BETA

28.12.2016

13:49

עודכן:

,
שאטרסטוק

איך מגדלים גור כלבים בבית?

אימצתם גור כלבים חדש למשפחה? כדי שתיהנו ממנו כמה שיותר וגם תשמרו על בריאותו, אספנו עבורכם כמה עצות מה לעשות ומה לא

בחירת שם

נתינת שם היא החלטה חשובה, כיוון שהגור יתרגל תוך זמן קצר לשמו החדש ויגיב אליו. מומלץ לתת שם קצר וקל לזכירה.

 

אמצעי זיהוי - חובה

בכל שנה, אלפי כלבים הולכים לאיבוד ולכן חשוב מאוד לזהות את הכלב עם תג שיכלול את שם הבעלים ומספר הטלפון. בנוסף, לפי החוק הישראלי חובה לסמן כלבים בשבב תת עורי. זו דרך נוספת לזיהוי על ידי קורא שבבים המצוי במרפאות וטרינריות ובמכלאות.

 

טיפוח

מרבית הגורים נהנים מזמן הטיפוח ומתשומת הלב. בחרו מברשת המתאימה לפרווה של הגור כדי להימנע מלשרוט את עורו. בנוסף, מומלץ לשמור על ציפורניו באורך מתאים. תוכלו להתייעץ בווטרינר/ית שלכם כיצד לגזור באופן בטיחותי את ציפורני הגור במידת הצורך. לרוב לא מומלץ לרחוץ גורים צעירים, וגם כאן כדאי שתתייעצו בצוות הרפואי טרם רחיצת הגור.

 

קולר ורצועה

קולר, במיוחד כאשר מחובר אליו תג זיהוי, יאפשר לאנשים לדעת שהוא שייך למישהו ואינו כלב משוטט. הקולר צריך להיות הדוק מספיק כדי שלא ייפול, אך גם רפוי מעט כדי שלא יחנוק את הכלב. מומלץ לשמור על רווח של שתי אצבעות בין הקולר לצוואר הכלב. אל תשכחו לרווח את הקולר עם התבגרות הכלב! דאגו תמיד לטייל עם הגור כאשר הוא קשור ברצועה, אלא אם אתם בגינת כלבים.

 

מניעת תאונות

בדיוק כמו ילדים, גם גורי כלבים הם יצורים סקרנים ומלאי חיים, ולכן ויש לנקוט באמצעי זהירות בסיסיים על מנת למנוע תאונות:

* רעלים-  הרחיקו את כל החומרים הרעילים או המסוכנים למקום בטוח

* אסלות ופחים - הקפידו לסגור את מכסי האסלות והפחים מחשש שהכלבלב ייפול פנימה

* מכונת כביסה - הקפידו תמיד לסגור את דלת מכונת הכביסה והמייבש כשאינם בשימוש, אל תפעילו אותם לפני שווידאתם שהכלבלב לא נכנס לנמנם שם.

* שקיות ניילון - אחסנו שקיות ניילון במקום בטוח בכדי שלא יסכנו את הכלבלב בחנק.

* אביזרים מסוכנים או חדים - הרחיקו מהכלבלב פריטים כמו חוטים, מחטים, גומיות ומהדקים כדי למנוע את בליעתם.

* מכשירים חשמליים - יש להצמיד כבלי חשמל אל הקירות או לגלגל ולקשור אותם, כדי למנוע התחשמלות.

* חבלי וילונות - הרחיקו מהישג ידו של הכלבלב קצוות של וילונות וחבלים מהם הוא עלול להיחנק.

 

קערת אוכל ושתייה

מומלץ להשתמש בכלים ממתכת או מקרמיקה הנוטים פחות לשרוט את האף העדין של הגור. אל תשכחו שצריך לספק מים טריים ללא הגבלה וזכרו לנקות את הכלים מדי יום.

 

אזור שינה

סל גדול מלא ריפוד רך כמו מגבות או סדינים המונח בפינה חמימה, יזמין את הגור ויסייע לו להרגיש בטוח בשנת הלילה. השמעת רדיו בעוצמה נמוכה או קולות תקתוק של שעון עשויים גם הם לעזור בהרגעתו.

 

צעצועים

אתם תיהנו לשחק עם הגור שלכם ותיהנו אף יותר ממשחק המשלב צעצועים. בחרו צעצועים אותם הגור יכול ללעוס, אך לא לפרק או לבלוע. הדבר עשוי לעזור במניעת לעיסת הרהיטים או כפות הידיים שלכם.

מומלץ להימנע ממשחקים המעודדים אגרסיביות או משחקים המשלבים נשיכות של אברי גוף.

 

המזון המתאים

לתזונה השפעה חשובה ביותר על בריאות הגור שלכם. תזונה מאוזנת ומדויקת תתמוך בתהליך הגדילה התקין ותסייע בבניית מערכת חיסון חזקה ובהתפתחות של השלד. כדאי לכם להקפיד לבחור מזון המועשר בוויטמינים ובנוגדי חמצון התומכים בחוזק מערכת החיסון, בחומצות שומן חיוניות ובייחוד החומצה DHA החיונית להתפתחות המוח והראייה, במקביל לאיזון מתאים ומדויק של רמת המינרלים.

 

בחירת מרפאה

מצאו מרפאה באזור מגוריכם והזמינו תור לבדיקת הגור. בדיקת הגור הראשונית תאפשר לווטרינר להעריך את מצב בריאותו ולהתאים לו תכנית חיסונים והמלצה על מניעת פרעושים וקרציות בהתאם לגיל וגודל הגור. בנוסף, הצוות הרפואי יהיה המקור הטוב ביותר עבורכם בכל שאלה בנושא גידול, תזונה או חינוך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(פוטוליה)