ה-iPhone: פשוט תענוג

סקירות ראשונות של הסלולרי-נגן של אפל מצביעות על ליקויים קלים, אבל הדעה הרווחת חיובית ביותר

ה-iPhone זכה אתמול (ג') לאישורו של וולט מוסברג, עיתונאי טכנולוגיה מהוול סטריט ג'ורנל ומי שנחשב לאחד העיתונאים הבכירים בתחום. מוסברג קרא לסלולרי-נגן של אפל "פריצת דרך יפהפיה".

"למרות מספר פגמים ופיצ'רים חסרים, אנו קובעים שה-iPhone הוא מכשיר יפהפה, ומהווה פריצת דרך כמחשב כף יד", כתב בביקורת. מוסברג, שמשמש ככתב טכנולוגיה בכיר בעיתון כבר יותר מ-15 שנים, נחשב לגורם הפוסק הגבוה ביותר בכל הקשור לגאדג'טים, תוכנות ושירותים חדשים, והביקורות שלו יכולות להשפיע מאוד על קבלה של מוצר חדש בשוק.

ה-iPhone יגיע לחנויות ב-29 ביוני, ויוצע בשני דגמים שיעלו 500 ו-600 דולר, בהתאם לקיבולת הזיכרון. קנייתוו תתאפשר רק לבעלי חוזה שירות לשנתיים עם AT&T, שמחירו יתחיל ב-60 דולר בחודש.

גם הניו יורק טיימס מרוצה

גם דיוויד פוג, כתב הטכנולוגיה של הניו יורק טיימס פירסם אתמול ביקורת חיובית ברובה, ופסק כי המכשיר עמד ברוב הציפיות הגבוהות שהיו ממנו. המניות של אפל עלו באחוז אחד אחרי פרסום הביקורות.

מבקריו של המוצר התייחסו רבות למקלדת הווירטואלית שלו, שעשויה לפגוע במכירות בקרב משתמשים כבדים שירצו לכתוב הרבה הודעות מייל ויעדיפו מקלדת פיזית. לפי מוסברג, היעדרה של מקלדת פיזית לא הפריע בכלל.

מוסברג כתב עוד כי מערכת ההפעלה של ה-iPhone "קובעת סטנדרט חדש" עבור טלפונים חכמים שכוללים פונקציות של מייל, גלישה וניהול מידע אישי. "ממשק המגע המתוחכם עובד היטב, למרות שבמקרים מסויימים הוא מוסיף שלבים לביצוע של משימות נפוצות".

פוג כתב כי יישומי המייל, הדואר הקולי והגלישה ב-iPhone היו מעולים, וכמה מהמגרעות היו היעדר האפשרות להרחבת הזיכרון והתקנת תוכנות צד שלישי. "אבל אפילו בגירסתו הראשונה, זהו המכשיר האלקטרוני המתוחכם והמשפיע ביותר שהופיע בשנים האחרונות", כתב.

חסרונות קלים

התלונות הגדולות ביותר הופנו דווקא כלפי AT&T, ספקית השירות הסלולרית של הגאדג'ט הנחשק. מוסברג כתב שאיכות השיחות הקוליות היתה טובה אך לא מצוינת, ואילו פוג התלונן על המהירות הנמוכה של תקשורת הנתונים.

מוסברג אמר שבין החסרונות האחרים היו סוללה שלא ניתנת להחלפה, חוסר אפשרות לחיפוש בכל תכני הטלפון ומחסור בשיטות אחידות לערוך או לשנות טקסט במסמכים - כמו העתקה או הדבקה.

שני הסוקרים הסכימו שהעיצוב, המבוסס על כפתור פיזי בודד, אמנם פשוט ואסטתי אבל מקשה על יצירת שיחות טלפון או שליטה בנגן המוזיקה, בהשוואה למכשירים אחרים.

"הציפיות מה-iPhone היו גבוהות מכדי שהוא יוכל לעמוד בכולן", כתב מוסברג. "אבל, למרות מגבלות הרשת, המכשיר הוא חוויה חדשה לגמרי והשימוש בו הוא פשוט תענוג".