BETA

חי בסרט

חייו של ג'וני קאש, הנפרשים ב'הולך בדרכי', סיפקו את כל הדרמות שצריך סרט כדי לרתק. גם כוכביו הראשיים, וית'רספון ופניקס, עושים עבודה מצוינת

יצר המציצנות הוא אחד היצרים החזקים ביותר של האדם. גם אם לא נודה בזה, אנחנו מתים לדעת מה קורה בין רן לנינט, צופים באדיקות בגיא פינס, ופותחים את עיתוני סוף השבוע ישר במדורי הרכילות, רק כדי לקרוא מי בגד ומי נפרד ומי עשה למי ילד. הוליווד הולכת איתנו יד ביד בהקשר הזה, מספקת לנו תוכניות שמראות לנו איפה הסלב גר, מה הוא לובש ואיזה מסעדות חביבות עליו.

כדי למצות את יצר המציצנות עד תום, צצים מפעם לפעם גם סרטים ביוגרפיים, בהם אנו נחשפים לכל צדדיו של הכוכב, שהם דקורטיביים מספיק על מנת להחזיק פיצ'ר באורך מלא (בהקשר של כוכבי רוק, למשל, סמים זה מאוד פוטוגני). אז אחרי 'ריי' על חייו של הזמר ריי צ'רלס, שזיכה את השחקן ג'יימי פוקס באוסקר, ואחרי 'דומינו' על הדוגמנית שהפכה לציידת ראשים דומינו הארווי, שכשל בביקורות ובקופות, הגיעה אלינו השבוע הסנונית האחרונה, בדמותו של הסרט 'הולך בדרכי', הביוגרפיה על חייו של הזמר ג'וני קאש.

הסרט, הקרוי באנגלית 'Walk the Line', על שם אחד משיריו של קאש, עובר דרך כל התחנות הצהבהבות הנכונות. החיים, כמה נוח, סיפקו לקאש את כל הדרמות הנכונות, שמבדילות את הכוכב מאחד האדם ומרתקות את הצופים אל המסך: ילדות קשה, עוני, אובדן של אח אהוב, אב מתנכר, הצלחה מהירה, קריירה משגשגת, התרועעות עם מיטב כוכבי התקופה, בחורות בשפע, התמכרות לכדורים ואהבה אחת, לכוכבת אותה הוא העריץ משחר ילדותו. כמתבקש, משלב הסרט בתוכו את שיריו הגדולים של קאש, מ- ' At Folsom Prison' ועד 'Rings of Fire'.

הציר המרכזי שסביבו נע הסרט, הוא סיפור אהבתו של קאש לזמרת ג'ון קרטר, בת למשפחת זמרי קאנטרי מצליחה, הלוקחת אתו חלק בסיבובי ההופעות. קרטר, שהופיעה על במות מילדות, וטיפחה אישיות מצחיקה וכובשת על מנת לבלוט מבין אחיה המזמרים, מתגלה בסרט כדמות מרתקת, מורכבת ושנויה במחלוקת, קלילה ומשעשעת מחד, ושוברת מוסכמות מאידך. ניתן בהחלט להבין מה גרם לכוכב הרוק המצליח לרדוף אחריה כל כך. ריס ווית'רספון, שהתרגלנו לראות עד כה בקומדיות רומנטיות קלילות דוגמת 'לא רק בלונדינית' ו-'זוג משמיים', עושה עבודה נהדרת עם כניסתה לנעליה הגדולות של קרטר. בהתחשב בכל הפרסים שלקחה על התפקיד, כולל גלובוס הזהב ומועמדות לאוסקר - ניתן אף להעז ולהמר שמדובר בתפקיד המוצלח ביותר בקריירה שלה עד כה. היא גם שרה בעצמה את כל השירים שבסרט (כמו גם ג'ואקים פיניקס, בתפקיד קאש), מה שבהחלט מוסיף לה כבוד.

פיניקס עצמו, אם כבר נגענו בנושא, עושה עבודה לא רעה בעצמו. על תפקידו זה פיניקס זכה בגלובוס הזהב ומועמד לאוסקר. אמנם רוב הסרט הוא מציג שני מצבי צבירה בלבד, מסומם או חולה אהבה, אך ניתן בהחלט לתלות זאת באישיותו של הכוכב אותו הוא מגלם. קאש היה מוזיקאי פורה ומוכשר, שהתאפיין בקו מוזיקלי ייחודי וטקסטים נוקבים. אבל לפחות לפי הסרט, סיפור חייו הוא סיפור "עלייתו, נפילתו ועלייתו מחדש" קלאסי, הבא ללמד אותך דבר או שניים על סכנותיה של ההצלחה המהירה, ומסתיים כאשר הכוכב מתגבר על הקשיים, נגמל ומשיג את הנערה. אל-סם יכולים בהחלט לקחת את הסרט כפי שהוא ולהשתמש בו בהרצאות: ילדים - אם תתמכרו לכדורים, סופכם שתפתחו קריירה מוסיקלית משגשגת, תתפרסמו, תתעשרו ותשיגו את נערת חלומותיכם מילדות. ראו הוזהרתם!