BETA

23.10.2011

13:24

עודכן:

לא יכולים לחכות לאנדרואיד 4? קבלו תחליפים שתוכלו להתקין כבר עכשיו

זיהוי פנים, התאמה אישית של ווידג'טים, מצלמה משופרת, שיתוף תכנים ועוד תחליפים שיהפכו את הטלפון שלכם (כמעט) לקסטה

ריק

לאחר שכבר עברנו על כל התכונות שמציעה אנדרואיד 4.0 שהושקה בשבוע שעבר, התחשק לנו כבר לשים את הידיים על הדבר האמיתי ולקבל את העדכון. אבל לצערנו, פרט למכשיר הגלקסי נקסוס, שהושק כשמערכת ההפעלה החדשה כבר מותקנת עליו, גוגל עדיין לא הודיעה מתי העדכון יהיה זמין לשאר המכשירים.

 

אבל לא אמרנו נואש: לרבות מהתכונות של אנדרואיד 4.0 קיימים כבר תחליפים לא רעים בחנות האפליקציות של אנדרואיד, האנדרואיד מרקט. רובן לא ידרשו מכם להתקין רום, ויספקו אתכם עד שגוגל תואיל בטובה לשחרר את הקסטה גם למי שמחזיק בסמארטפון אנדרואיד קודם.

 

אגב, למי שמחזיק במכשיר מהדור הקודם עם מעבד חד ליבתי, דוגמת הגלקסי S, יכול להפסיק לדאוג: גוגל אישרה כי Ice Cream Sandwich תהיה זמינה בקרוב גם לנקסוס S, ולפיכך היא אמורה לעבוד, בתיאוריה, על כל מכשיר שמריץ את ג'ינג'ברד.

זיהוי פנים

באנדרואיד 4.0, נעילת המכשיר באמצעות זיהוי פנים הופכת להיות חלק ממערכת ההפעלה. אבל הקדימה אותה App Lock של Visidon, אותה סקרנו כבר בעבר, שאמנם לא מאפשרת את נעילת המכשיר, אבל כן מאפשרת לנעול אפליקציות נבחרות בתוכו.

 

לדוגמה, אם חשוב לכם לשמור על תיבת המייל בטוחה, תוכלו לבחור לנעול אותה באמצעות AppLock. אז, כאשר תנסו להכנס לתיבת המייל תופעל המצלמה הקדמית במכשיר, ורק במידה שתזהה את הפנים שלכם - תוכלו להכנס לתיבה.

 

אם אדם נוסף, כמו בן או בת זוג משתמשים מדי פעם במכשיר שלכם, תוכלו להוסיף לנעילה סיסמה אישית כדי לאפשר גם להם להשתמש באפליקציות שנעלתם.

 

להורדת האפליקציה AppLock

לאונצ'ר משופר למסך הבית

מסך הבית החדש של אנדרואיד 4.0 זכה לעיצוב מחדש, וכעת הוא מכיל ווידג'טים אותם תוכלו להתאים מבחינת גודל לפי בחירה אישית, ואת היכולת לדפדף בין האפליקציות בתנועה ימינה ושמאלה במקום למטה (אפשרות הקיימת במספר מכשירים קיימים).

 

הלאונצ'ר הקיים הדומה ביותר הוא Go Launcher, אשר מכיל את שתי התכונות החדשות האלו והרבה תכונות נוספות ומגניבות, כולל מעבר תלת ממדי בין חלונות מסכי הבית, בסגנון ה-OS X של אפל.

 

להורדת Go Launcher

נעילת מסך

מסך הנעילה החדש של אנדרואיד 4 מציג התראות מבלי לפתוח את המכשיר ומספק גישה מהירה למצלמת המכשיר - פיצ'ר נוח למדי. רוצים מסך נעילה דומה? נסו את WidgetLocker ותוכלו ליצור מסך נעילה מותאם אישית בו גם תוכלו לשים גישה מהירה למצלמה, וגם להוסיף קיצורי דרך וחלוניות מידע לכל אפליקציה שתרצו.

 

בנוסף, האפליקציה מאפשרת לבחור מתוך עיצובים שונים למסך הנעילה, המכילים רקעים, אייקונים ושעונים שונים. אם אתם מחפשים רום פתוח למכשיר שיחליף את מערכת ההפעלה שהגיעה עם המכשיר, הרום CyanogenMod מגיע עם חלוניות מידע וקיצורי דרך לאפליקציות ממסך הנעילה, שמאוד מזכירים את אנדרואיד 4.

