מיליארד אפליקציות אייפון

על רקע פאדיחת יישום Baby Shaker, ציינה אפל את ההורדה המיליארד מחנות האפליקציות שלה וצ'יפרה את הזוכה, ילד בן 13 מקונטיקט, בחבילת פרסים

ביום שישי הגיעה חנות האפליקציות לאייפון של אפל למיליארד הורדות, כך הודיעה החברה. את האפליקציה המיליארד הוריד קונור מולקאהי, ילד בן 13 מהעיירה ווסטון בקונטיקט, שזכה בהגרלה עליה הכריזה אפל ויקבל חבילת מתנות שכוללת מקבוק פרו, אייפוד טאץ' ו-10 אלף דולר לקניות בחנות iTunes.

היישום שהורדתו זיכתה את קונור בצ'ופר השווה הוא Bump - אפליקציה חינמית שמאפשרת להעביר את פרטי בעל האייפון, כפי שהם רשומים ברשימת אנשי הקשר שלו, למכשיר אייפון אחר על ידי הטחת שני המכשירים זה בזה. חנות האפליקציות של אפל מכילה כיום למעלה מ-35,000 יישומים, מעדכנת החברה.

על שמחת מיליארד ההורדות העיבה מעט פרשיה לא נעימה, שהגיעה לסיומה ביום חמישי אבל ממשיכה עדיין לעורר הדים: החברה התנצלה רשמית על כך שאישרה את אפליקציית Baby Shaker, שמציעה סימולציה של טלטול תינוק למוות באמצעות ניעור המכשיר. "מדובר ביישום פוגעני ביותר, שלא היה צריך להכנס לחנות האפליקציות", הודו דוברי אפל. "ברגע שלמדנו על הטעות הזאת, היישום הוסר מיידית", טענו בחברה. היישום הוסר מהחנות ביום רביעי האחרון, יומיים לאחר שהפצתו החלה.