BETA

05.04.2012

15:51

עודכן:

איפה אפשר לקנות את האייפד החדש בזול?

החל מהדוד מאמריקה, דרך איביי ועד לאיידיגיטל: ריכזנו עבורכם במדריך קצר את שלל האפשרויות הזולות והנוחות ביותר לרכוש את האייפד החדש מהארץ

סטריפ

קחו את האפיקומן ליד. עכשיו צמצמו קצת את העיניים, התמקדו בנקודה רחוקה במרחב ותפעילו טוב טוב את הדמיון שלכם: נכון הוא נראה קצת כמו האייפד החדש? כי בתכל'ס, אם ציפיתם להחליף אותו באחד כזה, סביר להניח שזה לא ממש יעבוד לכם. בכל זאת, אף אחד לא יסכים להוציא מעל 3,000 שקלים על מתנה, לא משנה כמה האפיקומן קרוב ללב המשפחה.

 

אם בכל זאת חשקה נפשכם באייפד החדש לפסח, ואתם רוצים לנסות לחסוך כמה שיותר כסף כדי לרכוש אותו - הנה מדריך קצר של האפשרויות הזולות והנוחות ביותר לעשות זאת כיום מהארץ.

 

שימו לב שגם אייפד חדש זול הוא לא באמת זול - הכל הרי יחסי, והאייפד הוא לפני הכל מוצר פרימיום שגם בארצות הברית הזולה עולה לא מעט כסף. גם בדרך הזולה ביותר, עדיין מדובר בהוצאה של אלפי שקלים, ששווה לחשוב טוב טוב לפני שמתחייבים עליה. 

 

עדיין רוצים אייפד? מעולה - גם אנחנו! בואו נתחיל:

מה אנחנו רוצים לקנות וכמה זה עולה בארץ?

לשם הבדיקה שלנו אנחנו מתייחסים לדגם ה-32 גיגה בייט של האייפד החדש הכולל קישוריות Wi-Fi בלבד. לחוות דעתנו, זה הדגם הרלוונטי ביותר למשתמש הישראלי: מכיוון שאין בארץ רשת 4G ויש בה שלל רשתות אלחוטיות בכל פינה אין לדעתנו טעם לרכוש את הגרסאות הסלולריות היקרות יותר. את נפח ההארדיסק הגדול יחסית בחרנו כי הרזולוציה הגבוהה של האייפד החדש מצריכה הלכה למעשה יותר מקום לתמונות, סרטים ואפילו אפליקציות.

 

בארצות הברית מחיר הדגם הזה (לא כולל מיסים - נגיע לזה עוד מעט) עומד על 599 דולרים. בזאפ מצאנו אותו בחנות אחת בלבד (istoreil) במחיר 3558 שקלים, וברשת באג עומד מחיר הדגם הזה על 3,499 שקלים. בעתיד הקרוב צפוי להגיע הדגם גם לחנויות איידיגיטל, שהיא היבואנית הרשמית של מוצרי אפל, ואז המחירים צפויים לרדת. נרחיב על כך בהמשך.

 

אפשרות ראשונה: הדוד מאמריקה

 

האפשרות האהובה מכולם: תופסים דוד אהוב מאמריקה שבא לבקר בארץ לכבוד הפסח, שולחים אותו לקנות לכם אייפד באחת מהחנויות של אפל ומשלמים לו בחזרה בארץ. זה פשוט, זה מהיר (כי מישהו אחר עומד בתור בשבילכם) וזו יחסית כנראה הדרך הזולה ביותר להביא אחד. אם אתם בני משפחה ממש טובים, אפשר גם להזמין בעצמכם דרך האתר של אפל לכתובת של הדוד ולחסוך לו את הביקור בחנות.

 

המחיר במקרה הזה לא ממש קשיח. כפי שכבר כתבנו, מחיר הבסיס שלנו הוא 599 - אבל עליו יש להוסיף מיסי קנייה אמריקנים, שמשתנים מדינה למדינה (בממוצע הם מוסיפים למחיר עוד קצת פחות מעשרה אחוזים). לשם החישוב הספציפי נניח שמס הקנייה הוא שמונה אחוזים נוספים - וכבר הגענו ל- 646 דולרים.

 

אם הדוד שלכם הוא אדם הגון ושומר חוק, הוא גם יצטרך להעביר את האייפד שלכם במכס, ולשלם עליו גם את המע"מ הישראלי שיוסיף לכל הסיפור 16 אחוזים נוספים (למרבה המזל על אייפד אין מס נוסף מלבד המע"מ, אז יצאנו יחסית בזול) - ומעלה את כל העסק ל-749 דולרים, שהם כ-2,788 שקלים. אז נכון, אפשר לנסות להערים על המכס ולעבור במסלול הירוק, אבל יש לזכור שזה לא חוקי ושאם נתפסים יש לשלם קנס.

 

יש לציין שבמעט מדינות בתוך ארצות הברית אין מס קנייה פנימי, מה שיכול לחסוך לכם כמה עשרות דולרים. כמובן שגם במדינות נוספות בעולם אפשר להשיג את האייפד - מומלץ במיוחד לחפש בהונג-קונג, שם הוא זול במיוחד.