 

להורדת WidgetLocker

שליטה בתעבורת המידע

אנדרואיד 4.0 מגיעה עם אפליקציה המאפשרת לצפות בנתוני התעבורה והגלישה השונים בטבלאות ותרשימים ויזואליים לפי שימוש נוכחי או חלוקה לפי חודשים. בדומה לאייפון, תוכלו לכבות את הגלישה הסלולרית ידנית כדי להמנע מחיובים לא רצויים. בנוסף, תוכלו לבדוק בדיוק איזו אפליקציה זוללת את מירב רוחב הגלישה ולהגביל את התעבורה לאפליקציות מסוימות בלבד.

 

אם אתם מחפשים אפליקציה דומה לג'ינג'רברד (אנדרויאד 3.2), נסו את Onavo (שהיא גם פיתוח של חברת סטארט אפ ישראלית). האפליקציה מאפשרת לעקוב אחר המידע התעבורתי שלכם לפי אפליקציות. בנוסף, תוכלו להגדיר התראה שתפעל ברגע שאפליקציה מסויימת משתמשת בכמות גדולה מדי של דאטה ולהגביל אפליקציות שיעבדו רק בזמן החיבור ל-Wi Fi, מה שיכול לחסוך לכם הרבה כסף.

 

להורדת Onavo

שיתוף תכנים

לאנדרואיד 4.0 פותח פיצ'ר חדש הנקרא Beam, המאפשר לשתף עם כל מכשיר Ice Cream Sandwich אחר המכיל שבב מידע את אנשי הקשר, לינקים של אתרים, מפות, סרטוני יוטיוב, מוזיקה ועוד. פשוט מניחים את שני המכשירים זה לצד זה ומקישים על המסך.

  

בתור תחליף זמני, או אם מכשיר האנדרואיד שלכם לא מכיל שבב, תוכלו להשתמש באפליקציית Bump, המאפשרת להעביר תכנים למכשיר אחד באמצעות מגע בין שני המכשירים. בין התכנים שתוכלו להעביר: אפליקציות, אנשי קשר ותמונות.

 


 

לגלוש בגרסת ה"דסקטופ" בקלות

הדפדפן המובנה של אנדרואיד 4 מאפשר להחליף בין מצבי גלישה של צפייה בגירסאות המובייל והדסקטופ של אתרים ברשת. החידוש הוא שכבר אין צורך לגלול לתחתית המסך ולחפש את הלינק באתר עצמו, אלא פשוט לבחור באפשרות הרצויה בתפריט הדפדפן.


דפדפן דולפין, אותו כבר סקרנו ואהבנו, מכיל את אותו הפיצ'ר ועוד הרבה. הוא מאפשר גלישה בטאבים (לשוניות), עמוד קיצורי דרך לאתרים פופולריים, שורת כתובת שהופכת באופן אוטומטי לשדה חיפוש, ומצב "בלתי נראה" כדי שלא יעקבו אחריכם.

 


בנוסף, הדפדפן גם מציע כמה המצאות חדשות ומקוריות יותר. מערכת המחוות (Gestures), למשל, מאפשרת לצייר על המסך צורה פשוטה כלשהי, שבקביעה מראש תדע לאיזה אתר ייגש הדפדפן כאשר תשחזרו את אותה התנועה. 

 
להורדת Doplphin

מצלמה משופרת וגלריה נוחה לצפייה ושיתוף תמונות

אפליקציית המצלמה של מערכת ההפעלה החדשה כוללת פוקוס מתמשך בלחיצה, זיהוי פנים מובנה וצילום פנורמי בתנועה אחת, המבטל את הצורך לצלם מספר תמונות עוקבות. בנוסף, תוכלו לשתף תמונות הישר מהמצלמה מבלי לגשת לאפליקציית הגלריה. אפליקציה דומה שתוכלו להוריד כבר עכשיו היא CameraZoom FX, המכילה פילטרים, הגדרות למייצב התמונה, והרבה תכונות כולל רמת חשיפה ומהירות, שניתן להתאים אישית.

 

גם אפליקציית הגלריה זוכה לעדכון משמעותי, ומתפקדת גם כאפליקציה לעריכת תמונות. תוכלו לחתוך ולסובב בה את התמונות שצילמתם, לטפל ברמות הצבע, בעיניים אדומות ולהוסיף מספר פילטרי אפקטים המזכירים את הפילטרים הקיימים באפליקציות דוגמת היפסטמטיק. עם אפלקיציית Just Pictures לא תוכלו לערוך תמונות, אך תוכלו לצפות בהם בתצוגה נוחה עם תמונות גדולות יחסית ותוכלו לשתף את התמונות ישירות לפליקר ופייסבוק.

 

להורדת CameraZoom FX

 

להורדת Just Pictures