הסטארטאפים הסלולריים המבטיחים

שוק הסלולר הישראלי אולי מפגר בדברים מסוימים אחר השוק העולמי, אך מנגד, מייצא לעולם לא מעט חברות סלולריות ש"עשו את זה", או קרובות לפריצה. כתבה אופטימית

תמונת מסגרת

בישראל פועלות יותר ממאה חברות בתחומי הסלולר. בחרנו כמה מתוכן עליהן אתם עשויים לשמוע רבות בעתיד. חלקן כבר עובדות ומצליחות, וחלקן נמצאות בראשית דרכן:

מודו

החברה מכפר סבא באה לעולם בקול תרועה רמה, לא מעט בזכות הקרדיט של דב מורן שהקים אותה והמציא בעבר את ה-Disk on key. מורן הציג שאיפה לייצר טלפון סלולרי מהפכני המסוגל להתחבר למכשירים חשמליים ("ג'אקטים") שונים וכך למלא תפקידים שונים. מאז עברה יותר משנה והמודו עדיין לא הושק. עם זאת, החברה עובדת על סיום הפיתוח ועל השקה העולמית מתוך כוונה להפוך ליצרנית מכשירים משמעותית. לא ברור מהם סיכויי היוזמה השאפתנית, אך אם מודו תצליח להתרומם, בישראל עשויה לצמוח חברה בינ"ל בשוק הסלולר.

Amobee

תחום הפרסום הסלולרי עוד לא ממש התרומם, אך בשנה האחרונה הוא הפך למשמעותי יותר, בעיקר ב-iPhone. ככל שיהיו בשוק יותר מכשירים מתקדמים, כך ילך ויתפתח השוק. חברת אמובי הישראלית נחשבת לאחת מספקיות פלטפורמות הפרסום הבולטות בשטח. החברה מציעה מערכת למימון תוכן ותקשורת סלולרית באמצעות רווחים מפרסום ומתגאה בגיוסים גדולים ובלקוחות מכובדים. בעבר כבר דחתה הצעת רכש של יאהו ב-150 מיליון דולר.

Celltick

חברה נוספת שפעילה בתחום הפרסום הסלולרי היא סלטיק, הפונה לשווקים פחות מתקדמים ומציעה להם מערכת פרסום ועדכון תכנים שמגיע ישירות למסך הסלולר. לחברה לקוחות גדולים בעולם השלישי והיא מציעה פתרון ייחודי, בתחום שאין בו מתחרים רבים.

פרינג

סקייפ נכנסה באחרונה לסלולר ועוררה סערה בעולם הסלולר, אך החברה המוכרת אינה היחידה שמציעה אפשרות לניהול שיחות והעברת מידע על גבי האינטרנט סלולרי או Wi-Fi. בשוק קיימות לא מעט אפליקציות VoIP, כשאחת הבולטות שבהן היא פרינג הישראלית שמציעה שירותי שליחת הודעות, ניהול שיחות ועוד, דרך הרשת ובמחיר זול בהרבה מזה שתשלמו לחברת הסלולר. למוצר משתמשים רבים והוא מעורר באזז נאה.

MobiMate

תיירים הם פלח שוק בעל צרכי סלולר ייחודיים הטומן בחובו רווחים נאים. חברת מובימייט מישראל פיתחה מוצר מצליח שמביא עדכוני מידע רלוונטיים לתייר היישר לטלפון הנייד שלו וזוכה לתגובות נאות.

Didiom

יש לכם אוסף מוזיקה ענק במחשב? רוצים לשמוע אותו גם בסלולר? את השימוש החיוני הזה תאפשר לכם המערכת של דידיום, שמפותחת על ידי ישראלים בניו יורק. קטלוג החברה מציע גם 1.5 מליון שירים להורדה. הרעיון מצוין ודיווחים מספרים שהשירות עובד היטב.

Zooxt

חברות רבות ניסו בעבר להעשיר את חוויית שליחת ההודעות בטלפון הסלולרי ולהפוך אותה לצבעונית ולמסעירה יותר. זוקסט היא אפליקציה ישראלית מגניבה המנסה גם היא להפוך את המסג'ינג לחוויה גרפית צבעונית. האפליקציה מאפשרת לשלוח הודעות מולטימדיה צבעוניות ומותאמות אישית, והשמחה רבה.

TuneWiki

האם קרה לכם שהאזנתם לשיר דרך הסלולר וממש רציתם לברר מהן מילותיו, לדעת היכן הוא עומד בטבלאות המצעדים ולראות את הקליפ הלוהט שלו? טיונוויקי מציעה דרך נוחה וזריזה להגיע למידע החיוני, בנוסף לכלים חברתיים. אפליקצית המוזיקה הזו, המציעה "נגן מוזיקה סלולרי חברתי" מבית ישראלי, כבר כבשה את שוק ה-iPhone.

skiller-games

משחקים סלולרים ממשיכים לככב ברשימת ההורדות בכל חנויות התוכן בעולם. החברה הישראלית הזו פיתחה אפליקציה סלולרית שמאפשרת למשתמשיה לשחק במשחקים מבוססי יכולת כמו דמקה וסודוקו זה מול זה, ולצבור פרסים. יאללה, מלחמה.

My6sense

החיבור המהיר, אתרי התוכן, רשתות חברתיות, פידים, RSS ושלל האפליקציות, מצטברים להיקף מידע עצום שניהולה מורכב ולתובעני. האפליקציה הישראלית הזו מדרגת את חשיבות הפידים בהתאם להרגלי השימוש, וכך מסייעת בארגון המידע הרב.