נייד למכורי פייסבוק

וגם סלולרי לקשישים עם כפתור מצוקה, נייד אקולוגי לילדים, סמארטפון לעשירים ומכשיר שמתחלק לשלושה חלקים. הניידים החדשים

סמארטפון לעשירים: Xperia X1

אחרי שאיבדה קצת נקודות במדד הבאזז, משיקה סוף סוף סוני אריקסון מכשיר מסקרן. ה-SONY Xperia X1 יגיע לחנויות ולפני כן יצא למכירה מוקדמת באתרי האינטרנט. הרוכשים, תמורת 799 דולר ללא התחייבות למפעילה, יקבלו אותו בסוף החודש.

המכשיר משווק כטלפון יוקרה ופועל ברשת HSDPA מדור 3 וברשתות GSM מדור שני. הוא מבוסס על מערכת ההפעלה של מייקרוסופט Windows Mobile 6.1 Professional, מצויד במסך מגע בגודל שלושה אינץ', במקלדת QWETRY ובזכרון פנימי בנפח 400 מגהבייט עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס microSD. למכשיר Wi-Fi ו-Bluetooth ומצלמת 3.15 מגהפיקסל. הביקורות, בינתיים, חלוקות: הבלוגר אום מאליק התלהב, בעוד שמבקרת סוכנות הידיעות EP פחות התרגשה וטענה שבשל עומס אפשרויות קשה לנווט בו.

למפרט המלא

זמינות: מאוקטובר 2008 במכירה מוקדמת

מחיר: 799 דולר ללא מפעילה


סלולרי בשלושה חלקים: IcePhone

מכשיר יפה לא פחות הוא ה-IcePhone המצטיין בעיצוב יוצא דופן ונפתח לשלושה חלקים: מסך מגע, מקלדת QWETRY ופאנל נוסף המשמש כלוח שליטה למשחקים. יצרנית המכשיר היא חברה בשם The Medical Phone Ltd וכפי שמרמז שמה, הטלפון יועד במקור לשמש לשמש כחלק מערכת הישרדות וטיפול רפואי סלולרי.

כדי להרחיב את פלח השוק אליו פונה המכשיר הורחב מיתוגו, אך הוא עדיין מכיל פונקציות רפואיות כמו כפתור מצוקה המחייג למשטרה, לבית החולים הקרוב ולרופא המטפל בו זמנית. זהו מכשיר מדור שלישי המבוסס על מערכת ההפעלה Windows Mobile 6.0 Professional. המכשיר מצויד גם במצלמת 3.1 מגהפיקסל, ב-GPS מובנה וב-Wi-Fi.

למפרט המלא

זמינות: לדברי היצרנית, המכשיר יהיה זמין בתאילנד בקרוב ובבריטניה לפני מאי 2009.

מחיר: כ-1000 דולר, לא מעט, אך אם המכשיר יעמוד בהבטחות, לנו נראה שהוא יצדיק את המחיר.

למכורי הפייסבוק: INQ¹

מכורים לפייסבוק? הטלפון הבא מיועד לכם. המכשיר, המכונה INQ¹ הוא הטלפון הראשון שעיצבה בעצמה היצרנית Hutchison Whampoa. המכשיר עוצב כדי לסייע למשתמש לשמור על קשר הדוק עם הרשת החברתית שכבשה את העולם (ואת שאריות הזמן הפנוי של רבים מאתנו).

למכשיר כפתור המספק גישה לפייסבוק בלחיצה אחת וכפתור המציג עדכונים חיים מפייסבוק על המסך הראשי. הטלפון החדשני מספק גם גישה קלה ל- Last.fm, לסקייפ ול-Windows Live Messenger והמשתמש יכול להתאים גישה קלה לרשתות חברתיות נוספות. זהו המכשיר הראשון המתעדכן ישירות מול פייסבוק ויציג, למשל, את תמונות הפרופיל של חברי המשתמש ברשת החברתית לצד ייצוגם בזכרון. המשמש אף יכול להעלות תמונות שצילם במצלמת ה-3.2 מגהפיקסל שלו ישירות לפרופיל הפייסבוק. ה-INQ¹ מציע גם הזנות RSS שישולבו בממשק והעברת מסרים חינמית ממכשיר למכשיר.

