מתחרה ל-iPhone

סמארטפונים חדשים מ-HP, חיקוי iPhone מסמסונג, טלפון סלולרי בריח ג'ינס מליוויס, ההשקות החמות של מוטורולה והסכסוך בין Verizon לבוב מארלי. חדשות הסלולר

ה-iPhone של סמסונג

בשבוע שעבר דיווחה רשת וודאפון שבכוונתה להשיק את המתחרה הישיר של סמסונג ל-iPhone של אפל - דגם F700. בין התכונות המתקדמות תמצאו מסך מגע בגודל 3.2 אינץ' ברזולוציה של 432x240, מצלמת 3 מגה פיקסל, HSDPA (יתרון חשוב לעומת הסלולרי של אפל), הרחבת זיכרון, A2DP, תמיכה במרבית קבצי המוזיקה הקיימים, מקלדת QWERTY נשלפת וקישוריות בלוטות'. נשמע כמו מתחרה רציני לטלפון הפופולרי.

הטלפון של Levis בדרך לחנויות

השבוע אישר ה-FCC האמריקני את הטלפון האופנתי של יצרנית הביגוד ליוויס. המכשיר, ששמועות אודותיו פורסמו בשבועות האחרונים, מזכיר במעט את העיצוב של סמסונג P310 וכולל מפרט בסיסי למדי: מצלמת 2 מגה פיקסל, מסך בגודל 1.8 אינץ', קישוריות בלוטות' והרחבת זיכרון.

סמארטפונים חדשים מבית HP

לפני קצת יותר משבוע הכריזה ענקית המחשבים HP על שני מכשירי סלולר חכמים תומכי מערכת הפעלה Windows Mobile 6, שיפעלו ברשת GSM. שני המכשירים, שיצטרפו לסלולרים קודמים של החברה, יגיעו לחנויות באוקטובר.

הראשון, iPAQ 610c, הוא מכשיר רב תכליתי הכולל חיבורי WI-FI ו-HSDPA. כמו כן, הסמארטפון תומך GPS וכולל מסך מגע בגודל 2.8 אינץ' ברזולוציית QVGA. מבחינת חומרה הטלפון מצויד במעבד במהירות 520 מגהרץ מבית Marvel וזיכרון RAM בנפח 128 מגהבייט.

השני, iPAQ 910c, זהה בתכונותיו ל-610c, אך כולל מקלדת QWERTY מלאה ומצויד במסך בגודל 2.46 אינץ' ברזולוציית QVGA.

שני הטלפונים תומכים בצורה מלאה ב-VoIP, מגיעים עם זכרון פנימי בנפח 256 מגהבייט, מצלמת 3 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי ופלאש והרחבת זיכרון.

מוטורולה לא מפסיקה להפתיע

ענקית הסלולר האמריקנית, שמדורגת שלישית בעולם, אחרי נוקיה וסמסונג, פתחה בשבועות האחרונים במירוץ להשבת השליטה בשוק. לאחרונה הודיעה מוטורולה שאין בכוונתה להתמקד עוד בדגם מרכזי בודד (כמו מותג RAZR), אלא לפתח מספר דגמים ומותגים חדשים במקביל. הנה כמה מהדגמים החדשים:

• W5- טלפון מוזיקה חדש ומעוצב מסדרת ROKR, שמזכיר בעיצובו את ה-K3, אך משלב כתום ושחור. בין הפיצ'רים תמצאו נגן מוזיקה משופר, מצלמת 1.3 מגה פיקסל עם זום דיגיטלי,A2DP ו-EDGE.
• Z8 Black - גירסה מאופקת של מכשיר ה"בננה", Z8. מדובר בטלפון שחור לחלוטין, שמצויד במפרט זהה לקודמו.
• PEBL U3 - מכשיר חדש ופשוט בתצורת צדפה, שמציע מפרט צנוע, הכולל מצלמת 0.3 מגה פיקסל, צלצולי MP3, זיכרון פנימי בנפח 10 מגהבייט, PTT, מסך ברזולוציה 128x160 עם 65,000 צבעים ומידות קומפקטיות.
• Z10 - מוטורולה מרמזת על מכשיר חדש, שיכלול בין השאר מצלמת 3.2 מגה פיקסל, תמיכה בקישוריות דור שלישי ותצוגת וידאו משופרת. ההשקה מתוכננת לחודש הבא.

בוב מארלי לא רינגטון

לאחר וויכוח שהתפתח בין חברת התקשורת Verizon האמריקנית לבין משפחתו של בוב מארלי, הוחלט בשבוע שעבר להסיר את כל התוכן הקשור ליוצר הרגאיי מקטלוג השירותים הסלולריים שלה. מקור הוויכוח היה שימוש ביצירות של מארלי ללא אישור משפחתו, והדרישה היא ש-Verizon תסדיר את השימוש בטפטים, רינגטונים, טרוטונים ואנימציות הזמינים להורדה על ידי לקוחות החברה.

למרות שנציגי החברה טענו שהמשפחה נקטה בעמדה קיצונית מדי, גרסו נציגי המשפחה כי החברות הגדולות אמורות לתת למוזיקאים את הכבוד המגיע להם. האקורד האחרון בפרשה ניתן ביום שישי, כאשר בתום שבוע של דיונים הגיעו הצדדים לפשרה, שעדיין לא ברור האם היא סופית אם לאו.