 

המחיר במקרה הרע: 2,788 שקלים (שכוללים 8% מס רכישה בארה"ב + 16% מע"מ בארץ) 
המחיר במקרה הטוב: 2,229 שקלים (שכוללים רק את מחיר הבסיס ללא מיסים) 
הפרש מהמחיר כרגע בארץ: כ-700 עד כ-1,300 שקלים

 

אפשרות שנייה: איביי בכל הכח!

באיביי, אתר המכירות הפומביות הגדול בעולם, אפשר למצוא פה ושם אחלה דילים לכל דבר שאתם יכולים לחשוב עליו - כולל אייפד. נכון להיום, מחירי האייפד החדש עדיין די יקרים שם. ככה זה כשמדובר באחד המוצרים הלוהטים ביותר בעולם: הסוחרים באיביי מנסים לגזור קופון כמה שיותר שמן על המכירות שלהם, ומוכרים את האייפדים במחיר בסיס גבוה יותר מזה שאפשר לקנות בחנויות.

 

את הדגם שלנו מצאנו במחירים מינימום של 800 דולר (כולל משלוח) לאפשרות But it Now, שהיא בעצם לא מכירה פומבית אלא מכירה ישירה לכל דבר. אם נוסיף לזה 16% מע"מ בארץ, שככל הנראה תצטרכו לשלם כשהאייפד יגיע לסניף הדואר שלכם, נגיע ל-928 דולר, שהם 3,468 שקלים. עדיין טיפה יותר זול מהמחיר שמצאנו בארץ - אבל ההפרש זניח, ומדובר כאמור באייפד הזול ביותר שמצאנו שנשלח לישראל.

 

אפשרות נוספת היא לחפש אייפד חדש בלוחות היד שניה בישראל (יד-2 למשל), אבל בשלב הזה של חיי המוצר סביר להניח שלא תמצאו מציאות מבחינת המחיר, ושיש סיכוי לא רע שתיתקלו בנוכלים. לפחות עד שיעברו מספר חודשים נוספים היינו מוותרים על האפשרות הזאת.

 

המחיר המינימלי: 3,468 (כולל משלוח ומע"מ) 
ההפרש מהמחיר כרגע בארץ: כ-30 שקלים

 

אפשרות שלישית: משלוח מחו"ל

אם אין לכם להתעסק עם איביי, תמיד אפשר לרכוש את האייפד החדש ישירות דרך החנויות הווירטואליות של אפל בארה"ב ולשלוח אותו לארץ דרך חברות צד ג' כגון Mustop , TNT ו-USHOPS, שמספקות לכם כתובת פיקטיבית בארה"ב ודואגות להביא לכם את המכשיר עד הבית.

 

את הבדיקה שלנו לכמה זה יעלה עשינו עם UShops, שיצאו במבצע מיוחד לרגל האייפד החדש, בו מחיר המשלוח עולה 26 דולרים בלבד. אם נוסיף למחיר הבסיסי של הדגם (599 דולרים) את כל המיסים, המע"מ, המשלוחים ודמי השחרור מהמכס שמתלווים לרכישה משם נגיע לסכום סופי של 780 דולר, שהם  2,915 שקלים.

 

המחיר במקרה הטוב (והיחיד, בעצם): 2,915 שקלים 
ההפרש מהמחיר כרגע בארץ: כ-590 שקלים

 

אפשרות רביעית: לחכות לאיידיגיטל

 

במהלך השבועות הקרובים צפוי להגיע האייפד החדש לחנויות של איידיגיטל, היבואנית הרשמית של אפל לארץ - ולהוריד את המחירים אצלנו לרמה של חו"ל. כן, אנחנו יודעים שזה מפתיע, אבל אם אתם לא חייבים את האייפד שלכם מיד ועכשיו אחת האפשרויות הכי משתלמות שיש לכם היא פשוט להמתין לייבוא הרשמי - ולחסוך בגדול. סביר להניח שכשהאייפד יגיע לאיידיגיטל מחירו יוזל גם בחנויות האחרות שמוכרות את המכשיר בארץ.

 

איפה הקאץ'? ובכן - עדיין לא ידוע בדיוק מתי יגיע האייפד החדש בצורה רשמית. באיידיגיטל מבטיחים שזה יהיה "בקרוב מאוד", אבל זה לא באמת תלוי בהם אלא באפל העולמית, שהיא זאת שתחליט בסופו של דבר מתי לשלוח - ויותר חשוב כמה לשלוח: אם למדנו משהו מההשקה של האייפד השני בארץ, הוא שבאיידיגיטל מקבלים מעט מאוד יחידות של המכשירים הנחשקים במשלוחים הראשונים - מה שאומר שאם תפספסו את פתיחת החנות ביום המכירות הראשון כנראה שתצטרכו להמתין עוד מספר ימים או שבועות נוספים עד לחידוש המלאי.

 

והבעיה האחרונה של איידיגיטל? שירות לא משהו.

 

ועדיין - עם המחיר אי להתחרות, לפחות לא בארץ: 2,799 שקלים הכל כולל הכל בארץ לדגם ה-32 גיגה שלנו - מחיר כמעט זהה לחו"ל (אם מחשבים את המע"מ הישראלי ועלות משלוח - עם הברחות במזוודה אי אפשר באמת להתחרות).

 

מחיר: 2,799 שקלים

הפרש לעומת המחיר בארץ כרגע: כ-700 שקלים

 

פורסם לראשונה ב"חורים ברשת"

 

ראו גם: מבחן התרסקות: אייפד 2 מול האייפד החדש (וידאו)