29.04.2018

09:15

מלאה בביטחון עצמי והומור
מלאה בביטחון עצמי והומור,
מתוך אינסטגרם

איך ילדים הופכים לכוכבי אינסטגרם? (כתבה שלישית בסדרה)

שירה לוי, בת 11 מרמת גן, נראית כמו דוגמנית קטנה – ואולי זה בעצם מה שהיא. יש לה לוק של כוכבת, חיבה לעדשת המצלמה וגם 18,000 עוקבים בחשבון האינסטגרם שלה

בחשבון של שירה ניתן למצוא שלל תמונות אך בעיקר היא מעלה תמונות אופנתיות וכאלה גם עם טוויסט מגניב. אחת משתי התמונות ששירה הכי אוהבת בחשבון, היא שלה בתוך חליפת וואנזי בצורת חד קרן סגלגל.

 

איך הכל התחיל? בת כמה היית כשפתחת את חשבון האינסטגרם לראשונה?

שירה: "זה היה לפני כשנתיים, בערך כשהייתי בת תשע. קודם התחלתי עם עניין הדוגמנות ולאחר מכן הגעתי לאינסטגרם". אבל רגע – שירה, כבר אמרנו - בת 11 בסך הכל, יודעת היטב מה אתם חושבים, וכבר בפתח השיחה חשוב לה להבהיר שההחלטה לפנות לעולם הדוגמנות הייתה לגמרי שלה. "כשהייתי בת תשע הלכתי לאודישן לחברת 'סולו'. אהבו אותי, והתקבלתי. שמחתי מאוד - אמא שלי ראתה כמה שמחתי וידעה מה אני יכולה לעשות, וזו הייתה לגמרי החלטה שלי".

 

ואיך זה להצטלם לקמפיין אופנה בגיל צעיר שכזה?

"ממש התרגשתי ושמחתי על ההזדמנות. בהתחלה הייתי קצת נבוכה כי לא ידעתי מה בדיוק לעשות, והצלם צילם ממש מהר ולא ידעתי בכלל איפה אני ומה... היום אני שואפת להיות שחקנית-דוגמנית. לדעתי אני לא רק לא נהנית, אלא שזה גם די מתאים לי - מצאתי לי תחביב שכזה".

 

אלו תגובות את מקבלת ביחס לתמונות שאת מעלה?

"תגובות תומכות, חברות שלי תומכות בי מאוד. אני רואה את זה כמשהו כיפי שאני עושה בשביל עצמי קודם כל, ורק מה שאני רוצה להעלות - אני אעלה".

 

קורה שאת נאלצת להתמודד עם תגובות פחות נחמדות?

"האמת שכן, זה קרה בבית הספר. שמעתי מחברות טובות שלי שיש כמה שלא אהבו את זה כל כך. אבל לא אכפת לי מה אחרים חושבים, אני אוהבת את זה - וזה מה שחשוב".

 

ומי בעצם מנהל את החשבון בפועל?

"אמא שלי. אני גם מתייעצת איתה ואנחנו מחליטות ביחד, כי לא כל תמונה אני אעלה. היא זו שמייעצת לי מה כדאי, מה לא ומה ממש לא. וגם להפך. אנחנו די מבינות אחת את השנייה".

 

יש תמונות מסוימות שלא תעלו?

"כן, למשל תמונות יומיומיות לא אעלה, תמונה שלי למשל כשאני קמה בבוקר – זה לא מתאים. מבחינתי שהשיער לא מסודר זה קצת מביך, לא שיש לי בעיה עם עצמי".

 

אני רואה את זה כמשהו כיפי שאני עושה בשביל עצמי קודם כל, ורק מה שאני רוצה להעלות - אני אעלה

 

ואיך בני המשפחה האחרים מגיבים לכל הסיפור?

"יש לי אח בן 16 וזה לא מעניין אותו כל כך. אבא שלי תומך בי מאוד, הוא אפילו די מתרגש".

 

אגב, אתם מצלמים תמונות גם לאלבום המשפחתי?

"אין לנו אלבום משפחתי בכלל. יש לי אלבום מהימים שהייתי קטנה".

 

יש לך מודל לחיקוי שמעורר בך השראה?

"בינתיים לא".

 

מה הטיפ שלך לאחזקת עמוד אינסטגרם מצליח?

"אם יש ילדים שיודעים שזה מתאים להם אז בכיף – זה לא כל כך עניין של גיל אלא אם אתה אוהב את זה ומתחבר לתחום הזה מאוד - אתה תצליח".

 

ויש תמונות שהיית ממליצה לילדים אחרים לא להעלות?

"לא להעלות דברים שהם יותר מדי חושפניים. לא שלא להעלות תמונה עם חולצת בטן, אבל לא להגזים. לכל אחד יש את הטעם שלו ואת סגנון הלבוש שלו - אבל חשוב לא להגזים עם זה, גם כי יכולים להפיץ את זה בכל מיני רשתות. לי ספציפית בגלל שאני מודעת לנושא אין תמונות כאלה, אבל אני יכולה לראות את זה אצל ילדים צעירים אחרים".

 

אגב, ראיתי באינסטגרם תמונה שלך יחד עם אסי כהן ואחת נוספת עם ליאת הר-לב, השתתפת ב"ארץ נהדרת"?

"כן, הסוכנות שלי שלחה ל'ארץ נהדרת' תמונה שלי והזמינו אותי להשתתף במערכון של משפחת טורטל – בתור הילדה של החברים שלהם. היה ממש כיף בצילומים, הם זורמים ומצחיקים, וכשהם ראו שאני ועוד כמה ילדים שהיו על הסט התרגשנו – הם וניסו להרגיע אותנו.

 

יצא לי גם להשתתף ב'התוכנית הכלכלית' עם פרופ' רולידר שנפגש עם קבוצה של ילדים כדי לדבר על כל מיני נושאים כמו שעות שינה, מה כדאי לאכול ועוד דברים...".

 

 הספיקה להשתתף בארץ נהדרת
 

הספיקה להשתתף בארץ נהדרת (מתוך אינסטגרם)

 

 

ואיך זה להצטלם לטלוויזיה? מביך?

"אני חופשיה מאוד מול המצלמות. זה שיש שם מצלמה זו רק תוספת".

 

רוזי לוי, אמה של שירה לוי, מתייחסת לקולות הנגד הצפויים. "יש כזה עליהום על האינסטגרם. אני רואה את זה כסוג של תחביב והנאה, כמו עוד חוג - במקום לראות כל היום טלוויזיה. אני לא רואה את הנזק של זה, אני לא חושבת שיש בזה משהו שהוא נורא או שיפגע בה בעתיד. אני סומכת עליה מאוד, וכשהילד בוגר מאוד ומבין זה ערך מוסף. בנוסף, אנחנו תמיד נעלה רק מה שהיא מרגישה איתו בנוח לחלוטין. אין שום תמונות שיגרמו לה למשהו פוגעני - כי פשוט לא נעלה משהו כזה. זה בא גם ממנה. כשהיא הצטלמה על הסט בגופיה וחצאית וראו לה טיפה את הבטן, היא אמרה שזה לא נוח לה ולא מתאים לה כרגע...".