האפליקציה שתעזור לכם לקום רעננים בבוקר

קמים בבוקר עייפים? האפליקציה Sleep Cycle לומדת את מחזור השינה שלכם ומעירה אתכם בדיוק בזמן הנכון

ריק

האפליקציה Sleep Cycle alarm clock אינה חדשה, ויכול להיות שכבר נתקלתם בה במסגרת חיפושכם אחרי השעון המעורר המושלם. אך לרגל הורדת מחירה מ-1.99 דולר ל-0.99 דולר, החלטנו ששווה להזכיר לכם שהיא קיימת.

 

סליפ סייקל היא אפליקציית שעון מעורר עם קונספט מיוחד, שלומדת את דפוסי השינה שלנו במטרה להעיר אותנו בשעה המתאימה ביותר. כידוע, השינה היא תהליך מחזורי שמורכב מסבבים קבועים. התיאוריה בבסיס האפליקציה היא ככל שנכוון את היקיצה שלנו לסבב השינה הקל ביותר, כך נקום רעננים יותר ופחות עייפים.

 

כך זה פועל: אנחנו מגדירים טווח של חצי שבו אנחנו מבקשים לקום, למשל בין 7:30 ל-8 בבוקר. לאחר מכן אנחנו מניחים את האייפון על המיטה כשהאפליקציה פועלת. באמצעות חישן התאוצה שבאייפון, האפליקציה יודעת לנטר את דפוסי השינה שלנו, ועל פיהם לחשב באיזה שלב אנחנו נמצאים בשינה, ומתי הכי כדאי שנתעורר. היא בוחרת בעצמה את השעה בה יופעל השעון, בתוך טווח החצי שעה שהגדרנו. האפליקציה גם שומרת את הנתונים, ויכולה להציג לנו גרף עם דפוסי השינה שלנו.

 

למרות שמחירה עמד עד היום על 1.99 דולר, את האפליקציה הורידו יותר ממיליון איש. היא דורגה במקום הראשון לאפליקציות בתשלום במדינות רבות, ביניהן יפן, גרמניה, צרפת ורוסיה. אך יש לה גם חסרונות - כמו למשל האופציה שתקומו חצי שעה לפני הזמן המיועד וכן צלצול מעט חלש, שהיינו שמחים אם היה חזק יותר.

 

כמו כן יש לזכור, כי כי האפליקציה פועלת רק כאשר הטלפון מחובר למטען ונמצא על המיטה, וזאת בעוד המלצת המשרד לאיכות הסביבה היא לשמור על מרחק של חצי מטר ממטען הטלפון הנייד, בשל סכנת קרינה. קחו זאת לתשומת לבכם כשאתם חושבים היכן למקם האייפון במהלך הלילה.

 

להורדת Sleep Cycle alarm clock לאייפון, 0.99 דולר