חדשות הסלולר

אחרי מכשירי הזהב והיהלומים הגיע תורם של סלולרי-שעון, סלולרי-דומינו, טלפון מיוחד למבוגרים ומכשיר יוקרתי במיוחד מנוקיה. כל העדכונים

דומינו וטלפון למבוגרים

אחרי טלפון מעץ ומכשירי סלולר שעשויים ממתכות יקרות, מגיע הלהיט הבא: טלפון דומינו. לא ממש ברור על מה חשבו המעצבים בסנדת Syntes כאשר עיצבו את המכשיר הזה, אבל דבר אחד בטוח - הם רצו משהו מקורי. כדי לספק חווית דומינו מושלמת המכשיר יסופק בתוך קופסאת תואמות, ובמקום מקלדת ספרות ואותיות רגילה, הוא מצויד במקשי ספרות דמויי קוביית דומינו. המכשיר, שיכלול גם מצלמה, כנראה לא יגיע ארצה בקרוב.

טלפון למבוגרים

ומדומינו לגיל הזהב: הרבה מאוד משתמשי סלולר מבוגרים מתלוננים שהמכשירים המוצעים בשוק מתקדמים וקטנים מדי. כעת נמצא פתרון לצרותיהם, בדמות ה-JitterBug, טלפון סלולרי פשוט מאוד ונטול פיצ'רים מיוחדים כלשהם. קיימות שתי גירסאות למכשיר. האחת - ללא מקשי ספרות, שבה הטלפון מתופעל באמצעות שלושה מקשים מיוחדים שאותם מתכנתים מראש להתקשר למספרים מסוימים. השניה כוללת מקשי ספרות רגילים. בשתי הגירסאות נכלל מקש חירום שתפקידו להתקשר למשטרה בלחיצה אחת.

מה שמיוחד ב-JitterBug היא העובדה שאין בו תפריט. במקום להסתבך עם תפריט מסורבל, הטלפון ישאל את המשתמש מספר שאלות שהתשובות עליהן הן "כן" ו-"לא", וכך יקל על ההתמצאות. גם מעט המקשים שעל גביו יהיו גדולים והצג גדול דיו כדי להציג את הכתוב בצורה נוחה ובולטת. הסוללה מספיקה ל-24 שעות דיבור.

M500: מדע בדיוני בכיס שלכם

זוכרים איך בסרטי המדע בדיוני ראינו אנשים אשר עושים כל דבר דרך השעון? יתכן שהיום הזה קרוב מאי פעם, זאת, הודות ל-M500. חוץ משעון יש למכשיר הזה עוד כמה שימושים: ראשית, זהו טלפון סלולרי עם צג בגודל 1.5 אינץ' ברזולוציה של 120x160 הכולל גם תקשורת בלוטות' ופועל על גבי רשת GSM. שנית, הוא מתפקד גם כנגן מוסיקה ווידאו, וכמו כל שעון שמכבד את עצמו - ה-M500 עמיד במים.

הסוללה של המכשיר הזעיר תספיק לשלוש שעות ו-20 דקות של דיבור או 80 שעות המתנה. המחיר אומנם לא כל כך זול (800 דולר) והייצור מוגבל ל 500 יחידות בלבד, אך זו ההזדמנות שלכם לחוש ממש כאילו באתם מן העתיד.

החדשים של נוקיה

אחרי כל ההכרזות המוקדמות על קיומו, הגיעה עת ההשקה של הנוקיה 8600, המלווה בסרטון וידאו שמציג את המכשיר היוקרתי. מדובר במכשיר המיועד לפלח העליון של המשתמשים, וכולל מצלמת 2 מגה פיקסל, מסך עם 16 מיליון צבעים QVGA בגודל 2 אינץ'', רדיו FM, נגן מוסיקה ווידאו, תמיכה בבלוטות' סטריאופוני (A2DP), פאנל מעוצב בגימור מתכתי וזיכרון פנימי של 128 מגהבייט. כל זה מגיע במכשיר מעוצב אך כבד (143 גרם), שיעלה כ-600 דולר.

החברה השיקה שני מכשירים חדשים נוספים:

נוקיה 6500 - מכשיר בתצורת סליידר עם מסך בגודל 2.2 אינץ' עם 12 מיליון צבעים וברזולוציית QVGA, הרחבת זיכרון באמצעות כרטיס microSD, מצלמת 3.2 מגה פיקסל עם עדשת Carl Zeiss ומצלמה קדמית נוספת ברזולוציית VGA, נגן מוסיקה ווידאו ורדיו FM עם RDS.

נוקיה 6500 Classic - מכשיר מעוצב בעובי 9.5 מ"מ ובמשקל 94 גרם. בין הפיצ'רים תמצאו מצלמת 2 מגה פיקסל, מסך QVGA עם 16 מיליון צבעים, זיכרון פנימי של 1 ג'יגהבייט, פאנל מאלומיניום בצבע ברונזה או שחור ונגן מוסיקה.

ה-W990 מתקרב

למרות שהוא טרם הוכרז רשמית, ה-W990 של סוני-אריקסון קרוב מאוד לשיווק. על פי הפרטים הידועים כעת נראה כי מדובר במכשיר שיהווה חלק מסדרת הווקמן של החברה, ויכלול מצלמת 2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי, מסך בגודל 2.4 אינץ' QVGA עם 262,000 צבעים, HSDPA ועוד - והכל, בעובי 12.5 מ"מ בלבד.

החברה הכריזה עוד כי ה-FCC האמריקני אישר מכשיר נוסף מסדרת הווקמן שלה: W660i. המכשיר יעבוד על גבי רשת דור שלישי, יגיע בערכה עם כרטיס זיכרון בנפח 512 מגה בייט, ויכלול רדיו FM, בלוטות' סטריאופוני (A2DP) ועוד. לעת עתה טרם נקבע לו מחיר.