הכת של אפל זועמת

החברה שיחררה עדכון שהופך iPhone פרוץ לבלתי שמיש, והלקוחות מתכננים להגיש נגדה תביעה ייצוגית

סאגת עדכוני ה-iPhone הולכת ומסתבכת. בסוף השבוע פירסם משתמש בשם Myndex פוסט בפורום התמיכה של אפל, שבו קרא ללקוחות אחרים של החברה, שרכשו את הטלפון הסלולרי הנחשק שלה, להגיש תביעה ייצוגית נגד החברה.

בפוסט, שבינתיים נמחק מהאתר, חיפש הגולש תמיכה בנקיטת צעדים משפטיים נגד החברה, בגין סירובה להעניק שירות לצרכנים שפרצו את הטלפון שלהם או התקינו עליו תוכנות צד שלישי, וכעת - לאחר שהתקינו את העדכון האחרון שיצא לו - הפכו לבעליה של גרוטאה ב-600 דולר.

חלק מהלקוחות, שזעמו גם על הירידה המפתיעה במחיר הסלולרי, שבעת השקתו נמכר תמורת כ-600 דולרים ומספר חודשים מאוחר יותר הוזל ב-200 דולר, הביעו שאט נפש לנוכח האיום (והוצאתו לפועל) של אפל, על פיו כל מי שביצע שינוי תוכנה כלשהו ב-iPhone - בין אם באמצעות תוכנות פריצה או באמצעות יישומי צד שלישי לגיטימיים - הפר למעשה את תנאי האחריות, ולכן אינו זכאי לשירות מהחברה.

מה קורה לג'ובס?

ולמרות שב-Information Week סבורים שלתביעה אין כנראה סיכוי אמיתי להגיע לבית המשפט, הם כל זאת מרימים גבה אל מול הטעויות היחצניות שאפל עושה בזמן האחרון וכה לא הולמות את סטיב ג'ובס, אלוף יחסי הציבור. כמו שמציין אלכסנדר וולף, "מה הצעד הבא? האם מר ג'ובס מתכוון להורות למשתמשי ה-iPhone למי מותר להם להתקשר ומתי?".

בבלוגספירה, בכל מקרה, יש מי שדואג לפתרונות. ב-Engadget פירסמו מדריך מקיף להחזרתו לחיים של iPhone מושבת, ב-Gizmodo ממליצים לא לרכוש iPhone, ב-Machinist מזכירים לכם שאפל - ולא אתם - בעחלי הבית של המכשיר, וורנר קרוקר מ-Life in the Wicked תוהה מה אפל חושבת לעצמה ובנוקיה רוקדים על הדם, ומפרסמים את ה-N95 שלהם כחלופה פתוחה הולמת.