ה-iPhone הופך למכונת משחקים

הסלולרי של אפל יתמודד מול קונסולות ה-DS וה-PSP, עם ממשק מקורי וגרפיקה תלת מימדית

לאחר חודשים ארוכים של שמועות וניחושים, הגיע סוף-סוף הרגע להכרזה הרשמית: Apple נכנסת לשוק הקונסולות הניידות, והופכת את ה-iPhone למכונת משחקים מתוחכמת, המאפשרת רכישה של כותרים חדשים ישירות דרך המכשיר, וגרפיקה תלת-מימדית מרשימה.

החשיפה הלא מפתיעה הזו נעשתה במסגרת מסיבת עיתונאים שאותה הקדישה Apple לערכת פיתוח חדשה, שתאפשר לחברות חיצוניות ליצור תוכנות שונות ומשונות עבור ה-iPhone. כמובן שבין שלל התוכנות העסקיות, זכו גם המשחקים למקום של כבוד, ובכירי Electronic Arts ו-Sega עלו על הבמה בכדי להציג את משחקיהם הראשונים.

משחקים שיוצעו

EA תציע החל מספטמבר גרסת iPhone חביבה של סימולטור החיים Spore. הגרסה הזו אומנם לא באה להתחרות בעומק ובתחכום של מהדורת המחשב האישי, אך היא כוללת ממשק משתמש ייחודי המשלב בין מסך המגע של ה-iPhone, ובין יכולתו של המכשיר לאתר תנועה במרחב (קצת כמו ה-Wii), בכדי לשלוט במשחק על ידי תנועות ידיים. אנשי EA סיפרו שלצד Spore, ישנם עוד כמה משחקים חשובים בפיתוח, וכמובן התלהבו מיכולות הגיימינג המפתיעות של הטלפון מבית Apple.

גם בחברת המשחקים היפנית Sega מאוד אהבו את ה-iPhone, וסיפרו כי לא ציפו שלמכשיר יהיו יכולות תלת-מימד כה מרשימות. במסגרת מסיבת העיתונאים הוצגה גרסת iPhone למשחק הפופלרי Super Monkey Ball, שנראתה דומה מאוד לגרסאות הביתיות של המשחק, וגם כללה ממשק שליטה מקורי. אנשי Sega הצהירו כי משחקי ה-iPhone הם מבחינתם משחקי קונסולה לכל דבר ועניין, ואינם דומים למשחקי הסלולר שראינו עד היום.

זוהי כמובן רק ההתחלה: ערכת הפיתוח של ה-iPhone ניתנת להורדה ושימוש חופשי, ואין ספק כי במהלך החודשים הקרובים, נראה עוד עשרות חברות משחקים המפתחות כותרים משלהם לטלפון הסלולרי מבית Apple. האם סוני-אריקסון תגיב בהכרזה רשמית על 'טלפון ה-PSP' שעליו אנו שומעים כבר חודשים? אנחנו בהחלט מחזיקים אצבעות.