BETA

22.03.2012

16:37

עודכן:

חדשות הסלולר: האייפד החדש - לוהט מהתנור

אחרי התורים הארוכים ונתוני מכירות מרשימים - החלו התלונות על האייפד החדש • על פי השמועות גלקסי S3 יושק במאי ויאפשר טעינה אלחוטית • מדוע בורחים המפתחים מאנדרואיד? • כל מה שקרה השבוע בעולם הסלולר

ריק

עולם הסלולר משתנה תדיר, אך יש דבר אחד שלא ממש משתנה - השקה מוצלחת של מוצר אפל שבצידה שלל תקלות שאינן משפיעות כלל על המכירות.

 

האייפד החדש הושק בעולם המערבי בשישי האחרון, וכמו בכל השקה נצפו תורים ארוכים של מכורים לדבר שהמתינו שעות רק כדי לאחוז בקסם החדש לפני כולם. האייפד החדש ממשיך במסורת ושובר את שיא המכירות של קודמו. המכשיר נמכר בקצב של 750,000 יחידות ביום, וכבר בסופ"ש נמכרו מעל 3 מיליון יחידות. אם המכירות ימשיכו כך, ואין סיבה שלא, האייפד החדש יימכר ב-12 מיליון יחידות בחודש מרץ בלבד.

 

אפל רושמת השקה מוצלחת למרות ואולי אפילו בגלל שלל ביקורות לא מחמיאות ברשת, הכוללות החל מטענות על מחסור בחידושים ועד לניסוים חברתיים המראים כי אנשים לא באמת מבדילים בין גירסאות האייפד.

 

לאחר שמיליוני אנשים קנו את האייפד, גם תורן של התלונות לא איחר להגיע, והטענה המרכזית היא שהאייפד הוא מכשיר לוהט, תרתי משמע. האייפד החדש מתחמם מאוד בעת טעינת יישומים כבדים כגון משחקים. אתרים חרוצים ביצעו בדיקות וגילו שהאייפד יכול להגיע לטמפרטורה גבוהה במיוחד של 45 מעלות, שאולי מועיל כשמיכה חשמלית בערבות סיביר אך בלתי סביר בשאר העולם.

התגובה של אפל? אתם הרי כבר יודעים את התשובה: "המכשיר פועל לפי המפרט שלו" והכול תקין עם התינוק החדש שלנו, וכל מי שאומר אחרת מחזיק אותו לא נכון. בעוד אפל עובדת על כפפות תנור כאביזר, מתגלה באייפד תקלה חדשה - בעת טעינת יישומים רבים האייפד פשוט לא נטען. תגובת אפל עדיין לא הגיעה - עדיין אך אתם בטח מנחשים מהי תהיה.

 

בין מכירת מיליוני מכשירים לבין תקלות שונות ומשונות, השבוע נחשף גם מחירו של האייפד החדש בארץ הקודש, והוא יעמוד על 2,349 ש"ח לדגם ההתחלתי - אולם עדיין לא ידוע על מועד השקה. עוד חלק ממסורת ההשקה הוא הנאה מאייפד חדש הרוס. מסתבר שהאייפד החדש פחות עמיד מהדור הקודם והפלתו בגובה כתפיים תגרום לניתוץ מלא של המסך (לא פלא שצריך כיסוי חכם). המכירות המרשימות מקפיצות את המנייה של אפל לגבהים חדשים וחלוקת דיווידנדים למיליונרים המאושרים.

 

פסטיבל השמועות - גירסת סמסונג

גם לסמסונג יש מכשיר בגירסה השלישית שכולם מצפים לו, ובינתיים שמו הלא רשמי עד להודעה חדשה הוא ססמונג גלקסי S3. אנו חייבים לציין שגל השמועות ברשת בשבועות האחרונים מפתיע ביותר, כיוון שדרך כלל פסטיבל שמועות שכזה שמור אך ורק למכשירי אפל, וגל כמו שנראה לאחרונה מראה עד כמה מכשירי סמסונג הפכו לנחשקים.

 

בגל השמועות הנוכחי יש גם תמונות שמראות, לכאורה כמובן, את הגלקסי השלישי בכל הדרו - ואיזה הדר נפלא יש לו. לפי התמונות, הגלקסי החדש מתהדר במסך ענק מקצה לקצה, לחצן פיזי אחד, לחצן מצלמה ייעודי ופרופיל דק במיוחד.

