BETA

21.09.2016

13:36

,
צילום משפחתי

חשבתם שלכם יש יותר מידי הזמנות לחג?

איפה עושים את ארוחת החג כשיש ארבעה אבות לזוג תאומות? או במילים אחרות – ארבע חמות שנלחמות שארוחת החג תהיה אצלן ושולפות לצורך כך את כל השפנים מהכובע. אכן, כאב ראש אחד גדול ופתרון מפתיע אחד בסוף

לא רוצה לפגוע לאף אחד ברוח החג, אבל הגיע הזמן לקרוא לילד בשמו - ראש השנה זה לא חג, ראש השנה זה כאב ראש אחד גדול. זה לא כמו החגים האחרים שבהם אפשר באמת לנוח לאורך זמן, לטוס לחופשה ארוכה או ליהנות מהשקט. ראש השנה הוא חופש מהגן ומבתי הספר, דקה אחרי שהם גם ככה נרקבו מול הטלוויזיה במהלך החופש הגדול,  וכמובן שהוא כולל בחובו את הדובדבן שבקצפת, כאב הראש המרכזי - ארוחת החג.

 

שלא תבינו לא נכון, אין לי בעיה לבלות ארוחת ערב נורמאלית עם המשפחה שלי, אבל איכשהו כל ארוחת חג היא אופרציה מורכבת ועטירת מנהלות וסינג'ורים עבור כל משפחה, אז על אחת כמה וכמה עבור המשפחה המורכבת שלי. מה זה מורכבת? אז ככה, שבו רגע, צריך בשביל זה קצת ריכוז והנה תקציר הפרקים: את בן זוגי הכרתי כשהוא היה בתחילת תהליך פונדקאות ביחד עם האקס שלו. כשהיו זוג הם דברו הרבה על להביא ילדים ביחד וגם כשהביחד לא עבד והם נפרדו, הם החליטו להמשיך בתהליך ולהביא ילדים כשותפים. סוג של הורות משותפת, רק כאן עם שני גברים, שני אבא שחיים בנפרד ורוצים להיות הורים ביחד. כך יצא שבערך חודשיים אחרי שהכרתי את בן זוגי, כבר הייתה פונדקאית הודית בהריון ו- 9 חודשים אחרי כן, אי שם במומביי, נולדו להן מאיה ויעל, שיש להן שני אבא שחיים בנפרד וגם אותי, אילן ואת בן הזוג של של האקס. נשמע מבלבל? אכן, אבל זה מה שקרה.

 

בגדול, הרבה אבות זו פריבילגיה לא רעה בכלל. תמיד יש מי שיתעסק עם הכבלים של הממיר אם הוא פתאום מפסיק לעבוד, תמיד יהיה מישהו שיש לו סבלנות לרדת לסיבוב עם האופניים וגם אף פעם אין תור למקלחת. אבל 4 אבות זה אומר גם 4 חמות. שזה בסדר גמור לכל אורך השנה אבל כשמגיע ראש השנה איכשהו משהו מאוד בסיסי אצל כל חמה מתפרץ והוויכוח השגרתי בין שתי משפחות על איפה עושים את החג הופך להיות אותו הדבר רק בריבוע.

 

יש ארבע משפחות ורק שתי תאומות ובראש השנה לכול אחת מהן מאוד חשוב שהבן האהוב שלה יהיה אצלה. וזה לא יאומן איך 4 משפחות מתורבתות ונאורות חוזרות לאינסטינקטים ההישרדותיים שלהן ומתנהלות כמו בג'ונגל. אצל אמא שלי למשל, כל האמצעים כשרים, כולל להקריא לי שוב ושוב את המדידות האחרונות של רמות הסוכר שלה בדם, לפתח דיון על לחץ הדם של אבא ולהזכיר כדרך אגב את העובדה שהיא קצת עזרה לי בקניה של האוטו האחרון. מהצד השני, ההורים של בן הזוג, שהם מה שנקרא מהציונות הדתית, וכל חג הוא אירוע מאוד חושב ופשוט אי אפשר להתיישב סביב שולחן החג ללא הנכדות האהובות. יש את האמא של האקס, שהוא הבן היחיד שלה, ואין מצב שהיא לא איתו בשולחן החג, אחרת אתם יודעים - זה לבד ובחושך. והאמא של בן הזוג של האקס, שאין שום סיבה שבחג הזה היא תוותר על הבן הרופא.

 

בקיצור, כאב ראש, כאב ראש, כאב ראש. מה עושים? ככה ערב החג נראה במשפחה המופרעת שלנו: ארוחת החג מתקיימת בשני מקצים. או אם תרצו, ארוחה מרכזית וטרום ארוחה. טרום הארוחה מתקיימת בבית של האקס בנוכחות החמה שהכבוד הוענק לה מכיוון שזהו בנה היחיד. מדובר בארוחת חג שאמורה להיות קלילה אבל תמיד יוצאים ממנה מפוצצים וגם אמורים לקצר בברכות אבל עדיין איכשהו כל הסיפור לוקח שעות ואז לאחר הקינוח שלא היה אמור בכלל להיות אבל כן תמיד צץ. מה קורה אז? כל אחד הולך לארוחת החג אצל אמא שלו. שוב פעם מברך, שוב פעם אוכל כדי לא להעליב, גם כאן כמובן שיש קינוח שאי אפשר להגיד לו לא ופשוט חייבים רק לטעום, בקיצור כאב ראש פלוס כאב בטן מאובר אכילה, פלוס ילדים בחופש ושתהיה לכולנו שנה טובה. אם עושים מתמטיקה פשוטה זה עדיין אומר שיש שתי חמות שלא זכו לראות את הילדות בחג, אבל אתם יודעים, בג'ונגל רק החזקים שורדים, ותמיד יש מקום לנקמה מתוקה בחג הבא.