BETA

הממלכה הקטנה

כתב נענע 10 הריח מקרוב את הזיעה של פרינס בטור המיוחד שלו באנגליה. דיווח מיוחד

אני רק רוצה את הזמן הפנוי שלך

מתחילת שנות ה-90 בהיותי ילד צעיר בירושלים, התחלתי להאזין לאלבומים של פרינס, ביסטי בויז וארסטד דיוולופמנט. בתחילת החודש טסתי ללונדון, ובדיוק הוכרזה הופעה גדולה בעיר הקודש: "בלאק אייד פיס וארסטד דיוולופמנט בבריכת הסולטן". אחרי שנים של האזנה אני בלונדון, עדיין רחוק מארסטד, אבל פרינס דוחף את הגיטרה שלו מול פניי. חלום שהתגשם.

אחרי 2 אלבומים מוצלחים הגיע הזמן לטריק יחצנות מוצלח בבריטניה - פרינס חילק מיליוני עותקים מתקליטו החדש חינם עם עיתון ה-"Daily Mail". הנסיך כמעט שבר את השיא של הנסיכה: ביום חלוקת האלבום העיתון נהנה מהמכירות הגדולות ביותר מאז מות הנסיכה דיאנה לפני עשור: 2.8 מיליון עיתונים נמכרו באותו היום.

התרגיל עבד ללא דופי: הוכרז כי פרינס יבצע 21 הופעות בלונדון. כל הכרטיסים להופעות אזלו במהרה, בחישוב פשוט: בערך חצי מיליון כרטיסים נמכרו להופעותיו ב-"O2", כל זאת בלי להחשיב את הכרטיסים ל"אפטר-שואוז".

מתכונת ההופעות בלונדון הלכה ככה: 21 הופעות של פרינס בזירת ה-"O2" על במת ה"סמל" שלו (במה המעוצבת בצורת הלוגו שהחליף את שמו בשנות ה-90) עם הלהקה המלאה, הלהיטים וההיסטריה. כל לילה לאחר כל מופע התקיים "אפטר שואו". – כאמור, עוד 21 אפטר-שואוז. באפטרים פרינס לא מבטיח להופיע, אבל בהחלט נצפה הלא צפוי, פרינס הופיע מופע שלם ב-2 מתוך 3 האפטרשואוז בהן נכחתי.

הופעה ראשונה ב-"O2", אני עומד שני מטר מול "שפיץ" החץ של הבמה. פרינס עולה יחד עם הלהקה המורכבת ממתופפת עצבנית, צוות כלי נשיפה, זמרות רקדניות בעלות ישבן שלא מבייש את ביונסה וטירוף. הקהל בטירוף. פרינס בן 49, הוא בשיאו ומופיע טוב מאי פעם: מבחינת שירה, מבחינת "שואו" ומבחינת הגיטרה כמובן. ועם כל זאת הוא רגוע, כאילו עשרות אלפי אנשים זה כלום בשבילו.

משמרות הצניעות
הקהל יצא מדעתו גם במופעי הענק, וגם במופעים האינטימיים יותר. במופע הגדול כיסא לידנו החליטו זוג אפרו-אמריקנים שהם יושבים על משענת הכיסא ושמים רגליהם על המושב; מאבטח אחד הזהיר, התחילו קללות, הגיעו עוד עשרה, הבחור המשיך לקלל והחליט שהמאבטחים נטפלים אליו בגלל שהוא "אח" והוא מבקש לראות מאבטח "לבן". מהומה. הבחור לא מוכן לצפות בפרינס בעמידה, לקראת ההדרן הצליחו לפנות את החבוב, והמאבטחים חזרו לטפל במעריצות לא ממושמעות של פרינס בקרבת הבמה.

לא עזר שום דבר למאבטחים כאשר פרינס ביצע את 1999, גשם סגול, Kiss ,Cream ואת מיטב הלהיטים – חלקם עם הלהקה, חלקם לבדו על הקלידים. ב"סיום" ההופעה הודלקו האורות בזירה ומחצית מן הקהל כבר היה בחוץ, כאשר פרינס עלה באלגנטיות להדרן הראשון וביצע קאברים ללהיטים כמו Crazy של נארלס בארקלי.

הוא סיים ושב לבדו, להדרן שני בו שיחק אותה DJ: ישב על הכיסא ניגן לעיתים על הקלידים ולעיתים פשוט שיחק עם קטעים מלהיטיו על גבי הסמפלר (שירים כמו Get Off – שיר שכבר לא מבוצע בהופעות, ו-When doves cry) וכך שלט באלפי אנשים על גבי אצבע אחת – ככה עושים את זה. באותו הלילה בהחלט חגגנו כאילו זה היה 1999.

