פאדיחת האייפון הגדולה

קונים רבים לא הצליחו לבצע אקטיבציה למכשירים, בעלי אייפון מהדור הקודם לא קיבלו את השדרוג למערכת ההפעלה, תורים התארכו וחנויות נסגרו באמצע המכירה, באחת ההשקות הטראומטיות בהיסטוריה של אפל

לאחר חודשים של באזז חסר תקדים, הגיע בסוף השבוע האייפון 3G לידי עשרות אלפי צרכנים ברחבי העולם, במה שודאי ייזכר בהנהלת אפל כאחת מהשקות המוצר הטראומטיות בהיסטוריה של החברה.

שרשרת התקלות שהמגזין PC World הגדיר "אסון לשם הטוב של אפל" והבלוג גיזמודו כינה "אייפוקליפסה", החלה כתוצאה מהחלטת החברה לאפשר ל-6 מליון משתמשי האייפון מהדור הקודם ולמספר גדול של בעלי מכשירי iPod Touch לשדרג את הקושחה שלהם במקביל ליציאת המכשיר החדש. הדבר יצר עומס אדיר על שרתי מערכת iTunes ומנע מקונים רבים בארה"ב ובבריטניה לסיים את תהליך האקטיבציה שלהם במהלך שישי-שבת - כך שלמעשה, הם חזרו הביתה עם מכשיר לא מתפקד. על פי דיווח המגזין, גרמו קריסות השרתים גם להשבתת מכשירי אייפון ישנים כתוצאה מנסיונות שדרוג כושלים.

בעיה נוספת נגרמה כתוצאה מהחלטת אפל לבצע את תהליך האקטיבציה בחנות, בעת הרכישה: העומס על השרתים האט את התהליך, גרם להתארכות התורים מחוץ לחנויות ונגמר בכך שהמוכרים שלחו את הקונים הביתה, לנסות לסיים את האקטיבציה דרך המחשב הביתי. בבריטניה, גרמה תקלה נפרדת במערכת הרישום של חברת O2 לשיבושים נוספים בטיפול בלקוחות, והביאה לסגירת החנות הראשית של החברה בלונדון בצהרי יום שישי, מוקדם מהצפוי.

אם כל הצרות האלה לא הספיקו, גם שירות MobileMe החדש שאמור לאפשר למשתמשי אייפון לאחסן מידע אישי וקבצים על הרשת ולסנכרן אותו עם המחשב ועם מכשירים אחרים, סבל מתקלות רבות.

על פי הדיווחים, התקלות תוקנו במהלך השבת, בעלי האייפון החדש יכולים להפעיל אותו, בעלי מכשירי אייפון מהדור הקודם יכולים לעדכן את גרסת הקושחה שלהם בבטחה, ושירות MobileMe חזר לפעול. עם זאת, אפל טרם פרסמה תגובה כלשהי לעניין, ונראה שההתאוששות מיחסי הציבור השליליים תדרוש מסטיב ג'ובס וחבר מרעיו הרבה עבודה קשה.