עושים כסף מהאייפון הישן

שדרגתם את האייפון שלכם? אל תזרקו את המכשיר הישן - הוא שווה כסף, והרבה

עם פריצת האייפון החדש, שנמכר במחיר זול יותר מהאייפון הראשון, ניתן היה לחשוב שהאייפונים הישנים יהפכו לגרוטאות מתכת. לא זה המצב: מתברר שגם באייפונים הישנים יש עדיין לא מעט כסף.

הניו יורק טיימס מדווח כי בקרבת חנויות אפל בניו יורק מופצים ברושורים של חברה בשם Freeiphoneswap.com. ההבטחה של החברה: היא תקנה מכשירי אייפון ישנים במחיר זהה למחירו של אייפון 3G חדש – 199 דולר לגירסה הבסיסית. באתר החברה מצוין כי התנאי היחיד הוא שהאייפון חייב להיות במצב תקין ולכלול גם את המטען, אחרת ינוכו 25 דולרים מהמחיר שישולם עבורו.

מה נעשה עם האייפונים הישנים? רשמית, על פי החברה, הם מפורקים וממוחזרים. האמת היא ככל הנראה שונה: מתברר שקיים עדיין ביקוש רב למכשירי אייפון מהסוג הישן, שכבר נפרצו ואינם כובלים את המשתמש לאחת מספקיות הסלולר הבלעדיות של האייפון החדש. חיפוש קצר באתרי מכירות כגון איביי מעלה שמחירו של אייפון ישן יכול להגיע בקלות ל-300 דולר ויותר – הרבה מעל למכירו הרשמי של האייפון החדש.

חברת אפל הפסיקה לייצר ולמכור את האייפונים הישנים עם צאתו לשוק של האייפון החדש, לכן הדרך היחידה להשיג אייפון כזה כיום היא לקנות מוצר משומש. הרעש התקשורי שייצרה אפל הצליח להסתיר את העובדה שמשתמשים רבים נרתעים מההתחייבות שמגיעה בעיסקת חבילה עם האייפון החדש ומהעלות הנסתרת הגבוהה שלו.

סם היקסון, מנהל freeiphoneswap, אמר לניו יורק טיימס כי למרות זאת, רוב מכשירי האייפון שהחברה קונה מפורקים, וכי הם שווים כסף רב במכירות של חלפים למרכזי תיקון: המסך לבדו עשוי להימכר בכמעט 200 דולר.