BETA

24.10.2006

22:04

עודכן:

גיבורי התהילה

Heroes טיפסה לראש טבלת הרייטינג בארה"ב תוך זמן קצר, ובצדק

וואוו. סוף סוף עלתה בעונת הסתיו המשמימה בארה"ב סדרה מוצלחת, שאפילו עברה את "אבודים" ו"נמלטים" באחוזי הרייטינג. קוראים לה Heroes, היא משודרת ברשת NBC וכבר מסתמנת כהצלחה הגדולה של השנה. יתכן אפילו שהיא זו שתרים את הרשת מהקאנטים עליהם נמרחה בסוף השנה שעברה, ותשיב לה מעט צבע לפנים, ומזומני מפרסמים לכיס.

עלילת הסדרה מספרת על בחור הודי מלוקק, שמגיע לניו יורק בעקבות רצח אביו הפרופסור, כדי לגלות מי הרג אותו ולמה. בערך באותו זמן, צייר ניו יורקי צעיר ומסוקס מתחיל לצייר סיטואציות עתידניות, כדוגמת פיגוע התאבדות באוטובוס ישראלי, שמתרחש יומיים לאחר שצייר אותו. מלבדם, גם מספר לא מבוטל של אנשים מתחילים לגלות בעצמם כוחות שונים ומשונים, ולא ממש יודעים מה לעשות עם זה.

בהמשך יצייר האמן הנביא את ניו יורק עולה השמיימה בפיצוץ אטומי, ולצופים תסתבר מטרת הכוחות שמתגלים בגיבורי הסדרה. עם זאת, הדמויות עצמן ישארו בלתי מודעות לתכליתן, ויהיה עליהן ללמוד מה קורה, כדי למנוע את השואה הגרעינית המתקרבת. כך הופכת הסדרה במהרה למותחת, מרתקת, ויש שיגידו אפילו משובחת.

כיאה לפצצת הרייטינג שהיא, הסדרה גם מלאה בשחקנים מוכרים. החל מאדריאן פאסדר (עקרות בית נואשות, דרכו של קרליטו) בתפקיד הפוליטיקאי נתן פטרלי. את אחיו פיטר פטרלי שמגלה בעצמו את הכוחות המוזרים, מגלם מילו ונטימיגליה (ג'ס מבנות גילמור). אלי לרטר (ג'יי וסיילנט בוב מכים שנית) משחקת בתפקיד האם החד הורית ניקי סנדרס, שעוסקת בחשפנות אינטרנט, וגם כן שייכת לבעלי הכוחות. לעומתה, דיירדרה קווין (איזו מין שוטרת) היא טקסס טינה, חברתה אדומת השיער, השרלילית, ולפחות בינתיים נטולת הכוחות המיוחדים.

עוד משחקים בסדרה: היידן פנטייר (מלקולם באמצע) בתפקיד הצ'יר לידר קלייר בנט, שלא ממש מסוגלת לפגוע בעצמה, אפילו כשהיא נורא רוצה; גרג גרונברג (פליסיטי) שמגלם את השוטר מאט פארקמן שכמעט נזרק לכלא בגלל הכוח המיוחד שמתגלה אצלו; וקלי דובל (קרניבל) כאן בתפקיד סוכנת FBI שמגייסת את מאט לכוח עקב יכולותיו החדשות. אבל למרות נוכחותם של כל משופשפי התעשייה הללו, מי שבאמת גונב את ההצגה הוא דווקא נער יפני שמנמן ממושקף ולא מוכר בתפקיד מעולה של גיק מתלהב עם כוחות על. תזכרו את השם מאסי אוקה (למיטיבי תשומת הלב - הוא יפני אמריקאי שהציץ למסך פעם בסקראבס).

למען האמת אני חייבת לציין שמרגעיה הראשונים של הסדרה עולה ניחוח ניו אייג'י משהו, שגרם לי לחשוד בה קמעא. אבל עם חלוף הדקות, היא הולכת ומשתפרת, ומתקרבת מאוד למצוינת. למעשה, הדבר היחיד שצרם לי בה קצת היתה העובדה שהדמויות אמורות להיות מכל רחבי כדור הארץ, אבל מלבד ארה"ב, יש בה ייצוג רק להודו ויפן. טוב נו, לפחות זה מייצג נאנמנה את בהמושג שיש לרוב האמריקנים על הרכבו האנושי של העולם.

חוץ מזה, ההנחה הבסיסית של הסדרה כי פצצת אטום בדרך לארה"ב, שמצטרפת לסדרה "יריחו" שעוסקת בנושא דומה, והחלה בערך באותו זמן, מרמזת בעיני על עובדה אופטימית משהו: לאחר קדנציה וחצי כנשיא, כנראה שהאמריקנים סוף סוף קלטו את הסכנה הטמונה בג'ורג' וו בוש. היאח.

עכשיו רק נותר לקוות שלא יורידו את הסדרה הזו כשאיזה ילד אמריקני דביל יקפוץ מהגג לאחר שיחליט בהשראתה שיש לו כוחות על.

המלצה לזכייניות לסיום: בבקשה הביאונה.