BETA

07.11.2006

18:27

עודכן:

ברוך שלא עשני אשה

מאז בנות פסיה לא כיכבה דראג קווין בתכנית טלוויזיה משלה, ועכשיו טאלנט שני של נענע TV עושה זאת. נא להכיר: ציונה פטריוט. זו שאמרה לליאור אשכנזי "אני גבוהה לך? אני תמיד יכולה לרדת", תוביל את התכנית "מלכת האמבטיה" בערוץ 24

רנו פסקל (יובל שגב) הוא כבר לא הטאלנט היחיד של נענע TV שפילס דרכו לתכנית משלו בטלוויזיה. אליו מצטרפת הדראג קווין ציונה פטריוט (יובל אדלמן) שתנחה את "מלכת האמבטיה", רצועה יומית בערוץ מוסיקה 24 שתעמיד לתחרות סרטוני גולשים נבחרים שיעלו באתר פליקס. הצופים מוזמנים להעלות לאתר קטעי וידאו של עצמם שרים באמבטיה ועושים ליפסינג לקליפים מקוריים. חלקם יזכו לשידור בתכנית בימי ראשון עד רביעי, כשבחמישי יוקרן לקט שבועי ויינתן זמן לדירוג המתמודדים.

לאחר מסכת אודישנים בהם הביסה מלכות רבות וטובות מהסצנה כמו לילה קרי וקיי לונג ארוכת הרגליים, נבחרה פטריוט לתפקיד הנחשק. "אני שמח שהתקבלתי ולא על זה שניצחתי אותן. יש כאלה שהיוו יותר איום וכאלה שפחות. קיי לונג היא יותר בדמות הקלאב, וקרי היה דיווה עם מופע", מצטנע יובל, שקטף את הג'וב בנוק אאוט לאחר מבחן בד אחד בלבד.

"היינו צריכים להגיש קליפ לשיר אחד שאנחנו לא אוהבים, אחד שאנחנו כן אוהבים, ולדבר על דעת יחיד", הוא מפרט על התהליך. "ציונה היא מאוד מינית ועוקצנית, אז היא בחרה לפתוח בשיר של סקעת שהיא מאוד אוהבת "ואת", כי הוא בפירוש נכתב עליה. סקעת אומר בשיר 'הייתי עושה אותך מאושרת' וציונה מחזירה לו 'הייתי עושה גם אותך מאושר'. כבר מההתחלה קלטו את הדמות נוטפת הסקס שלה.

"ציונה לא אוהבת קליפים של שירים מזרחיים או כמו שקוראים לזה עכשיו, ים תיכוניים. לרוב הם מתחלקים לשני ז'אנרים: הופעה חיה של איזשהו זמר בפסטיבל אשדוד-בת ים-חולון-ערד או במקרה הטוב, הופעה חיה בערוץ 33 או טברנה. הסוג השני הוא קליפים מצולמים שחייב להיות בהם אלמנט ים ברקע או איזו פרחה דבה עם חוטיני שהולכת וחושבת שהיא מינימום טיירה בנקס. כך נבחר הקליפ " לילה לבן" של עידן יניב שמצולם במועדון, אבל כל קליפ מזרחי אחר היה יכול להשתלב בפרזנטציה".

בפריסת דעת היחיד, הפטריוטית בחרה לשאת הרצאה בדבר הנושא החם ביותר בשוק - הטרדות מיניות. "אמרתי 'סליחה, זה לא מקובל עלי. למה אותי לא מטרידים? גם אני רוצה להיות צ' מוטרדת מינית, אבל לא ממש הולך לי'. דיברתי על קצב המסכן ועל איך שמאשימים אותו באונס כשכל הזמן יש מסביבו שומרים והוא לא נשאר לבד לרגע, ככה שאפילו להביא ביד הוא לא מסוגל'. אחר כך ביצעתי ראיון עם משה פרסטר, והתעללתי בו תוך כדי הנאמבר 'ביג ספנדר' של שירלי בייסי".

כשיובל אדלמן התחיל לעבוד בנענע TV ולסקר אירועים תקשורתיים, השקות וראיונות סלבז, הוא ראה ביובל שגב מודל: "רנו פסקל התחיל כאן, ואז גילו אותו והוא פרץ. גם אלי הגיעו דרך נענע. בדיוק לפי מה שאמרתי - שנה, ולהתקדם.

"אחרי שהודיעו לי שהתקבלתי הלכתי לבית הכנסת בבוקר, והנחתי תפילין. זה מצחיק שאחת הברכות היא ברוך שלא עשני אשה. סיטואציה משעשעת. ובאמת, אם הייתי אשה לא הייתי יכול להיות דראג קווין".