האפטר שואו

לאחר המופע הגיע האפטרשואו הראשון. פרינס לא הופיע באותו הלילה – אך צוות כלי הנשיפה והרקדניות נתנו שואו מדהים, ונגן הסקסופון ירד לקהל, נעמד לידי והביא אותה בסולו. כאשר לילה אחד פרינס לא הגיע לאפטרשואו, היה צפוי כי יגיע למחרת. ואחרי מופע בו העלה את "סיר אלטון ג'ון" להדרן הגיע פרינס גם למופע האינטמי. בחורות הולכות מכות, מעריצים עם תחפושות, ותור צר של 2000 איש מכניסת האולם עד ללונדון ברידג'.

פרינס עלה בג'אם מטורף, ובין לבין קאברים כמו "Whole Lotta Love" של לד זפלין, "Come Together" של הביטלס ואפילו ביצע את 7. כמה ימים אחר כך זכיתי להגיע לאפטרשואו נוסף של פרינס והפעם אף הצלחתי להשתחל קדימה ולהישען על הבמה ליד המעריצים השרופים ביותר: בחורה עם כתר "נסיכה" וקעקועים של הנסיך אשר הייתה פקעת עצבים והתיזה לכל עבר את הפרפיום של פרינס: "אתה בריטי? הא לא? טוב, בכל מקרה אולי הוא יריח ויעלה אותי לבמה", בחור עם כלי הקשה של פרינס, ועוד כמה מטורפים עם תלבושות ואביזרים.

פרינס התעכב, ואיזה בריטי החליט לבצע סקר בקהל "מה הסיכוי באחוזים שפרינס יעלה הלילה?" בחורה: "25 אחוז", בחור: "לפי דעתי 50 אחוז", הגרופית: "אין מצב שהוא לא עולה! הוא חייב להריח אותי! 99 אחוז" ואז הוא הביט אליי, הגבתי: "לפי דעתי 1999 אחוז". זה אשכרה הצחיק אותם.

פרינס עלה ושוב נתן בראש עם הגיטרה כמו שרק הוא יודע. תוך כדי ביצוע קאברים ל-Mary J Blige
לשירים "Be Happy" ו-"You Bring Me Joy" , ודיאלוג משעשע על גבי מוסיקה Fאנקית בו הוא סיפר על החיים לפני שהתפרסם, כשהיה קונה לאמא סיגריות וטמפונים בחנות, הבנות שאהבו אותו ואת ה"חבר שלו", וכיום הוא כבר לא יכול לצאת החוצה, להסתובב בשקט ולהסתכל על הבנות.

לקראת סיום הוא זרק מהבמה את המגבת שלו אשר נפלה על גבי והיוותה מוקד למריבה קשה. (אנצל את ההזדמנות: למכירה מגבת עם זיעה של פרינס במצב טוב. הפרטים במערכת), וביצע קאבר משובח לשיר Sly and the family stone של "Everyday People" – אם לא קיבלתי את החידוש של ארסטד לשיר בירושלים, קיבלתי את פרינס שביצע את השיר עם הלהקה בג'אם ארוך, מבריק ומהנה בשיתוף הקהל. לקראת סופו עזב את הבמה ועלה אל הקהל ב"מרפסת", שם סיים את המופע.

ביום שישי, בזמן צום יום כיפור, פרינס ביצע את המופע האחרון בלונדון – כרטיסים נמכרו באיביי באלפי דולרים וזאת הפעם היחידה בה פרינס הרשה לשדר קטעים מהמופע. קטעים שודרו בשידור חי ב Sky News ובשבת לפנות בוקר התקיימו חגיגות הסיום באפטרשואו האחרון בלונדון. הללויה.

פסטיבל אייקון

חמש תחנות בולטות בקריירה של פרינס: מסמל מין לסמל גראפי וחזרה

פרינס הוציא את אלבומו הראשון בוורנר עוד לפני שמלאו לו 20 אביבים, וכבר אז ניגן באלבום זה בכל הכלים בעצמו, ללא להקה. אחרי אלבום שני בעל עטיפה סקסית במיוחד, הגיעה הקלאסיקה הראשונה של פרינס - "Dirty Mind" אלבום מלוכלך בכל מובן שהוא, וככל הנראה האלבום המוסיקלי הראשון שדיבר ללא צנזורה על אורגיות, מין אוראלי, גילוי עריות וכל איזכור בוטה שרק פרינס מסוגל לשיר עליו.

להמשך הכתבה