15.04.2018

10:45

אוהבים נקניקיות?
אוהבים נקניקיות?,
Pixabay

איפה לקנות? מצטיידים לקראת יום העצמאות

מבלי להיכנס לענייני בריאות, ילדים אוהבים לחמנייה עם נקניקייה וקטשופ וקשה לעבור את יום העצמאות בלעדיהם. איפה כדאי לקנות את המצרכים ובעיקר – איפה לא?

יש מאכלי ילדות שפשוט אין עליהם ונקניקיה בלחמנייה ביניהם. גם כשאנחנו יודעים שמדובר בפסגת חוסר הבריאות - בשר מעובד וטחון, שלא ממש ברור מה יש בו ארוז בתוך לחמנייה לבנה מלאה בסוכר ורק בכדי להשלים את העושר התזונתי – הר של קטשופ ,שמוכרים לנו שהוא בריא כי אין בו חומרים משמרים למרות שגם הוא מפוצץ בסוכר. גם אז, אין סיכוי שנחסוך את הזוועה הזאת מהילדים שלנו. כי זה כיף, הלחמנייה הרכה שאפשר לחפור בה, להוציא את המילוי ולדחוף לתוכה נקניקיה, היא תענוג צרוף בכל יום הולדת כיתתי, שבת בבריכה וסתם בערב כשאמא יוצאת ונשארים בבית רק עם אבא. אבל שיא השיאים שלה, הוא כמובן ביום העצמאות.

 

הפעם במדור החלטנו לערוך השוואת מחירים לאחד המאכלים שמלווים כמעט כל ילד בישראל – נקניקייה בלחמנייה, ולבדוק האם גם כשמדובר במאכל כל כך שכיח, יש מקום לחסוך, מבלי להתפשר על המותגים שאוהבים.

 

בכדי להבין האם קיימים פערי מחירים ערכנו השוואת מחירים בין ששת רשתות המרכולים הבולטות – ויקטורי, חצי חינם, שופרסל דיל רמי לוי, יינות ביתן ורשת המרכולים השכונתית AM:PM. הבדיקה שערכנו התרכזה בסניפים באזור המרכז – תל אביב, חולון, רמת גן, ורעננה והתמקדה במותגים שהיו זמינים ונגישים בסניפים בהם בדקנו. הבדיקה נערכה באמצע חודש מרץ והקפדנו שלא להתייחס למחירי מבצע אשר עלולים לחלוף עד לפרסום הגיליון, אלא למחירים הקבועים שצוינו עבור כל מוצר. בנוסף גם לא התייחסנו למבצעי 1+1 וזאת בכדי להשוות את המחיר עבור מי שמעוניין לקנות יחידה אחת של המוצר.

 

 אחת הכוכבות של ה-"על האש"

אחת הכוכבות של ה-"על האש" (Pixabay)

 

 

התוצאות בטבלה מציגות פערים מפתיעים. לגבי הרשת הכי יקרה, התוצאה מובהקת - רשת AM:PM הציגה הכי הרבה פעמים יחסית את המחיר היקר ביותר עבור המוצרים שבדקנו בסניפים שבדקנו. קשה לקבוע בצורה חד משמעית מי היא הרשת הכי זולה, אבל בהחלט אפשר להגיד שהרשתות חצי חינם וויקטורי הציגו הכי הרבה פעמים את המחיר הזול ביותר עבור המוצרים שבדקנו בסניפים שבדקנו.

 

מאוד מפתיע לראות שבמוצר כל כך בסיסי שנמצא בכל בית עם ילדים, קיימים פערים כאלה משמעותיים בין המחיר הגבוה לנמוך. כך למשל, מי שרגיל לרכוש נקניקיות וינר זוגלובק בשופרסל, בוודאי יופתע לגלות שיכול לרכוש את אותה אריזת נקניקיות בדיוק בתשעה שקלים פחות, כלומר הנחה של 48%, אם רק ירכוש אותה בויקטורי. גם במחירי לחמנייה 75 גר' יש פערים יחסית משמעותיים. מי שרוכש לחמנייה  ב AM:PM, יכול לרכוש אותה לחמנייה בדיוק ב 40% פחות בשופרסל דיל או בחצי חינם.

 

המסקנה היא שגם במוצרים שליוו אותנו אותנו ומלווים את הילדים שלנו לאורך כל החיים, יש מקום לחסוך כמה שקלים בקניה הבודדת והמון בסכומי הקניות המצטברים לאורך זמן, וזאת גם מבלי לוותר על המותגים שהילדים אוהבים, פשוט לערוך בדיקת מחירים ולגשת לסניף המשתלם ביותר עבורנו.

 

 

  ויקטורי
תחנה מרכזית
חצי חינם
חולון המרכבה
שופרסל דיל
איילון
רמי לוי
רמת גן, איילון
AM PM
אחד העם ת"א
יינות ביתן
רעננה
לחמנייה 1.90 1.50 1.50 2.00 2.50 2.00

נקניקיות וינר

(זוגלובק, 500 גרם)

9.90 12.90 15.80 12.90 18.90 15.90
קטשופ בקבוק לחיץ
(אסם, 750 גרם)
9.90 12.90 11.50 10.80   10.50
חרדל אמיתי
(היינץ, 255 גרם)
11.90 7.90 11.50 10.80 11.90 10.90

 

רוצים לקרוא עוד בנושאי צרכנות, כלכלה, כלכלת בית והתנהלות כלכלית נבונה? 
התקשרו אל מוקד המינויים שלנו, בטלפון 08-9999410,
קבלו גיליון במתנה וכמובן, תוכלו לעשות מינוי!