Nokia Supernova 7210

נוקיה 7210 הוא סלולרי שמתאים למי שלא מחפש את חווית הדור השלישי ובטח שלא מעוניין לשלם עליה. המכשיר עצמו מפתיע לטובה, גם אם כושל בפרטים הקטנים

סדרת מכשירי הנוקיה Supernova לא מיועדים לחובבי הטכנולוגיה מבינינו. אלו מכשירים בסיסיים יחסית שעיקר תשומת הלב בהם מופנית לעיצוב המכשיר, לדברי היצרנית. נוקיה 7210 Supernova הוא הראשון בסדרה שמגיע לארץ, והזול ביותר מביניהם. המכשיר דק למדי, ומחליק בקלות לכיס. הוא אולי אינו מתקדם במיוחד, אך מחירו זול.

יתרונות: רמקול איכותי, מסך חד וברור, מקשים נוחים ועיצוב דקיק.

חסרונות: ערכה ללא כבל וכרטיס זיכרון, אין מקשים יעודיים, מצלמה בינונית ואיטית במיוחד.

ציון סופי: 7

מחיר בסלקום: 1,080 שקל (או 30 שקל כפול 36 תשלומים)

הביקורת

בעוד מכשירי הדור השלישי כבר הפכו לסטנדרט בשוק הישראלי, ומכשירי הדור 3.5 ו-3.75 עומדים לתפוס את מקומם, מגיע נוקיה 7210 Supernova. מדובר במכשיר שנדמה מיושן משהו - הוא אינו תומך בדור השלישי כלל, אלא בטכנולוגיית EDGE (דור 2.75) בלבד. מהירות הגלישה בנוקיה 7210 Supernova אכן היתה איטית יותר ממכשירי דור 3.5 והדפדפן לא מציע חידושים מיוחדים ומיועד בעיקר לגלישה באתרי WAP. אבל זה בדיוק מה שמצופה ממכשיר מסוג זה, וניתן רק להתנחם בכך שאין צורך בחבילת דור שלישי בעלות נוספת.

ממשק המכשיר פשוט ונוח לשימוש, ואין צורך ב"תקופת הסתגלות". אהבנו במיוחד את תפריט בחירת הנמען שנמצא תחת שליחת הודעות SMS. בתפריט זה ניתן לקבוע רשימת אנשי קשר מועדפים, או לבחור את איש הקשר מרשימת האנשים אליהם שלחנו מסרון לאחרונה.

המקשים נוחים לשימוש, אך המרווח הקטן ביניהם לא משאיר מקום לטעויות. חסרו לנו מקשים ייעודיים, שעוזרים להגיע בקלות ובמהירות למצלמה או לנגן המוזיקה.

נגן מוזיקה כיפי

נגן המוזיקה במכשיר בהחלט עושה את העבודה, ויש בו אופציות שאינן מביישות מכשיר סלולר ייעודי למוזיקה, כדוגמת חלוקה לקטגוריות, החלפת סקינים ןתמונת אלבום. התפריטים נפתחים בצורת עץ ועלולים לבלבל מעט, אך פרט לכך השימוש השוטף בנגן מהנה. כמו כן, הנגן מסוגל לעבוד גם ברקע, כך שניתן לתפעל את המכשיר לצלילי המוזיקה. החסרון היחיד הוא שבכדי לכבות את המוזיקה יש להגיע למסך הראשי ומשם לכפתור ה-Stop – פעולה שאינה אינטואיטיבית ואף מסורבלת.

הופתענו לטובה מהרמקול, שאמנם היה חלש מעט, אך הפיק צלילים שאינם צורמים ומתכתיים, ולמעשה היה איכותי יותר מרמקולים של מכשירים אחרים בשוק, גם כאלה מתקדמים ויקרים יותר. הרדיו גם הוא לא מאכזב, עם איכות השמעה נקייה לחלוטין, נגן שמאפשר לשמור תחנות, ומקשים שיקפיצו אתכם בזריזות לתחנות האהובות עליכם.

בדומה לנגן המוזיקה, ניתן להקשיהב לרדיו ברקע, אך בכדי לכבותו צריך לנווט את כל הדרך בחזרה. מצד שני, אפשר פשוט לנתק את הדיבורית, ולאחר מספר דקות הרדיו יכבה אוטומטית בלית ברירה.

מצלמה איטית

נוקיה 7210 Supernova מגיע עם מצלמת 2 מגה פיקסל בעלת איכות צילום סבירה לחלוטין. עם זאת, תפעול המצלמה אינו סביר: מרגע הלחיצה ועד הצילום בפועל, עברו כמה שניות שלמות – זמן בו האובייקט כבר לבטח ימצא במקום אחר. למצלמה אין פלאש והממשק פרימיטיבי, כך שכדי לשנות את איכות הצילום או הגדרות אחרות, או כדי לבחור אפקטים מיוחדים, תצטרכו לשוטט קצת בתפריטים. צילום הוידאו מהיר יותר, אבל האיכות נמוכה, כמו ברוב מכשירי הסלולר.

נוקיה 7210 Supernova כולל גם את ישום ה-Yahoo Go, חבילת הישומים הסלולרים של יאהו. הישום מרכז בתוכו מספר שירותים, ובהם מנוע חיפוש, מפות, מזג אוויר וגישה לחשבון הפליקר. ישום מעניין במיוחד שמצאנו הוא ה-Sensor, רשת חברתית שפועלת באמצעות בלוטות' – הרעיון נחמד מאד, והוא היה יכול להיות שימוש לו רק אנשים מסביב היו משתמשים בו.

ביקורת מקוצרת

נוקיה 7210 מתאים לאנשים שלא מחפשים את חווית הדור השלישי ובטח שלא מעוניינים לשלם עליה. המכשיר עצמו מפתיע לטובה, גם אם כושל בפרטים הקטנים. זה היה יכול להיות מכשיר נייד מושלם, אלמלא המצלמה ואולי גם הנגן.

תמורה להשקעה: 7
מסך ואיכות תצוגה: 7.5
צליל: 8.5
תפעול: 8.5
עיצוב: 8
ציון סופי: 7 (הציון הוא אינו ממוצע)

פרטים טכניים:
רשתות:GSM/EGSM 900/1800/1900
מידות: גובה- 106 מ"מ, רוחב- 45 מ"מ, עובי- 10.6 מ"מ
גודל:בינוני
משקל(לא כולל סוללה): 69.8 גרם
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): שעתיים
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 250 שעות

תצוגה: 262,000 צבעים
צליל: תומך בקבצי MP3
זיכרונות במכשיר: 2,000
זיכרון: 30 מגה (פנימי) הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון מסוג MicroSD
תומך בהודעות מסוג: SMS, MMS, E-Mail
רמת קרינה: 1.29 w/kg
הערכה כוללת: דיבורית אישית סטריאופונית (חוטית), ותוכנה.
פיצ'רים: מצלמת 2 מגה פיקסל, בלוטות' סטריאופוני, רדיו FM כולל RDS, ישום Yahoo Go, נגן מוזיקה ונדידה לאירופה וארה"ב.

סוג מסך: 262,000 צבעים, TFT
סוללה: 860 Li-Ion mAh