05.08.2018

08:50

 74% לא יעזו לסמס בנהיגה ברכב עם ילדים
74% לא יעזו לסמס בנהיגה ברכב עם ילדים,
shutterstock

עד כמה הישראלים שומרים על בטיחות ילדיהם?

סקר בטיחות חדש מצא שמעט מדי ישראלים משתמשים בשיטות שונות למניעת שכחת ילדים ברכב, הרוב לא מקבעים ריהוט בחדר ילדים או משתמשים במוניטור נשימה. מה אתכם?

כהורים, אנחנו רוצים לעשות הכל למען בטיחות הילדים שלנו. כבר מהרגע שאנחנו יוצאים עם הרך הנולד מבית החולים, דואגים לסל-קל הבטיחותי ביותר שיש בשוק. ברגע שהם מתחילים לזחול אנחנו מרפדים את כל הבית ודואגים של יפגעו; כשהם גדלים ומתחילים לרכוב על אופניים, אנחנו לא נותנים להם לצאת החוצה ללא קסדה ומגנים; וכשהם ברכב – אנחנו נדאג לציוד הבטיחות הטוב ביותר, ואפילו למכוניות הבטיחותיות ביותר. הכל כדי שהילדים שלנו יהיו בטוחים לא משנה מה, ולא משנה כמה כסף זה עולה לנו.

 

סקר שערך מועדון האמהות, מאמא גורו,  בקרב כ- 520 פעילים במועדון בנושא בטיחות מוכיח שבטיחות ילדינו היא נושא רגיש ורציני, שמעטים לוקחים אותו בקלות. יחד עם זאת יש עוד כמה מקומות קטנים שבהם אנחנו ההורים עדיין נופלים בהם.

בסקר הבטיחות של מאמא גורו נמצא כי לרוב מי שממתקין את כיסא הבטיחות ברכב הוא ההורה.

 כ-63% העידו שהם אלו שהתקינו את הרכב ואילו רק 9.5% לקחו יוזמה ופנו למתקין מומחה והשאר נתנו לחנות ממנה רכשו את התענוג.

כ-63% העידו שהם אלו שהתקינו את הרכב ואילו רק 9.5% לקחו יוזמה ופנו למתקין מומחה, והשאר נתנו לחנות ממנה רכשו את התענוג

בקבלת ההחלטה לגבי איזה כיסא בטיחות לקנות ניכר כי המשפיע העיקרי הוא דווקא חכמת ההמונים. 31% התייעצו ברשתות החברתיות ואף הושפעו מהן בקבלת ההחלטה הסופית. 18% פנו ליעוץ מקצועי בנושא, ו-20% הושפעו מאיש המכירות בחנות ממנה רכשו. כשהשיקול המרכזי בבחירה אצל הרוב המוחץ הוא תוצאות מבחני הריסוק אותם עוברים הכיסאות. כ 74% העידו שזה היה השיקול העיקרי ברכישה, רק 6% נתנו למחיר להכריע. הרעיון לקנות כיסא בטיחות בחו"ל כדי לחסוך במחיר כמעט ולא בא בחשבון עבור הישראלים -  כ-88% דחו את הרעיון, והרוב מעדיף לרכוש כסאות בחנויות המשויכות לרשתות – 67% קנו ברשת גדולה.

 

המודעות לנושא הבטיחות אצל ההורים הישראלים היא גבוהה, 72% מודעים לציון שקיבל הכסא שלהן במבחני הריסוק. אבל כמעט 60% לא סגורים לגבי תוקף כסא הבטיחות – כלומר, עד מתי הוא נחשב בטוח? אולי זה בגלל שהרוב קונה כסא בטיחות חדש עבור כל ילד שנוסף למשפחה,  כך לפי 95% מהנשאלים בסקר.

מסתבר שאפשר להגיד על ההורה הישראלי הרבה דברים אך כשזה מגיע לביטחון ילדינו, אנחנו בהחלט מצליחים להצמיח סמן ימני מובהק.

 

 74% לא יעזו לסמס בנהיגה ברכב עם ילדים. 57% פועלים על פי ההמלצה של כיסא בטיחות נגד כיוון התנועה עד גיל שנתיים, 87% ביטלו את כרית האוויר במושב הקדמי בו הותקן כיסא הבטיחות. 88% לא טועים – ולא שוכחים לחגור את ילדיהם גם כשמדובר בנסיעה קצרצרה. 90% סומכים על בני זוגם שלא ישכחו את הילדים ברכב, ורק 17% נעזרים בטכנולוגיות/שיטות כלשהן כדי לא לשכוח את הילדים ברכב.

 


 

בטיחות בבית

כשזה מגיע לבטיחות בבית ייתכן שההורים מפתחים מעט שאננות. כ 60% לא מקבעים רהיטים לקיר, אותו אחוז גם לא מרגיש צורך להשתמש במוניטור נשימה לילדים. אבל, 75% משתמשים בשער בבית כדי למנוע מהילד להגיע לאזור מסוים וכ-65% השתמשו במנעול כלשהו כדי לחסום גישה לארונות שיש בהם סכנה לילדים.