5 אפליקציות מומלצות לחנייה

לשלם, לסמן היכן חניתם ולגלות איפה יש חנייה פנויה - קבלו חמש אפליקציות שאתם פשוט חייבים להתקין

גם אם אתם לא גרים במרכז תל-אביב אתם בטח יודעים שבעיות חניה זה עניין מעצבן.

 

לחזור הביתה ולגלות שאין שום מקום קרוב להשאיר בו את האוטו, לחזור משופינג ולגלות דו"ח דבוק על השמשה או סתם לנסות להבין אם אדום-אפור אומר שמותר לחנות או דווקא אסור - סביר להניח שכל אחד מהקוראים שלנו מצא את עצמו במצב בו הוא קיווה שיופיע לו באוטו גמד קטן שיודע כל מה שצריך לדעת על חניות.

 

החדשות הטובות: יש לכם כבר גמד כזה. קוראים לו הסמארטפון שלכם, ואם תציידו אותו מראש באפליקציות הנכונות תוכלו לוודא שאף פעם לא תסתבכו עם חניה שוב. החדשות הרעות: גם עם האפליקציות הנ"ל, עדיין לא תצליחו למצוא חניה במרכז תל-אביב בצהריים. בכל זאת, זה כולה סמארטפון, זה לא קוסם.

להלן חמש אפליקציות שאתם פשוט חייבים להתקין אם יש לכם אוטו. כל האפליקציות חינמיות, אלא אם כן צוין אחרת:

1. פנגו וסלופארק

פעם, כדי לחנות בכחול-לבן, היה צריך להדביק כרטיסי קרטון מחוררים על החלון. היום, למרבה השמחה, אפשר לעשות הכל בצורה אוטומטית וסלולרית.

האפליקציות של פנגו וסלופארק יאפשרו לכם להפעיל חניה בצורה מהירה ונוחה - ואפילו יספקו לכם בונוסים נחמדים על הדרך, כמו שמירת מיקום החנייה שלכם, למקרים בהם אתם שוכחים איפה השארתם את האוטו. שימו לב שבמקביל להורדת האפליקציה יש צורך להרשם לשירותים הנ"ל.


להורדה:

פנגו - אייפוןגוגל פליי

סלופארק - אייפוןגוגל פליי

2. Citypark

Citypark תספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כשאתם מתחילים לחפש חנייה: איפה יש חניונים בתשלום, איפה יש חניה ברחוב, מה הזמינות המשוערת של החניה באיזור, מה המחירים שתצטרכו לשלם ועוד. יש אפילו קופונים שיכולים להוזיל את עלויות החניה בחניונים נבחרים.


להורדה: אייפוןגוגל פליי

3. Tweet Park

רשת חברתית של חונים, שמעדכנת את עצמה בהתפתחויות מסעירות בעולם החניה: התפנתה חניה בדיזינגוף? אם מישהו ממשתמשי Tweet Park נמצא באיזור הוא ימהר לדווח על זה, לטובת מחפשי החניה שבאיזור. פקח מתחיל לחלק דו"חות? גם פרט זה יפורסם באפליקציה. בנוסף, אפשר גם לשלם דרכה על חניה בכחול לבן.


להורדה
אייפון (אין לאנדרואיד)

4. כחולבן

אפליקציה פשוטה ומבריקה שנועדה לפתור את הדילמה שעולה אצל כל אחד מאיתנו ברגע שהוא סוף סוף מוצא חניה: האם צריך לשלם? כחול-לבן תאתר היכן חניתם בעזרת ה-GPS, ותספר לכם מה חוקי החניה במקום: מאיזו שעה צריך לשלם, כמה זה עולה לשעה, באיזה צד של הכביש אסור לחנות וכדומה. כמה פשוט - ככה יעיל.


להורדה
אייפון (אין לאנדרואיד). מחיר: 3.90 ש"ח

5. איפה חניתי?

לא זוכרים איפה חניתם? "איפה חניתי" היא אפליקציה פשוטה וידידותית בעברית, שזוכרת עבורך בדיוק איפה חנית ומכוונת אותך חזרה למכונית, זוכרת את המיקום המדויק של מקום החנייה שלך בחניון, ומזכירה לך קצת לפני שפוקע לך הזמן של כרטיס החנייה, שתוכל לשים חדש. 

האפליקציה משתמש בזיהוי אוטומטי באמצעות GPS ומאפשרת לך גם להזין כתובת באופן ידני ולצלם תמונה של מקום החנייה. האפליקציה גם מאפשרת לשלוח תזכורת לפני שפוקע הזמן המוקצב בכרטיס החניה.

 

להורדה לאייפון או לאייפד

להורדה לאנדרואיד

סוף

פורסם לראשונה ב"חורים ברשת"


ראו גם:

15 אפליקציות מומלצות לתחבורה ציבורית בישראל