כשקידמה ויוקרה נפגשות

ASUS נכנסת לשוק הסלולר, סוני-אריקסון מחליפה מכשירי W910 תקולים, נוקיה מציעה מפרטים עשירים שישאירו גם את הסטייליסטים בעניינים ועוד. חדשות הסלולר

החדשים של נוקיה

בשבוע שעבר סיפרנו לכם על דגם N82 של נוקיה, שאז עדיין היה בגדר הבטחה. השבוע הושק המכשיר החכם, דור 3.5, שלבד מעיצובו השנוי במחלוקת, כולל מצלמת 5 מגה פיקסל בעלת עדשת Carl Zeiss עם פלאש קסנון "אמיתי" ופוקוס אוטומטי, מבוסס על סימביאן ומתומחר ב-450 אירו.

עוד כולל הטלפון ממשק תלת מימדי, תמיכה בשירות המוזיקה המקוון של נוקיה, תמיכה בפלטפורמת המשחקים N-Gage, רדיו, A2DP, חיבור אוזניות סטנדרטי 3.5 מ"מ, זיכרון פנימי בנפח 100 מגהבייט ואפשרות להרחבת זיכרון באמצעות כרטיסי MicroSD, יציאת טלוויזיה, Wi-Fi, נגן מוזיקה ווידאו, תוכנת ניווט A-GPS ומערכת הפעלה סימביאן. בקיצור, חגיגה אמיתית לחובבי הפיצ'רים.

יוקרה ופיצ'רים בהחלט צועדים יד ביד - כך הוכיחה בשבוע שעבר היצרנית הפינית, נוקיה, כאשר השיקה את ה-8800Arte וה-8800 Sapphire Arte. הדגם הראשון, שידוע גם בשם 8900, מעוצב בתצורת סליידר עם חיפוי מתכת יוקרתית ואילו אחיו מעוטר, כפי ששמו מרמז, באבני ספיר ובעור.

בניגוד לדעה הקדומה לפיה קידמה ויוקרה אינן משתלבות יחד (ראו ערך Vertu), החברה שילבה בשני המכשירים מפרט עשיר, שישאיר גם את הסטייליסטים בעניינים: מצלמת 3.2 מגה פיקסל, זיכרון פנימי בנפח ג'יגהבייט, בלוטות', מסך OLED בגודל 2 אינץ' ורזולוציית QVGA עם 16 מיליון צבעים ומערכת הפעלה מסדרה 40 החדשה.

שני הטלפונים יהיו זמינים בחודשים הקרובים, תמורת 1,000-1,500 אירו.

סוני-אריקסון לוקחת אחריות

יצרנית הסלולר קראה למאות לקוחות שרכשו את ה-W910i ברשת אורנג' בבריטניה להחזיר את המכשיר שקיבלו על מנת להחליפו בחדש. התקלה, לפי הפרטים שנמסרו, מתבטאת בניתוק של השיחה לאחר כ-10 שניות.

בחברה מדגישים כי הבעיה קיימת רק במכשירים שנמכרו ברשת אורנג', כאשר נכון לעכשיו לא לגמרי ברור מה גרם לתקלה במכשיר. על פי מיטב ידיעתנו, נראה כי מדובר בבעיות תוכנה מסוג כלשהו.

חכם ויפה

לפני מספר ימים הכריזה ענקית הטלפונים HTC על המוצר השלישי מסדרת Touch: דגם Touch Cruise, שישווק בשבועות הקרובים באירופה. בעבר, כאשר המכשיר עדיין היה בגדר שמועה בלבד, הוא זכה לכינוי Polaris.

ה-Cruise מציע עיצוב סולידי ומפרט מגוון, שכולל את הפיצ'רים הבאים: תקשורת דור 3.5 (HSDPA), מעבד מהיר, מערכת הפעלה Windows Mobile 6 Professional, מצלמת 3 מגה פיקסל, מסך מגע בגודל 2.8 אינץ', זיכרון ROM בנפח 256 מגהבייט וזיכרון RAM DDR בנפח 128 מגהבייט, הרחבת זיכרון באמצעות כרטיסי MicroSD, חיבור Wi-Fi, מקלט GPS ורדיו.

ASUS משתדלת

יצרנית החומרה עושה בזמן האחרון נסיונות לא מבוטלים להיכנס לשוק הסלולר. על פי דיווחים ברשת בימים אלו היא שוקדת על ייצור טלפון חכם שייבנה בסגנון ה-Communicators של נוקיה, כגון דגמי 9500, 9300 וה-E90 החדש.

המכשיר, שייקרא M930 ויושק בחודשים הקרובים, יצוייד בשני מסכים (פנימי וחיצוני), מקלדת QWERTY, מעבד חזק ומהיר, מערכת הפעלה Windows Mobile 6, תקשורת HSDPA (דור 3.5), זיכרון ROM בנפח 256 מגהבייט וזיכרון RAM בנפח 128 מגהבייט, מצלמת 2 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי, Wi-Fi, בלוטות' ורדיו.

תמונות של המכשיר עצמו אומנם טרם פורסמו רשמית, אבל יש מי שכבר עשה את העבודה (הרעיונית לפחות), וניסה לנחש כיצד הדגם הסופי ייראה.