BETA

25.10.2011

17:20

עודכן:

לקרוא, לרטוט, לגעת: עוד חמישה טיפים ל-iOS 5

התאימו רטט ייחודי לאנשי קשר מסוימים, הגדילו פונטים לקריאה ברורה ונוחה וגשו במהירות למצלמה. 5 טיפים נוספים למערכת ההפעלה החדשה של אפל

ריק

פחות משבועיים אחרי השקתה, נראה ש-iOS 5, מערכת ההפעלה החדשה של אפל למכשיריה הניידים, היא כבר חלק בלתי נפרד מהחיים הדיגיטליים שלי.

 

אני כבר יודע לגלול את מסך ההודעות החדשות כמו נינג'ה, לסנכרן את כל התמונות שלי לענן, לקרוא עיתונים ב-Newsstand ולבצע עוד שלל פעולות נוספות שנכנסו לאייפונים ולאייפדים שלנו ממש לאחרונה.

 

ועדיין, פה ושם יוצא לי להיתקל בעוד פינה במערכת ההפעלה החדשה שלא הכרתי קודם.

 

כיוון שאנחנו מאמינים בשיתוף, הכנו עוד פוסט עם חמישה טיפים נסתרים נוספים למערכת ההפעלה. שלא תגידו שלא אמרנו לכם.

 

1. ניצול יעיל של השטח ב-iCloud


יחד עם ה-OS החדשה, השיקה אפל גם את iCloud - שירות אחסון מידע וסינכרון בענן, שכל בעל אייפון זכאי להירשם אליו בחינם. עם ההרשמה אתם מקבלים חמישה גיגה חינמיים בענן של אפל - נפח חביב, אך סביר להניח שהוא לא יספיק לגבות את כל המידע שיש לכם על האייפון. כדי לפנות קצת מקום לגיבויים, מומלץ לעשות קצת סדר. השלב הראשון במשימה הוא לגשת לאפליקציית ההגדרות ולבחור בלשונית ה-iCloud.

 

  

במסך שיפתח תוכלו להגדיר איזה שירותים בדיוק אתם רוצים לגבות ולסנכרן דרך הענן ואיזה לא. אנחנו ממליצים לכבות את גיבוי המייל (הרי ממילא אתם משתמשים בג'ימייל שמראש יושב בענן של גוגל). בנוסף, שקלו ברצינות לוותר על ה-Photo Stream, המקום בענן אליו עולות כל התמונות שאתם מצלמים באייפון שלכם. העובדה שהן מגובות וזמינות בכל המכשירים בהחלט מגניבה, אבל אם אתם מצלמים הרבה סביר להניח שהתמונות שלכם יסתמו את הענן במהירות.

 

2. השתמשו בגיבוי האלחוטי


באפל אוהבים להגיד שהחל מהגירסה החדשה של מערכת ההפעלה הסלולרית שלהם אין שום צורך בחיבור חוטי עם מחשבים לצרכי גיבוי והעלאת קבצים, כי מעכשיו הכל יכול להתבצע על הרשת האלחוטית. כל זה מאוד נכון - מה שממש מקשה עלינו להבין למה הם החביאו את האפשרות לבצע סינכרונים סלולריים במעמקי תוכנת iTunes - מה שמונע מלא מעט אנשים להפעיל את אפשרות זאת.

 

כדי להפעיל את הסינכרון האלחוטי תצטרכו לחבר את המכשיר שלכם בעזרת כבל USB למחשב בו אתם מעוניינים לבצע את הגיבוי (לא לדאוג, רק בפעם הראשונה), לפתוח את תוכנת iTunes ולגשת למכשיר שלכם, שצריך להופיע בעמודה השמאלית של התוכנה (תחת Devices). סמנו את האפשרות Sync with this iPhone over Wi-Fi. לאחר שתעשו זאת תוכלו לנתק את המכשיר מהמחשב, ולזרוק את הכבל לפח (או לשלוח אותו אליי. אתם יודעים כמה כבלים כאלה עולים?).

  

הגיבוי האלחוטי יפעל פעם ביממה בצורה אוטומטית בתנאים הבאים: המכשיר שלכם צריך להיות מחובר לחשמל ולאותה רשת אליו מחובר המחשב. בנוסף, המחשב צריך להיות דלוק ותוכנת iTunes צריכה לפעול. ניתן ליזום סינכרון ידני גם אם המכשיר לא מחובר לחשמל דרך iTunes או דרך תפריטי ההגדרות של האייפון שלכם. תודה לליאור אבירם על הטיפ!

 

3. התאימו לעצמכם ויברציות


אחת האפשרות המגניבות והמוסתרות ביותר ב-iOS 5 היא האפשרות להתאים רצפי-רטט ייחודיים לאנשי קשר מסויימים. ניתן "להלחין" את רצפי הרטט הנ"ל, וכך לזהות מי מתקשר אליכם גם אם הטלפון על מצב שקט ואין לכם כח להוציא אותו מהכיס. האפשרות הקסומה הזאת נמצאת בהגדרות, תחת לשונית General (כללי) ומאחורי כפתור ה-Accessibility (נגישות) שנמצא בחלק התחתון של המסך. העבירו את מתג ה-Costume Vibrations ל-On.

 

השלב הבא הוא לגשת להגדרות הקול שלכם (גם תחת אפליקצית ההגדרות, אך הפעם בלשונית Sounds), לרדת למטה וללחוץ על Vibration, שם תוכלו להלחין את רצפי הרטט החדשים שלכם - ולאחר מכן להצמיד אותם לאנשי קשר או התראות מסוימות.

 

4. קראו בנוחות

 עוד אופציה חדשה ומצוינת היא הקורא החדש שהתווסף לדפדפן הספארי, ומציג טקסטים בצורה נוחה יותר לקריאה כשאתם

נמצאים באתרי תוכן - מה שיעזור לכם לקרוא כתבות ארוכות מבלי להתעסק בזום ועניינים. כשתטענו עמוד שתומך ב-Reader, יופיע לכם כפתור מיוחד בשורת הכתובת של הדפדפן. לחיצה עליו תטען את הכתבה בצורה "נקייה", בפונט ברור וגדול, ללא תמונות מיותרות או טורי צד וכו'.

 

ניתן גם לשמור כתבות ב"רשימת קריאה" לקריאה מאוחרת על ידי לחיצה על כפתור האפשרויות הנוספות בחלק התחתון של הדפדפן (המסגרת עם החץ שיוצא ממנה) ובחירה ב-Add to Reading List.

 

5. גישה מהירה לתמונות

רוצים לגשת במהירות מאפליקציית המצלמה אל אוסף התמונות שלכם? עכשיו אפשר לעשות זאת במהירות ובקלות: העבירו את האצבע שלכם מהחלק השמאלי של המכשיר אל הימני בקו ישר - והמצלמה תזוז הצידה אל התמונה העדכנית ביותר. כך תוכלו לעבור בין התמונות האחרונות שלכם, ולחזור למצלמה ב"דפדוף" התמונות קדימה. תודה למוטי רדומסקי על הטיפ!

 

פורסם לראשונה ב"חורים ברשת"


עוד באותו נושא:

יש לכם אייפון? קבלו 50 גיגה בענן חינם

 

חמישה טיפים נסתרים ל-iOS 5 החדשה

icloud: כך לא תלכו לאיבוד בענן של אפל