 

בין שאר הדברים המיוחדים שמתכננת לנו סמסונג, ניתן למצוא גם דור חדש של מעבדי סאמסונג הנקראים Exynos, הירוץ על 4 ליבות ויתמוך גם בדור 4 LTE. בנוסף, הגלקסי החדש צפוי להגיע עם הממשק המוכר של סמסונג - TouchWiz, אך עם אפשרות לעבור לממשק נקי יותר של גוגל.

 

החידוש המעניין ביותר שהתגלה השבוע בפסטיבל השמועות, הוא בלי ספק האפשרות להטעין את הגלאקסי באופן אלחוטי כמו שאיפשר פאלם פרה של HP. חשוב לציין, שעד כה כל אלה שמועות ויש לחכות כנראה עד חודש הבא או לפחות עד ה-22 למאי שבו ייערך אירוע רשמי של אפל ובו אולי ייחשף הדור השלישי של סמסונג גלאקסי S.

 

מה עובר על אנדרואיד? פרסומות!

מערכת ההפעלה של גוגל - אנדרואיד, היא המערכת ההפעלה הפופולארית ביותר למכשירי סלולר בהפרש ניכר ממתחרותיה, אך נראה שהאויב הכי גדול שלה זו היא עצמה. למכשירי אנדרואיד יש שני חסרונות גדולים - ריבוי מכשירים וצריכת חשמל. מחקרים שנעשו השבוע מגלים שחסרונות אלו יכולים לסכן את השליטה של אנדרואיד בעולם הסלולר. ההצלחה של פלטפורמה עומדת כמעט כולה על מפתחים, ואלה נראה מיואשים מאנדרואיד, בעיקר עקב ריבוי המכשירים.

 

מחקר של IDC בקרב מפתחים הנעשה כל שלושה חודשים, מראה שיותר ויותר מפתחים נוטשים את אנדרואיד ורק 78% מהם מתעניינים בפיתוח לפלטפורמה זו. למרות שפלטפורמת iOS חולשת על פחות מחצי נתח השוק של אנדרואיד, היא עדיין הפלטפורמה המועדפת על מפתחים כיוון שאין צורך בהתאמות למכשירים רבים.

 

סקר אחר, חשוב הרבה יותר, חושף מדוע סמארטפון האנדרואיד שלכם מגלה סימני תשישות מהר מדי והסוללה אינה מחזיקה יותר מיום. מסתבר שחלק גדול מהבעיה נעוץ דווקא ביישומי החינם המאפשרים פרסומות. לפי המחקר, האפליקציות בנויות ברישול והפרסומות המובנות ביישומי החינם זוללי סוללה וכך משפיעים לרעה על צריכת האנרגיה של המכשיר. הסקר מבהיר שהבעיה אינה בפלטפורמה עצמה אלא בפיתוח לקוי אך כנראה שהביטוי שאומר "אין מתנות חינם" תקף שבעתיים במכשירי אנדרואיד.

 

קצרים:

 

הממשק של נוקיה: נוקיה עברה לייצר מכשירי WP של מיקרוסופט, אך היא אינה מוכנה לוותר על הייחודיות שלה ולכן עובדת על ממשק חדש למכשירי WP שיבדיל את מכשיריה משאר מכשירי WP. מעניין לדעת את דעתה של מיקרוסופט על כך, אשר הבטיחה כי בפלטפורמה שלה, בניגוד לזו של אנדרואיד, לא יהיו ממשקים שונים.

 

אמזון מלפנייך: בשבוע שעבר סיפרנו על כך, שגוגל ואסוס ישתפו פעולה לשם יצירת טאבלט אנדרואיד זול. השבוע מתברר שהנקסוס טאבלט יהיה זול במיוחד, אפילו יותר מהקינדל פייר של אמזון. מחירו המשוער של הנקסוס טאבלט יהיה בין 149 דולר ל-199 דולר.

 

קונספטים: חייבים לאהוב את המעריצים של חברות הסלולר שמקדישים זמן רב לפיאור שם החברה ללא תשלום, משל היו כוכבות רוק. מעריץ של סמסונג יצר פרסומות הזויה לחלוטין לסמסונג נוט, הזוכה מבחינתנו בתואר פרסומת השנה ההזויה ביותר. מעריץ של נוקיה יצר את מכשיר חלומותינו ועלינו רק לקוות שנוקיה גם תייצר אותו.