יהלומים לנצח

המכשיר החכם של Asus, העתיד של נוקיה בישראל ורוד - בעולם קצת פחות ועוד חדשות מעולם הסלולר

החכם של ASUS

המגזין הצרפתי GPS&Co מפרסם פרטים ראשוניים על ה-M930 החדש של ASUS. לפי הדיווחים, המכשיר אמור להתמודד ראש בראש עם ה-E90 של נוקיה, כאשר מלבד מעטפת בעיצוב מאופק, הטלפון יכלול מקלדת QWERTY ושני מסכים. למרבה הצער, המסך הפנימי אינו גדול דיו כדי לנצל את כל השטח המוקדש לו, ונראה קטן למדי. במפרט העשיר תוכלו למצוא תקשורת WI-FI, מעבד חזק, מערכת הפעלה Windows Mobile 6, הרחבת זיכרון באמצעות כרטיסי MicroSDHC, זיכרון ROM בנפח 256 מגהבייט,זיכרון RAM בנפח 128 מגהבייט ובלוטות'. ההשקה מתוכננת לתחילת 2008.

העתיד של נוקיה

זוהי עונת סיכומי השנה, ושוק הסלולר אינו יוצא מן הכלל. לרגל סוף 2007, פירסמה יורוקום, נציגת נוקיה בישראל, כמה נתונים מעניינים, על פיהם החברה עודה מובילה את השוק המקומי, עם נתח שוק של למעלה מ-50% ברשתות ה-GSM ואחיזה של 80% בשוק העיסקי.

החברה מכרה השנה 90,000 מכשירים, ובראשם ה-N95, ממנו נמכרו 40,000 טלפונים בתוך שלושה חודשים. ב-2008 תשווק החברה בישראל דגמים כמו: N95 8GB, N82, N81, E90 ו-5610. בנוסף, יתכן שגם לקוחות החברה בארץ יוכלו ליהנות מהתכנים שמציעה הענקית הפינית באמצעות פורטל Ovi, המציע תכנים כמו שירים, משחקים, טפטים וכיוצא באלה.

ובעוד שבארץ הכל נראה ורוד, בנוקיה העולמית מתרחשות דחיות. פורטל המשחקים N-Gage, שהשקתו תוכננה לשבועות הקרובים מושהה לזמן בלתי ידוע. במקביל, נדחית גם השקתם של שאר תכני פורטל Ovi. הסיבה הרשמית היא תקלה שאותרה בשירות ומחייבת טיפול מיידי.

מוטורולה יהלומים

יצרנית הטלפונים הבריטית Amosu הציגה בשבוע שעבר את הגירסה הנוצצת שלה ל-V8 של מוטורולה. הטלפון היוקרתי הזה עוטה על עצמו 412 יהלומים במשקל 5.9 קראט. מלבד הקליפה המרשימה, מתחת לפני השטח זהו אותו V8 המוכר, שמצויד במצלמת 2 מגה פיקסל, מסך QVGA, זיכרון פנימי בנפח 2 ג'יגהבייט ועוד. מחירו של המכשיר טרם נקבע, אבל כמו דגמים אחרים שהשיקה החברה, הוא לא ממש שווה לכל כיס.