ביל גייטס ממליץ: שימו קונדום

"קונדום, קונדום, קונדום!" - קמפיין חדש במימון הקרן של ביל ומלינדה גייטס, מציע רינגטון חינם להורדה, שכולו שירת המילה "קונדום"

קרן הצדקה של ה-BBC ובמימון הקרן של ביל ומלינדה גייטס השיקו לאחרונה קמפיין אינטראקטיבי במטרה להלחם באיידס. הקמפיין נועד להגביר את המודעות לשימוש בקונדום בקרב תושבי הודו.

עיקר הקמפיין מתבסס על רינגטון בשירת א-קפלה שחוזרת על המילה קונדום, המושרת בטונים שונים במשך כחמישים פעמים לכל אורכו של השיר. מטרת הרינגטון, לדברי יוזמיו, היא למנוע את המבוכה שמלווה לעיתים את השיחות בנושא אמצעי מניעה, והחדרת העובדה שהשימוש בו הוא משהו נורמלי, לגיטימי, ואף מומלץ. הרינגטון מקבל את יחסי הציבור שלו באמצעות פרסומות ברדיו ובטלוויזיה – אחת הפרסומות מציגה גבר שנוכח בחתונה כשלפתע הטלפון הסלולרי שהוא אוחז בו מצלצל עם "קונדום קונדום", בשניות הראשונות הוא מעט מובך, עד שהנוכחים בחתונה משבחים אותו מכריזים ש"מי שמשתמש בקונדום הוא בעל היגיון בריא וטיפוס מנצח".

רדהרני מירטה, אחראי תחום הקריאטיב בקרן הצדקה של ה-BBC, התייחס לקמפיין באמרו ש"כיום, באופן מובהק, רינגטונים הם הצהרה אישית אצל צעירים ובני נוער, אז למה לא ליצור רינגטון מיוחד שיגדיר את אלה שמשתמשים בו כאנשים בעלי היגיון בריא?".

רק ימים יגידו אם הרינגטון הזה הוא מה שישכנע הודים לקיים מין בטוח, אבל כשעוד ישנם מקומות בעולם שבהם המודעות לנושא היא כמעט אפסית, כנראה שכל רעיון, גם אם הוא יוצר רושם ביזארי, הוא לגיטימי על מנת לנסות ולהשיג את המטרה.