BETA

15.12.2015

23:14

עודכן:

להיות שם: האם טומורולנד ישראל היה דומה לדבר האמיתי?

מעל ל10 אלף איש העיפו את הארנה בירושלים באירוע נהדר שנותן הכנה טובה לדבר האמיתי, אך לא היה חף מבעיות • ביקורת הופעה

פסקה ראשונה

טומורולנד הוא כנראה פסטיבל המוזיקה הגדול והמפורסם בעולם כיום. הפסטיבל, שגודל וגודל מדי שנה, הגיע השנה למספר בלתי נתפס של אורחים - 450 אלף רייברים שהגיעו מכל העולם לפנטזיה בת 3 ימים בה מופיעים כל ענקי המוזיקה האלקטרונית. לי התמזל להיות שם ב2012 ואני יכול להגיד שהפסטיבל הוא כל מה שהוא מבטיח להיות ואפילו יותר מזה.

 

אמש למעלה מ- 10,000 איש חגגו בפסטיבל טומורולנד יונייט שהתקיים בארנה פיס בירושלים בהפקת אקסל , קבוצת בלוסטון ואיתן סלימי. לאחר חימום מקומי של דור דקל ותומר מייזנגר החלה החגיגה האמיתית כשהבמה המרכזית בבלגיה התחברה לישראל, הודו, יפן, גרמניה, דרום אפריקה, מקסיקו וקולומביה.

 

תמונה ראשונה

פסקה שנייה

הראשון לעלות היה ניקי רומרו, שדווקא היה החוליה החלשה של הערב עם סט מאוד פושר. תוסיפו לזה את העובדה שכבר בשלב הזה היו תקלות סנכרון, וגם תקלות טכניות במסך שהפסיק לשדר מספר פעמים וכבר בשלב הזה היו חששות רציניות מאירוע מאכזב.

 

אלא שאחרי ניקי רומרו עלה אפרוג'ק ומהר מאוד העיף את הפיס ארנה באוויר. ה DJ ההולנדי האדיר, שנמצא במקום ה8 בטופ 100 דיג'יים של המגזין היוקרתי "DJ MAG", העלה את הרמה של הערב מבחינה מוזיקלית, אבל דווקא בסט שלו התקלות הטכניות הגיעו לשיא עם ניתוק מוחלט מהבמה בבלגיה לכמה דקות. זו לא הייתה התקלה היחידה במהלך רוב הערב היו בעיות סנכרון ועוד מספר תקלות.

 

אחרי תקלות מינוריות במופע של אביצ'י ותקלות קצת יותר רציניות כאן אולי הגיע הזמן שהמפיקים בארץ ישקיעו קצת יותר בצד הטכני, הם לוקחים מספיק כסף על כרטיסים בשביל שהקהל לא יצטרך לסבול מתקלות כאלה.

 

תמונה שנייה

 

טומורולנד יונייט
 

טומורולנד יונייט(יחצ)

 

פסקה שלישית

מה שכל-כך מיוחד בפסטיבל הזה הוא היכולת שלו לאחד - בטומורולנד אין חשיבות לדת, לצבע, לנטיות המיניות או הפוליטיות, כל מה שחשוב אהבה למוזיקה. דגל ישראל ענק שמונף ליד דגל איראן זה בדיוק מהמראות שהופכות את ה הפסטיבל הזה למה שהוא. זו בדיוק הסיבה שהבחירה בירושלים הייתה מושלמת וסימבולית, במשך ערב שלם יהודים וערבים, מזרחים ואשכנזים וכל הקבוצות המפולגות האלו היו מאוחדים, דווקא בבירה הישראלית השסועה.

 

עם זאת, הבחירה בפיס ארנה הייתה פחות מוצלחת - האנשים שעמדו ביציעים נראו חסרי אונים וגם העובדה שבאולם סגור יחסית אפשר לעשן (לא אמור להיות חוק שאוסר על כך?) הפכה את האולם מהר מאוד למחניק ומאווד לא נוח. הסאונד בפיס ארנה לא רע בכלל, אבל אולם מסוג זה מתאים להופעות אחרות.

 

ככה זה נראה בבלגיה

 

פסקה אחרונה

השיא של הערב הגיע כאשר דימטרי וגאס ולייק מייק, הדיג'יים שמדורגים במקום הראשון בעולם כיום, עלו על הבמה המרכזית בבלגיה וסיפקו סט מבריק שהראה למה הם נמצאים במקום הראשון ולמה יש סיכוי לא רע שהם יצליחו לשמור על המקום הזה גם ב2016. לקינוח לאחר שהאירוע בבלגיה נגמר עלה על הבמה בישראל פדה לה גרנד, שסגר ערב לא רע בכלל.

 

אך למרות הסטים הנהדרים, קשה לומר שהדבר הזה דומה למה שהולך בטומורולנד. מרמת ההפקה והסאונד ועד לחוויה העצומה שהפסטיבל בבלגיה מספק. הרעיון הכללי של לסנכרן את הבמה בבלגיה עם מספר מדינות בעולם הוא נהדר אך בשביל שהוא יהיה באמת מוצלח הוא חייב להיות נקי מתקלות טכניות כמו אלה שהיו כאן אתמול. מי שלא היה עדיין בטומורולנד נהנה ממסיבה מעולה שבטח גרמה לו לספור את הימים עד פתיחת המכירה לפסטיבל בשנה הבאה. מי שהיה בפסטיבל בבלגיה העביר את רוב הערב אתמול בקנאה וגעגוע לדבר האמיתי. כך או כך, מדובר בשיווק נהדר לפסטיבל שגודל משנה משנה לממדים לא הגיוניים ובחוויה נהדרת לקהל המוזיקה האלקטרונית שהפכה כבר ממזמן למעצמה.