למפרט המלא

זמינות: המכשיר ימכר באירופה בלעדית ברשתות הדור השלישי של Hutchison.

מחיר:15 יורו לחודש, 20 יורו לחודש או 79.99 יורו בהתאם לתכנית.

סמסונג בסלולרי לילדים: Tobi S3030

בשבוע שעבר השיקה סמסונג את ה-Tobi S3030, מכשיר המיועד ל"ילדים ולצעירים ברוחם". זהו מכשיר המתמקד בכיף ובבטחון. לטובי ממשק משתמש גרפי שלדברי היצרנית, טרם נראה כמותו בטלפון סלולרי, המבוסס על דמויות אנימציה שנוצרו בהשראת הנושאים מפלצות, איש השלג ואוקיינוס. המכשיר יהיה זמין בשישה צבעים, כשלכיף אמורים לתרום גם כיסויים צבעוניים אותם יוכלו המשתמשים להחליף ואף לטעון בתמונותיהם.

בפן הבטחון האישי מציע הטלפון שיחות והודעת טקסט ישירים למקרי חירום. המכשיר עשוי מחומרים ממוחזרים ולא אלרגניים ומצבעים שבטיחותם הוכחה. מאפיינים נוספים: מדובר במכשיר מדור שני, ובהתחשב בקהל היעד זה אכן נראה מספיק. מצלמת ה-1.3 מגהפיקסל נשמעת לנו חלשה מדי, אפילו עבור ילדים. המכשיר מצויד ב-WiFi וב-Bluetooth, הוא שוקל רק-85 גרם סמסונג אף השיקה אתר חביב המוקדש למכשיר.

למפרט המלא

זמינות: בבריטניה ובאיטליה החודש, בתוך שנה בשאר אירופה ובסין

מחיר: טרם פורסם.

נייד לקשישים: ClarityLife C900

בשבוע שעבר הושק ה-ClarityLife C900, אחד מהמכשירים היחידים בשוק המיועדים למשתמשים מבוגרים וישישים. את המכשיר השיקה קלריטי, מחלקה של יצרנית הטלפונים פלנטרוניקס. זהו טלפון בעיצוב סליידר המצטיין בפשטות ומכיל מאפיינים רבים שעשויים להקל על משתמשים מבוגרים: כפתורי Send/End גדולים ובולטים, שני כפתורי ניווט בלבד - למעלה ולמטה - המעוצבים גם הם באופן בולט. למכשיר מגבר המאפשר להגביר את עצמת השמע עד ל-20 דציבלים, מאפיין שעשוי לסייע לסובלים מליקוי שמיעה. כמו כן, בגב המכשיר כפתור בולט ליצירת קשר עם איש חרום בלחיצה אחת.

מסך המכשיר גדול, מואר ומציג אותיות בגופן מוגדל וקל לקריאה. עם הצלצול, המכשיר מהבהב ורוטט באופן בולט, דבר שעשוי להקל על הסובלים מליקויי ראיה ושמיעה. המכשיר יאפשר למשתמש לשמור אנשי קשר במהלך שליחת הודעות טקסט. כל מי שניסה להסביר לקרוב משפחה מבוגר איך לתפעל מכשיר סלולרי יכול להעריך את החשיבות שבמכשיר שכזה. לנו נראה מבורך, וגם נכון כלכלית, שיצרנית סלולר הרימה את הכפפה ויצרה מכשיר המותאם לפלח שוק זה. למרות חשיבות המכשיר, ספר הטלפונים שלו המכיל-200 זכרונות בלבד נשמע לנו מעט קטן. מי אמר שלמשתמשים וותיקים לא עשויים להיות חיי חברה מפותחים? המכשיר פועל ברשתות GSM בלבד.

למפרט המלא

זמינות: כרגע ניתן לרכישה רק באתר היצרנית, אך בקרוב יגיע לחנויות בארה"ב.

מחיר: 269.99 דולר למכשיר פרוץ.