למה נראה לך שדווקא את נבחרת?
"תוך כדי האודישן הבנתי שהם מחפשים מישהי שהיא מתחברת, חמודה, זורמת, ובעלת כושר אלתור. אני מופיע בסטנד אפ כבר שלוש שנים, ככה שלאתר אני יודע".

את אותם מופעי בידור, אדלמן מכנה "סטנדראג". בהם, לדבריו, מותר לדראגיסטים להתפרע ולדבר בחופשיות וקיצוניות על נושאים כמו סקס למשל. דמותה של ציונה נולדה לצורך השתתפות באחד מהמופעים מהסוג הזה, ועלתה לבמה בפעם הראשונה באופן רשמי ב-1998. "ישבתי עם חבר וניסינו למצוא שם במה למופע. זה קרה בתקופת האיום המחודש של המלחמה וכל הזמן דיברו על פטריוט, ומשם זה כבר מובן מאליו. באשר לציונה - גם יובל בחיים הוא ציוני. היא דמות נורא ישראלית ו-99 אחוזים מהמופע שלה מורכבים מחומר בעברית".

כבר הצצת בסרטוני הגולשים? נראה לך שתוכל להשתגע איתם בתכנית בצורה חופשית?
"נכנסתי לפליקס והתחלתי להסתכל. אני עדיין לא יודע ממש איך יהיה הקונספט הסופי של התכנית, אבל אם ציונה אמורה לרדת ולקטול אותם - תפור עליה. בנענע הייתי יכולה לבוא לסלב כמו ליאור אשכנזי למשל, ולהגיד 'מה, אני גבוהה לך? אני תמיד יכולה לרדת'. אני מניח שהמיניות המתפרצת של ציונה תתעדן יותר בטלוויזיה".

מה דעתך על היזומה של ערוץ 24 שדראג קווין תנחה את התכנית?
"אני מברך על היוזמה. סוף סוף. מאז בנות פסיה, שהיו ההשראה שלי וכבודן במקומו מונח, לא היה דראג בטלוויזיה. תמיד רציתי קצת לצאת מהבמות, ונענע נתנה לי הזדמנות ראשונה נהדרת לעשות דברים אחרים. מפה לשם, הלאה ואינשאללה".

אתה צופה גדולות לציונה פטריוט?
"אנשים סביבי צופים גדולות. אני הייתי לגמרי בלחץ. עבר שבוע עד שהודיעו. המשפחה והחברים שלי נורא הרגיעו אותי. כמעט לא סיפרתי על זה לאף אחד, וגם אתמול אחרי שכבר ידעתי שנבחרתי לא גיליתי. כשזה כבר הופיע בעיתון בכתבה מפרגנת ב'מעריב' לא יכולתי להכחיש".

על אף קבלת הפנים החמה שערכה הברנז'ה לציונה, דברים בהקשרה לא תמיד התנהלו על מי מנוחות. לעיתים, משרדי יחסי ציבור מסוימים היו מבקשים מנענע TV שלא להוציא אותה לסיקור אייטמים, שכן הדמות "לא רצינית" ו"מבזה".

יובל מצידו, מעדיף שלא להתעסק בעניין, ולעבור לספר על שיטת "עשה זאת בעצמך" באמצעותה הוא דואג ללוק של ציונה: "אני מתאפר לבד, בלי ללמוד איפור. ניסיתי ומחקתי הרבה פעמים עד שלמדתי. את הבגדים תופרים לי. באודישן אמרו לי להוריד נעליים כי עברתי את התפאורה בגובה. אני 1.89 ועם עוד 15 ס"מ של עקבים".

לפריזורה, הוא בטח לא יצטרך לדאוג, שכן את החסות ל"מלכת האמבטיה" תעניק חברת מוצרי השיער "הרבל אסנס". "נטורל פורמולה" עשתה זאת בעבר עם התכנית "קליפס" שעלתה בערוץ בהנחיית הדס מורנו, והורדה על ידי מועצת הכבלים והלווין בשל חשיפה עודפת של תכנים פרסומיים. ציונה מקווה שהלקחים הובאו בחשבון.

מלבד החידוש בגזרת המנחה והתכנית, ערוץ 24 מתרפרש גם ברצועות קליפים חדשות. את "פופ אפ" ילוו חידות טריוויה משעשעות, דוגמת כמה ק"ג הורידה נינט? כמה שנים היו יהודה ואפרת חברים? הצופים יתחרו על צבירת נקודות שבועיות על ידי שליחת התשובה הנכונה באס.אם.אס, ותוך כדי יוכלו לצ'טט ביניהם על גבי המסך. רצועות אחרות יציעו קרב ראש בראש בין ארבעת הקליפים האופציונאליים הבאים לשידור, ומצעד ספירה לאחור של 15 קליפים בנושא שונה בכל מקבץ.