10.07.2018

10:25

 מחזקים את המערכת החיסונית
מחזקים את המערכת החיסונית,
shutterstock

אחד הרכיבים החשובים ביותר בחלב אם עכשיו בתחליף מזון לתינוקות

אחרי שני עשורים של מחקר, תמ"ל חדש מבית סימילאק מכיל בשורת תזונה חיסונית של ממש עם אחד הרכיבים החשובים ביותר בחלב אם

לאחר כשני עשורים של מחקרים פורצי דרך של מדעני החברה, אבוט הינה חברת תחליפי החלב הראשונה בעולם שמביאה את בשורת התזונה החיסונית של 2’-FL HMO לתינוקות הניזונים מתמ"ל.

החברה השיקה בישראל את סדרת Similac Gold עם רכיב ה-HMO, הרכיב התזונתי השלישי בגודלו בחלב אם, המסייע לצמצם את הפער בין מערכות החיסון של תינוקות הניזונים מתמ"ל לבין אלו של תינוקות יונקים. הרכב פורץ דרך זה, נבחר להעדפה מספר אחת של רופאי הילדים בארה"ב. 

 

מהו HMO?

HMO, Human Milk Oligosaccharides, הינו הרכיב התזונתי השלישי בגודלו בחלב אם, אחרי שומן ופחמימות. רכיב זה הינו רכיב פעיל בחלב אם, החשוב לתמיכה החיסונית של תינוקות ומשפיע הן על מערכת החיסון והן על מערכת העיכול שלהם. רכיבי ה-HMO מזינים את החיידקים הטובים במעיים של התינוק שהינם חיוניים בבניית מערכת חיסון חזקה.

HMO כולל מעל ל- 100 סוגים שונים של אוליגוסכרידים, מתוכם הנפוץ ביותר הוא 2’-fucosyllactose   (2’-FL). ה- 2’FL מסוג HMO בסימילאק זהה בהרכבו לרכיב הקיים בחלב אם.

 סימילאק גולד

סימילאק גולד( יח"צ)

 

 

למה 2’-FL?

לאור זאת ש- 70% ממערכת החיסון נמצאת לאורך מערכת העיכול, היכולת לפתח מערכת חיסון חזקה מתחילה במערכת עיכול בריאה. אחד הרכיבים המשמעותיים בהרכב ה HMO , הוא 2’-FL. פיתוח תמ"ל המכיל רכיב זה הינו פריצת הדרך הגדולה בעולם התמ"ל בעשור האחרון, והושק כאמור בהצלחה ענקית בארה"ב. זהו פיתוח מאד משמעותי בתזונת תינוקות, הודות לעובדה כי רכיב זה פועל בשלושה מנגנונים משמעותיים המסייעים לחיסוניות טובה יותר בקרב תינוקות: 

  • מהווה מצע מזון לחיידקים הטובים בלבד (הפרוביוטיים) ומאפשר את צמיחתם לתיפקוד מערכת עיכול בריאה יותר בתינוקות.
  • מפחית היצמדות של חיידקים מזיקים וגורמי מחלה במעי על ידי "מנגנון פיתיון"’ ,שכתוצאה מכך מאפשר לחיידקים ידידותיים לשגשג במעי .
  • עוזר בוויסות התגובה החיסונית בדם בדומה לאלו של תינוקות יונקים.

תוצאות המחקרים של רכיב ה- 2’-FL ותרומתו לבריאות מערכת העיכול להגנה של מערכת החיסון מציגים תוצאות משמעותיות :

  • הפחתת זיהומים שכיחים כגון זיהומים במערכת העיכול ובדרכי הנשימה
  • מפחית מקרי אקזמה, המהווים ביטוי לתגובה אלרגית
  • בנוסף, הפרומולה מתעכלת בקלות ונמצא כי היא מפחיתה גזים ב- 22% אחוזים תוך יומיים וב- 36% תוך שבוע ומפחיתה שעות בכי ב- 50% תוך שבוע.

 

אבוט ערכה מעל ל- 20 מחקרים על רכיב ה- 2’-FL מסוג HMO, אשר היה קיים עד היום רק בחלב האם. נקודת ציון היסטורית זאת, בתחום המדע ותזונת תינוקות, מאפשרת לאבוט לכלול כעת את רכיב ה-HMO בתמ"ל הסימילאק שלה, ובכך לייצר תמיכה במערכת החיסון של תינוקות בגילאי 0-3, אשר מערכת החיסון שלהם עדיין בשלבי התפתחות ולא מספיק בשלה וע"י כך מאפשר לסייע בצמצום הפער בתפקודי החיסוניות בקרב תינוקות יונקים לעומת תינוקות הניזונים מתמ"ל.

אחד מהמחקרים שהתפרסם בירחון כתב העת המכובד (Journal of Nutrition) סקר למעלה מ-200 תינוקות במטרה להשוות את ההבדלים בין תינוקות יונקים לבין אלה שניזונו מתמ"ל הכולל את רכיב ה-HMO מסוג 2’-FL. במחקר, נמצאה תגובה חיסונית דומה בחמשת הרכיבים החיוניים למערכת החיסון, בקרב תינוקות אשר ניזונו מתמ"ל זה לעומת תינוקות יונקים. הדבר מעיד על כך שרתימת היתרונות של רכיב ה-HMO מסוג 2’-FL בתמ"ל מסייעת בצמצום הפער של תפקודי מערכת החיסון בין תינוקות הניזונים מתמ"ל לבין תינוקות יונקים.

יעל רבהון, מנכ"לית אבוט ישראל: "חלב אם נחשב ל'סטנדרט הזהב' בתזונת תינוקות, ועל פי רוב תינוקות יונקים נוטים לפתח מערכת חיסון חזקה יותר. הדבר נובע ביו השאר מתכונות ההגנה החיסוּנית שמעניקים רכיבי ה-HMO. מחקרים מראים, כי רכיב ה-HMO משחק תפקיד מהותי בבריאותן של מערכת העיכול של התינוק ומערכת החיסון שלו, ולכן רצינו לשכפל רכיב זה כדי שיותר תינוקות יוכלו לזכות ביתרון ובתרומה שלו. העדויות שנאספו במחקרינו תורמות לשקט הנפשי של ההורים, ביודעם כי הודות להרכב של Similac Gold תינוקם יכול להתחיל את חייו עם מערכת חיסון חזקה שיכולה להילחם בזיהומים".

סדרת Similac Gold  זמינה בישראל ברשתות השיווק, הפארם ובתי מרקחת.

 https://similac.co.il/why-similac-gold