05.08.2018

09:52

זה הזמן לעבוד על מיומנויות חלשות
זה הזמן לעבוד על מיומנויות חלשות,
shutterstock

8 דרכים איך לנהל את הזמן עם ילדינו בצורה מושלמת

גם אתם מטפסים על הקירות מה לעשות עם הילדים בחופש? חכו, עוד מעט גם חגים... ככה תנהלו את הזמן שלכם ושלהם לשמחת כולם

 

אנחנו בעיצומו של החופש הגדול, שמייד אחריו מגיעה תקופת "חופשות בהמשכים" לילדים. מה עושים? איך אפשר לצלוח את החופשים האלו ולנהל את הזמן שלנו באופן יעיל ואפקטיבי מבלי לרדוף אחר הזנב של עצמנו? קבלו 8 דרכים, איך לנהל את הזמן עם ילדינו בצורה מושלמת:

 1. תכנון תכנון תכנון. זהו אחד הדברים הכי חשובים שכדאי שתשימו עליו דגש בניהול הזמן שלכם עם ילדיכם, וכמובן לא רק עימם. כל דבר שאתם מעוניינים לבצע, ככל שתתכננו אותו מראש בצורה טובה ומדויקת, כך יעלו הסיכויים שהוא אכן ייצא אל הפועל בצורה משביעת רצון. אחד הכלים העשוי לסייע לכם עד מאוד בתכנון הוא שימוש מושכל ביומנכם תוך הכנסת הפעילויות או המשימות הרלוונטיות. מומלץ להכין מראש רשימת פעילויות של מה שתרצו לעשות בכל יום – ולפעול לפיה. ילדיכם ישמחו אם תבחרו לשתף אותם בתכנון הפעילויות הצפויות, וכך גם עצם הציפייה להן כבר תשמח אותם מאוד. כמובן שממש לא חובה ללכת רק על אטרקציות יקרות מחוץ לבית. אפשר לשלב בין הדברים ולמצוא את התמהיל המתאים לכם.
 2. הזמינו מראש. אז אם דיברנו על תכנון של אטרקציות, במקרה שמדובר על כאלו המצריכות הזמנת כרטיסים, השתדלו במידת האפשר להזמין כרטיסים מראש, כך ייתכן שתמצאו מבצעים מזדמנים, המחיר יהיה זול יותר ובעיקר לא תגיעו למצב שכל הכרטיסים אזלו. תחשבו על מקרה לא נעים, שאתם מגיעים עם ילדיכם למקום מסוים, ואז מכיוון שלא הזמנתם כרטיסים מראש, נאמר לכם שהם אזלו, או שתוכלו לרכוש כרטיסים יקרים הרבה יותר.
 3. תגיעו בשעות הכי טובות. הזמנתם פעילות מסוימת? תגיעו אליה כמה שיותר מוקדם או לחילופין כמה שיותר מאוחר. כך תוכלו להימנע מפקקים ומתורים אינסופיים מיותרים בכניסה לאתר ומעומס בעת הבילוי בו. מעבר לכך, בחלק מהמקומות, מחירי הכרטיסים עשויים להיות זולים יותר אם מגיעים רק לשעות ספורות או בשעות האחרונות לפני סגירתם.
 4. ביצוע התאמות מול מקום העבודה. שימו לב כי סעיף זה עשוי להיות מפתח מרכזי בניהול הזמן של בילוי עם ילדינו. האם בעקבות חופשת הילדים נרצה לקחת ימי חופש מהעבודה? אם כן – כמה ימים ומתי בדיוק? חשוב לבקש זאת כמה שיותר זמן מראש מהמנהל שלנו על מנת לוודא שלא תהיה התנגשות עם עובד אחר שביקש חופש או כל אתגר אחר – תלוי כמובן בסוג מקום העבודה ובתפקיד. ואם אנחנו עצמאיים, יש לוודא מראש מהם התאריכים שלא נעבוד בעסק. תכנון מראש אמרנו כבר?
   
   
   
 5. ארוחות משפחתיות בפארק עם משפחה וחברים. כאן אנחנו יכולים להרוג כמה ציפורים במכה אחת. יציאה לפיקניק משפחתי או "על האש" עם חברים שיש להם ילדים בגיל של ילדינו. כך נוכל לקבל זמן איכות גם עם משפחתנו וגם עם חברינו. בנוסף, לילדינו יהיה מאוד כיף בעקבות ארוחה באווירה שונה מחוץ לבית עם חברים שלהם, ולא פחות חשוב – ניתן לארגן את כל זה בעלויות יחסית מאוד נמוכות. על מנת להוציא זאת לפועל בצורה שתהיה הכי נוחה לכם, הכינו מראש רשימה של בני משפחה וחברים שתרצו להיפגש עימם, וקבעו עימם בשעות ובימים הנוחים, הן לכם והן להם. ככל שתקדימו לעשות זאת, הסיכויים שמפגשים אלו יתקיימו בזמנים הנוחים לכם – יעלו.
 6. ערכו שת"פ עם הורים נוספים. לא רק אנחנו מאותגרים במציאת זמן מתאים לפעילויות עם ילדינו. חשבו על דרכים לשיתוף פעולה עם הורים נוספים. למשל, ניתן להגיע עימם להסדר שכשהם יוצאים לפעילות מסוימת עם ילדיהם, הם יצרפו אליהם את ילדיכם. בדרך זו תוכלו להתנהל עימם באופן הדדי, כשמדי פעם אתם תקחו את ילדיהם ולעיתים הם יקחו את ילדיכם – win win לכולם.
 7. בצעו פרויקט ארוך טווח עם ילדיכם. אחד הדברים הכייפים שאפשר לעשות הוא לרתום את ילדיכם לפרויקט ארוך טווח של כמה ימים או שבועות. לדוגמא, תוכלו לבנות יחדיו בית מעץ בחצר, להקים גינת תבלינים, לסדר יחדיו באלבום תמונות שהצטברו בשנים האחרונות בסמארטפון שלנו, להכין פאזל מורכב וכדומה.
 8. שיפור טכניקות. המלצתנו האחרונה היא ניצול התקופה למען שיפור טכניקות של ילדיכם, בין אם מדובר בטכניקות לשיפור הזיכרון וההבנה, בטכניקות לימודיות באנגלית, במתמטיקה או בכל מקצוע אחר, או בטכניקות ספורטיביות – הקפצת כדורגל מבלי שהכדור ייפול, העברת כדורסל בכדרור מאחורי הגב, לימוד שחייה משופרת בבריכה ועוד...

לסיכום, באמצעות ניהול זמן נכון, תקופת החגים יכולה להיות עוצמתית ונהדרת. נוכל לנצל אותה לחיזוק מערכות היחסים עם ילדינו, כך שגם עבורם וגם עבורנו ימים אלו ייזכרו כאיכותיים ומתובלים בהמון כיף!

 

הכותב הינו  תמיר ליפין, מנכ"ל חברת About Time, מרצה, מנחה סדנאות ומייעץ אישית בתחום ניהול זמן יעיל ואפקטיבי