BETA

25.02.2018

10:40

 בר וציפי רפאלי
בר וציפי רפאלי,
Getty Images

בואו לראות את ההורים שדוחפים כל הדרך להצלחה!

לא מעט מפורסמים החלו את דרכם הודות (או בגלל) הורים דוחפים ברקע שהניעו אותם להצלחה. מי החלה את דרכה בחיתולים? מי "ילד ענק"? וההורים של מי השתתפו בסדרה בשם פושרז?

מאת: יעל לוי

 

בר רפאלי: ההוכחה הניצחת לכך שאימא יש רק אחת

 

לא באמת אפשר להכין כתבה על הורים שדחפו את ילדיהם להצלחה מבלי להזכיר, ולו בקצרה, את בר רפאלי ואמה ציפי לוין. צפוי? בהחלט? ברור? כשמש. ועדיין, קלאסיקה זו קלאסיקה...

 

אחרי הכל, כשאת מצטלמת לקמפיין כבר בגיל שמונה חודשים – ברור שיש הורה דוחף מאחוריך (וככל הנראה גם מלפניך ומצדדיך). במקרה זה מדובר בציפי לוין, אמה של בר רפאלי, שחקנית, דוגמנית ונערת זוהר בעברה בעצמה, שהיא הבולדוזר שהניע את הקריירה הענפה של בר רפאלי מימיה הראשוניים (בחיתולים).

 

ציפי הפכה למנהלת האישית של בר ולמגן האנושי שלה (כהגדרתה). היא ידעה למקסם את הקריירה של רפאלי בכל היבט אפשרי – מבחירת הקמפיינים הנכונים, דרך פסילת הפרויקטים המיותרים, דרישת הסכומים ההולמים, ועד לתביעות נגד כל מי שפגע או השמיץ.

 

ציפי, מצידה, תיארה פעם בראיון שהעניקה כי חזתה את ההצלחה של בתה באינטואיציה. בר לא נותרה חייבת, ואינספור פעמים שיבחה את אמה. "...אולי נבין שאמא יש רק אחת וחברים יש 200 וגם הם מתחלפים...", כתבה פעם בפוסט בעמוד הפייסבוק אותה הקדישה לאמה ולאמהות בכלל.

 

כיום בר היא כמובן מעצמת על, גם עסקית – והיא מעורבת בכל אספקט בקריירה של עצמה. אך הדבר המדהים ביותר בסיפור הוא שלמרות הקשר הקרוב בין השתיים מזה כל השנים, בר קרובה מאוד לאמה וכל הסיפור לא הגיע לכדי ניתוק/ ריב מתוקשר / סכסוך כספי לעיניי המלצות וכדומה – וזה, כפי שבטח ניחשתם, ממש לא מובן מאליו במקרים דומים אחרים.

 

 מאור בוזגלו

מאור בוזגלו( Getty Images Israel)

 

 

מאור בוזגלו מציג: אבא שצועק לעולם כולו ש"הילד ענק!"

 

לא רק בעולם הבמה ניתן לפגוש בהורים מניעים. קחו לדוגמה את הכדורגלן הישראלי מאור בוזגלו. אביו, יעקב בוזגלו, הוא חלק בלתי נפרד מהקריירה שלו. יעקב הוא כדורגלן עבר ישראלי בעצמו – וכל ארבעת בניו (כולל מאור) הם כדורגלנים בעבר או בהווה. בוזגלו ידוע כפושר רציני בעולם הכדורגל, כלומר, כזה שמתערב תכופות בעניינים הקשורים בניהול הקריירה של בנו מאור. עד כמה מעורב? קחו לדוגמה סיפור קטן: כשמאור בוזגלו רצה לעזוב את קבוצתו, מכבי חיפה, לטובת קבוצה אחרת ונתקל בסירוב מצד בעלי הקבוצה בשל חוב כספי לטענתו, הפגין יעקב בתגובה מתחת למשרדיו של בעלי הקבוצה עם שלטים.

 

אגב, לפני מספר שנים יעקב אף הקים עסק שמטרתו לעזור לכדורגלנים צעירים ולהוריהם, ושימו לב לזה, העסק נקרא "הילד ענק", שזה הקאץ' פרייז מחיקוי של יעקב, שמדבר על בנו כמובן, בתוכנית הסאטירה "בובה של לילה" (ה"ארץ נהדרת" של עולם הספורט). אה, ועוד לא דיברנו על "הבוזגלוס", הדוקו-ריאליטי של יס אודות המשפחה והדינאמיקה שבה ושל אבא יעקב!

 

 נועה קירל

נועה קירל( אור גפן)

 

 

נועה קירל מציגה: פושרז זו דרך חיים!

 

קשה לדבר על הורים שמניעים את הקריירה של ילדיהם מבלי לדבר על כוכבת הנוער נועה קירל. בכל זאת, קירל התפרסמה, כזכור, בתוכנית הדוקו-ריאליטי "פושרז" בהוט אשר עסקה בהורים שדוחפים את ילדיהם להצלחה. בימי השידור של התוכנית הייתה נועה נערה שאפתנית בת 13 שחולמת לקדם את הקריירה המוזיקלית שלה בז'אנר היפ-הופ בעיקר.

 

בתוכנית נחשפנו לאמיר, אביה של נועה, מי שהיה אמון על התנעת הקריירה מראשיתה. אמיר הוא איש עסקים מצליח שאפשר אולי לומר כי החליט שהעסק הבא שינהל יהיה הקריירה של בתו. לאמיר חשוב היה להדגיש בעבר שנועה היא זו שדוחפת והוא רק מספק תמיכה, שהוא לא מתעניין בעולם הבמה ולא מנסה להגשים את עצמו דרך הילדים שלו וכי הוא אמון בעיקר על הפן הלוגיסטי והשיווקי.

 

לא בכדי בחרה לציין נועה את אביה כאחד האנשים שהכי השפיעו עליה וציינה שבזכות העובדה שהוא מלווה אותה לכל מקום היא מרגישה הכי בטוחה עולם. מאז כבר נועה הצליחה להתברג לאינספור הצלחות בקולנוע, בטלוויזיה, על הבמה והיד הוא נטויה... כיום נועה קירל היא מלא פחות ממפעל של הצלחות.

 

רוצים לקרוא על עוד הורים שדחפו את ילדיהם המפורסמים להצלחה? כולם מופיעים בכתבה המלאה בגיליון פברואר שלנו! לקבלת גיליון מתנה ורכישת מינוי: 08-9999410