווחיות של חברות הבנייה. רבות מאותן חברות לא תמכו ברעיון, שכן כל סטייה מעטה בנתונים עלולה להוביל להפסדים רבים, ולכן חלק גדול מהן נמצאות במרוץ נגד הזמן לאיתור קרקעות פרטיות בטאבו, אשר ההגבלות של תכנית "מחיר למשתכן" לא חלות עליהן. לא בכדי ישנה עליה של עשרות אחוזים בשנים האחרונות ברכישת קרקעות פרטיות בטאבו עם פוטנציאל להפשרה עתידי בשנים הקרובות.

 

 

 

היתרונות: צמוד ליישוב היוקרתי נטעים, מרחק של 10 דקות מחוף הים של פלמחים ובסמוך לכבישים ראשיים

 

חשוב לדעת, כי בדיוק כמו בתחומי נדל״ן רבים, גם בתחום זה ישנן קרקעות טובות יותר וטובות פחות - בהתאם למיקום הקרקע, אם היא פרטית בטאבו, גודלה, אם היא צמודת דופן לבנייה, אם קיימת נגישות טובה לעורקי תנועה ראשיים, אם היא נמצאת בקרבת חוף ים וכמובן השייכות לשטח שיפוט של ראשות מקומית מובילה.

 

בתקופה האחרונה אנו עדים לקרקע איכותית במיוחד המוצעת למכירה בסכום של 99 אלף ש״ח ל-125 מטר, מול סניף איקאה בראשון לציון - צמוד ליישוב היוקרתי נטעים, מרחק של 10 דקות מחוף הים של פלמחים ובסמוך לכבישים 431 , 42, 4 ו-20 (איילון).

 

מלבד העובדה שמדובר בקרקע הנמצאת במיקום אסטרטגי ומרכזי במיוחד, קרקע זו נחשבת לפרטית בטאבו - נתון המקנה לה ערך רב, שכן רק 7% מקרקעות המדינה הן פרטיות. בנוסף לכך, אחת מחברות הנדל״ן המובילות בישראל - ״שיכון ובינוי״ - מחזיקה בחלק גדול מקרקע זו, ועמה נערך הסכם שיתוף להשבחתה והפשרתה.

 

אז למה אתם מחכים? קרקע ב-99 אלף ש״ח ועוד במרכז הארץ

 

מי שעומדים מאחורי הפרויקט היוקרתי הם שוקי אברמוביץ, מנכ"ל כלל פיננסים לשעבר, ואיש העסקים ראובן מועלם, להם ניסיון רב בתחום, אחרי שלקחו חלק במגוון רחב של פרויקטים דומים במרוצת השנים. זו עוד אחת הסיבות שהשקעה בקרקע הספציפית הזו הופכת לכדאית במיוחד. תוסיפו לכך את המיקום האסטרטגי, הקרבה ליישוב היוקרתי נטעים ודרכי הגישה הנהדרות במקום - וקיבלתם את אחת ההשקעות הטובות ביותר בתחום זה בתקופה האחרונה.