מצעד האפליקציות: לתפוס חטטנים על חם

לצלם את מי שנובר לכם באייפון בלי רשות, לשלוח לעצמכם תזכורות קוליות, להתגונן מפני קרינה ועוד אפליקציות שעשו לנו את השבוע

ריק

אפליקציה: שליחת תזכורות מוקלטות למייל

מאז שהסמארטפונים נכנסו לחיינו, הרבה יותר קל לנו לתעד ולהקליט משימות בכל רגע ומקום. אולם, אצל חלקנו המשימות הללו נוטות להישכח בתוך האפליקציה, מבלי שבאמת נעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו.

 

אפליקציית האייפון Instacorder נועדה לעזור לכם לשים סוף לדחיינות בצורה פשוטה: היא שולחת לכם למייל תזכורות שהקלטתם, כך שהמשימות לא יישכחו ויילכו לאיבוד.

 

איך זה עובד? ברגע שפותחים את האפליקציה, תתבקשו להזין את כתובת המייל שלכם. לאחר מכן, יש להקיש על כפתור ההקלטה העגול שבאפליקציה ולהקליט את התזכורת. ברגע שתעזבו את הכפתור, יישלח אליכם למייל קובץ הסאונד כך שתוכלו, בין היתר, לתעד את התזכורת ביומן.

 

האפליקציה מגיעה בגירסה חינמית הכוללת פרסומות, וכן בגירסה בתשלום (0.99$) ללא פרסומות, שתאפשר לכם גם לשלוח קבצי תמונות בנוסף לקבצי סאונד.

 

להורדת Instacorder  לאייפון, חינם

להורדת Instacorder  לאייפון, 0.99$

אפליקציה: גלו מי נגע לכם באייפון

חושדים שמישהו קורא לכם את הסמסים, המיילים או מציץ לכם בתמונות, ורוצים לדעת במי מדובר? אפליקציית האייפון "מי נגע בטלפון שלי" תצלם את האנשים שמחטטים לכם באייפון, ותספר לכם מתי ואיפה בוצעה הפריצה.

 

איך זה עובד? מרגע שתפעילו את האפליקציה, כל מי שינסה לפתוח את נעילת האייפון שלכם יקבל מסך ובו רשימת סרטונים מיוטיוב. בזמן שהפולש יביט במסך וינסה לנווט ולחטט ביישומים שלכם, האפליקציה תצלם אותו ללא ידיעתו ותשמור את התמונות.

 

כל שנותר לכם לעשות כעת, הוא לפתוח את האפליקציה ולעיין ברשימת האנשים שחיטטו במכשיר. האפליקציה מציגה רשימה של מקרי הפריצה של המכשיר, ובהם עד 5 תמונות של הפורץ, שעת הפריץ ומיקומה.

 

יש שיעדיפו את הפתרון הקלאסי של שימוש בסיסמאות כדי להגן על האייפון, אבל אם אתם פשוט בטוחים שמישהו נוגע לכם באייפון ואתם מתים לדעת במי מדובר - מדובר באפליקציה שימושית.

 

להורדת Who Touched My Phone לאייפון, 0.99$

זמרים חובבים? הכירו את "דרו סאמת'ינג של המוזיקה"

אפליקציה חדשה תאפשר לכם להוכיח לחבריכם שאתם זמרים מלידה: האפליקציה החינמית Sing Something מאפשרת לכם להתחרות בזיהוי שירים עם חבריכם. אולם, במקום להשמיע לכם קטעים מהשיר המקורי - אתם אלה שתצטרכו לשיר את היצירה ולשלוח לחבריכם את ההקלטה. האפליקציה זמינה למכשירי אייפון ואייפד.

 

חוקי המשחק מזכירים מאוד את אפליקציית הציור הפופולרית דרו סאמת'ינג. עליכם לבחור בשיר אחד מתוך שלוש אפשרויות שהאפליקציה תציג בפניכם, ולאחר מכן להקליט את עצמכם מבצעים את היצירה ולשלוח לחבר.

 

משימתו של שותפכם למשחק היא לזהות את השיר, ובמידה והוא מתקשה בכך - יוכל להשתמש בסרטוני וידאו שיסייעו לו. זיהוי נכון של השיר יקנה לשני השחקנים מטבעות, שמספרם ייקבע בהתאם לקושי.

 

המשחק כולל מאות שירים פופולריים, ובמידה ונתקלתם באפשרויות שאינכם מכירים - תוכלו לקבל אפשרויות חדשות באמצעות שימוש ב"פצצות", שאותן תוכלו לרכוש במטבעות. לאחר בחירת השיר, באפשרותכם לבחור לזמזם אותו בלבד או לנגן אותו כדי להעלות את רמת הקושי ולקבל יותר מטבעות.

 

להורדת  Sing Something  ל-iOS, חינם

אפליקציה שמתריעה מפני קרינה מהסמארטפון

אף שמלוא ההשלכות של קרינה סלולרית עדיין לא נחשפו, כולנו חוששים להיחשף לקרינה גבוהה. למרות זאת, לא תמיד אנו זוכרים את הסכנות או מודעים להן. זו בדיוק הסיבה לפיתוחה של אפליקציית אנדרואיד בשם Tawkon. האפליקציה תאפשר לכם לדעת מתי הסמארטפון שלכם פולט קרינה גבוהה מהרגיל, ותורה לכם כיצד להתגונן.

 

האפליקציה תאמר לכם כיצד להתגונן מפני הקרינה הגבוהה, כמו אחיזה נכונה יותר של המכשיר או הימנעות מהצמדתו לאוזן. בנוסף, היא מעניקה לכם פידבק בזמן אמת שיאמר לכם האם הפעולות שלכם יעילות.

 

מפתחי האפליקציה טוענים שהיא משתמשת באלגוריתם, שמחשב את כמות הקרינה שאתם צורכים במהלך השיחה. כדי לחשב זאת, משתמשים במידע לגבי משך השיחה, סוג האנטנה והרשת שבה המכשיר משתמש ואופן ביצוע השיחה - כלומר, האם המשתמש נעזר במיקרופון, אוזניה או מצמיד את הסמארטפון לאוזנו.

 

האפליקציה היא פיתוח ישראלי של היזמים גיל פרידלנדר, אורי גושן ועמית לובובסקי. היא נדחתה על ידי חנות האפליקציות של אפל, וזמינה בחינם לאנדרואיד בלבד.

  

להורדת tawkon לאנדרואיד, חינם