לשלם לפי שניה

אורנג' עוברת לחיוב לפי שניות, מכשיר דור שלישי למדינות מתפתחות, טלפונים חדשים של סוני-אריקסון ושארפ ועוד חדשות מעולם הסלולר

סוני אריקסון מגיעה ל-CDMA

ה-W61S החדש של סוני אריקסון מציע חבילת מולטימדיה משובחת. ה-W בתחילת השם אומנם קצת מטעה, אך המכשיר משתייך דווקא לסדרת המצלמפונים של סוני אריקסון, הלוא הם חבורת CyberShot. אחד המאפיינים העיקריים במכשיר היא המצלמה ברזולוציית 5.1 מגה פיקסל הכוללת זום אופטי x3, תכונת זיהוי פרצופים ופלאש.

המכשיר יפעל על גבי רשת CDMA עם אפשרות גלישה במהירות של הדור השלישי. אפליקציה מיוחדת המובנת במכשיר תאפשר לאתר את מיקום הטלפון (על ידי מקלט ה-GPS המובנה) ולשגר אותו היישר למפה במחשב. בין שאר הפיצ'רים של המכשיר תוכלו למצוא מסך רחב בגודל 2.8 אינץ', בלוטות', נגן מוזיקה ווידאו, הרחבת זיכרון, יציאת TV ומקלט GPS. כרגע הוא מוצע בשלושה צבעים: ורוד, לבן ושחור, ומשקלו 149 גרם.

אורנג' עוברת לשניות

חברת פרטנר הכריזה כי היא משנה את מסלולי התשלום למנויי אורנג', והיא תעבור למסלולי חיוב ביחידות מניה של שניה, במקום מסלולי חיוב לפי דקה. החל מהיום ובמהלך עשרת הימים הקרובים אורנג' תעדכן את כל תעריפי התוכניות שלה, שיוצעו ללקוחות חדשים, כאשר לקוחות קיימים יוכלו להמשיך במסלולים הקיימים אליהם הם רשומים, או לעבור לתוכניות החיוב החדשות ללא תשלום. ניתן יהיה להתעדכן בתוכניות החיוב השונות באתר אורנג', או אצל נציגי החברה במוקדי השירות.

בשלב זה מציעה אורנג' שני מסלולי תעריפים כלליים בלבד: ללקוחות המשוחחים עד 200 דקות בחודש, וללקוחות המשוחחים מעל 200 דקות בחודש. במסלול הראשון ישלמו הלקוחות תשלום חודשי קבוע בסך 6.90 שקלים, ויחויבו ב-1 אג' לשניה (60 אג' לדקה) עד 150 הדקות הראשונות בחודש, וב-1.2 אגורות לשניה (72 אגורות לדקה) מעבר לכך.

במסלול הכללי השני, ישלמו הלקוחות תשלום חודשי של 19.90 שקלים, כאשר התעריף עד 150 דקות יעמוד על 1.1 אגורות לשניה (66 אג' לדקה), ומהדקה ה-151 הוא יירד רטרואקטיבית ל-1 אגורה לשניה (60 אג' לדקה).

הסליידר החדש של שארפ

בשיתוף עם המפעילה SoftBank היפנית, הציגה שארפ בשבוע שעבר סליידר חדש ששמו FULLFACE 2. מלבד עיצוב מוצלח, אחד הפיצ'רים הייחודיים במכשיר הם חיישני התנועה (בדומה לאלה שבאייפון) המשנים את התפריט התלת מימדי בהתאם לתנוחת הטלפון, כך שאם תחזיקו את המכשיר בצורה אופקית - התפריט ישתנה בהתאם.

מלבד זאת, תמצאו במכשיר מסך רחב בגודל 3.2 אינץ' ברזולוציה גבוהה, מצלמת 3.2 מגה פיקסל, לחצן מיוחד שיביא אתכם לאתר הבית של יאהו, הרחבת זיכרון באמצעות כרטיסי microSDHC ומשקל של 123 גרם. את המכשיר תוכלו להשיג בצבעים תכלת, לבן, זהב ושחור. ה- FULLFACE 2 יפעל על גבי רשתות CDMA, אך תאריך השיווק ומחירו טרם נקבעו.

Purple Magic - דור שלישי למדינות מתפתחות

החברות NXP Semiconductors ו-Purple Labs מקוות להפתיע את שוק הסלולר במדינות מתפתחות באמצעות מכשיר דור שלישי בפחות מ-100 דולר. בתמורה למחיר צנוע זה, מציעות שתי החברות את ה Purple Magic - טלפון חדש המבוסס על מערכת הפעלה לינוקס ותקשורת דור שלישי - בעוד שמכשירים בסיסיים בדור השלישי מתומחרים היום ב-120 דולר ומעלה.

המפתחים מאמינים ששיווקו של ה-Purple Magic במדינות אלה, יאפשר להרבה לקוחות חדשים ליהנות מיתרונות הדור השלישי במחיר זעום. שווקים כמו מזרח אירופה, דרום אמריקה ודרום מזרח אסיה יהיו המרכזיים אליהם יכוון המכשיר.

לעשות שיחה מה-GPS

חובבי התנועה יכירו את חברת Garmin מתוקף היותה יצרנית מערכות ניווט GPS. בשבוע שעבר החליטה החברה להכריז על ה-nuvifone - מכשיר סלולרי שיכיל מקלט GPS ותוכנת ניווט הכוללת מפות של מספר ארצות באמריקה ואירופה.

בניגוד לטלפונים אחרים הכוללים מקלטי GPS, המכשיר של Garmin עוצב בהשראת מכשירי ניווט, ולא על פי אמות מידה סלולריות - מה שמקנה לו יתרון בשוק המכשירים המנווטים. על ה-nuvifone ניתן לפקד באמצעות מסך מגע מרכזי בגודל 3.5 אינצ', ובמפרט תוכלו למצוא גם תקשורת נתונים בדור השלישי בתקן HSDPA, מצלמה מובנית ונגן מוזיקה וודיאו. כמו כן, משתמשי המכשיר ייהנו מהשירותים המקוונים של החברה הכוללים עדכוני תנועה שוטפים, מחירי דלק, מזג אויר ואף הנחות בבתי עסק. את המכשיר נוכל לראות על המדפים החל מהרבעון השלישי של השנה.