BETA

03.11.2012

13:43

עודכן:

נוקיה רוצה לחזור למשחק: מכשירי לומיה יושקו בישראל בסוף השנה

המכשירים, המבוססים על ווינדוז פון 8, ישווקו אצל כל המפעילות הסלולריות ובשוק הפרטי • המחיר טרם פורסם, אך דבר אחד בטוח: זול הוא לא יהיה • מנכ"ל יורוקום: "סדרת לומיה תחזיר את נוקיה לקדמת הבמה"

ריק

הסמארטפונים החדשים של נוקיה, לומיה 920 ולומיה 820, ינחתו בישראל בסוף השנה וישווקו אצל כל המפעילות הסלולריות והן בשוק הפרטי - כך חשפה יורוקום תקשורת סלולרית, נציגת נוקיה בישראל, במסיבת עיתונאים שנערכה ביום חמישי.

מנכ"ל יורוקום, אילן גרינבוים, לא חשף כמה יעלו המכשירים, אך רמז כי מכשיר הדגל לומיה 920 יתומחר ב"רף הגבוה". נציין, כי בארה"ב עומד מחירו של המכשיר, ללא חוזה עם חברה סלולרית, על 599 דולר.

 

עוד אמר גרינבוים, כי "עד לפני שנתיים, נוקיה הובילה בכל העולם את שוק הטלפונים הניידים בכלל ושוק הסמארטפונים בפרט. בישראל נהנינו מנתחי שוק ועוצמת מותג אף יותר מבכל ארץ אחרת. אני מאמין, כי סדרת לומיה החדשה תחזיר את נוקיה לקדמת הבמה, ושהסמארטפונים החדשים יהוו תחרות ראויה ביותר בכל העולם, וכמובן גם בישראל".

 

הבשורה במעטפת פוליקרבונט

מכשירי הלומיה החדשים מבוססים על מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, ווינדוז פון 8, הכוללת תמיכה מלאה בעברית. עוד הם תומכים בטעינה אלחוטית באמצעות משטח מיוחד בשם Fatboy, שנמכר בנפרד. 
 

שני המכשירים מכילים מעטפת עשויה פוליקרבונט, מסך מזכוכית גורילה מקומרת ועדשת מצלמה של Carl Zies, ומגיעים במבחר צבעים. עוד הם כוללים שבב NFC, שיאפשר להם לפעול כארנק סלולרי ולתקשר עם סלולריים אחרים התומכים בטכנולוגיה זו, ובמגוון אביזרים נלווים נתמכים.

 

לדברי יורוקום, כל האביזרים הנלווים למכשירים, ובהם גם רמקולים ואוזניות, יימכרו גם כן בישראל.
 

לומיה 920: מייצב תמונה

סמארטפון הדגל לומיה 920 מצויד במסך 4.5 אינץ' בתצוגת HD, זיכרון RAM של 1GB, מעבד כפול ליבה Qualcomm SnapDragon S4 במהירות 1.5GHz ונפח אחסון של 32GB.

מצלמת המכשיר, ברזולוציה של 8MP כוללת מייצב תמונה מיוחד, המשפר את איכות התמונה בעיקר בתמונות או וידאו המצולמים תוך כדי תנועה. עוד מבטיחה נוקיה, כי מצלמת המכשיר תפיק תמונות טובות גם בתנאי תאורה נמוכה, באיכות טובה יותר מכל מצלמה סלולרית אחרת.

 

בין אפליקציות הצילום המובנות במכשיר תמצאו את Smartshoot, המאפשרת להרכיב קולאז' קבוצתי מפרצופים נבחרים מכמה תמונות. אפליקציה נוספת, Cinemagraph, מנצלת את מאגר התמונות לצורך עריכה קלה, בה ניתן למחוק פריטים המופיעים רק בחלק מהתמונות, או להציג רצף של תמונות שהופכות לתנועה (Gif).

 

עוד כולל המכשיר מצלמה קדמית של 1.3 מגה פיקסל וסוללת 2,000 מיליאמפר.  

 

לומיה 820: צנוע יותר, זול יותר

לומיה 820, המיועד לשוק הביניים, צפוי להיות זול יותר מאחיו הגדול. המכשיר כולל מסך מעט קטן יותר של 4.3 אינץ', ואותו מעבד כפול ליבה. תמצאו בו 8 GB אחסון, וסוללה קטנה יותר.

גם לומיה 820 כולל מצלמת 8MP, אך ללא מייצב התמונה ואפליקציות הצילום הייחודיות ללומיה 920. כמו אחיו היקר יותר, גם לומיה 820 תומך בטעינה אלחוטית, וניתן להתאמה אישית באמצעות פאנלים מתחלפים בשלל צבעים. 

פרט לשירותים המוטמעים במערכת ההפעלה ווינדוז פון 8, תוכנות אופיס אינטגרליות, אבטחה מוגברת והתאמה לכל התוכנות הארגוניות, מציעה נוקיה גם כמה שירותים משלה, שחלקם יושקו בארץ בחודשים הקרובים. עם שירותים אלה נמנים מפות נוקיה ושירות Drive לניווט קולי Turn by Turn עם תמיכה במצב אופליין.

שירות שכבר עובד בארץ הנו Nokia City Lens - אפליקציית מציאות רבודה, ה"מתלבשת" על המפות. עם הפעלת האפליקציה וכיוון הסמארטפון לעבר הרחוב או גוש בניינים, יוצג בפני המשתמשים מידע אודות עסקים שונים בסביבה, כגון מסעדות, בתי קולנוע וכו', לצד הוראות הגעה.