BETA

06.10.2017

09:50

לארי אליסון, אורקל
לארי אליסון, אורקל,
יח"צ

הקרב על הענן: אורקל מכריזה מלחמה על אמזון

אורקל חשפה את הבסיס הנתונים האוטונומי בענן הראשון בעולם במהלך כנס החברה השנתי, ומייסדה לארי אליסון ניצל את הבמה ותקף חזיתית את היריבה המרה -אמזון. הנה מה שאתם צריכים לדעת

"אנו מתחייבים בפניכם חוזית לצמצם את החשבון שלכם מ-Amazon בחצי. זה קל למדי כאשר אתה מהיר פי 5 עד 8 יותר. אנו מרגישים די בנוח" כך הכריז לארי אליסון, יו"ר מועצת המנהלים, מנהל טכנולוגיה ראשי וכמובן מייסד שותף בחברת אורקל, בכנס השנתי של החברה "Oracle OpenWorld" שהתקיים בשבוע שעבר בסן פרנסיסקו.

 

 

זו אמנם רחוקה מלהיות הפעם הראשונה ובה אליסון מתנגח חזיתית ביריבתו המרה אמאזון, אך נראה כי הפעם נפתחה חזית משולבת כשעל בימת הארוע החגיגי אליסון הצהיר כי אורקל מנצחת את שירות הענן של אמזון בכמעט כל פרמטר ובדגש על מהירות והמחיר הסופי. אליסון הצהיר בארוע כי בניגוד לשירות הענן של אמזון, השירות של אורקל אלסטי ומסוגל להתמודד עם עומסים כבדים ומשתנים. הנה עוד כמה מהפנינים שהפיק אליסון:"זה לא חריג שהמתחרים שלנו משתמשים בטכנולוגיה שלנו. בחברת Amazon יודעים זאת. היא בין המשתמשים הגדולים ביותר באורקל על פני כדור הארץ. חברת SAP היא בין המשתמשים הגדולים ביותר באורקל על פני כדור הארץ" וגם -" זה לא כאילו שאורקל הלכו והמציאו את ההדגמות ההזויות ביותר אותן ניתן להמציא על מנת לגרום ל-Amazon להיראות רע. אלו נתונים שבהם השתמשנו בפועל לצורך בדיקות עמידות וביצועים לשם אימות בסיס הנתונים שלנו".

 

 

אז מה עוד היה שם מעבר להקנטות? ובכן גם כמה הכרזות טכנולוגיות מעניינות. באותו הארוע אליסון הציג את בסיס הנתונים האוטונומי בענן הראשון בעולם ה-Oracle 18c-  Oracle Autonomous Database Cloud ויישומים חדשים להגנת סייבר אוטומטית, אשר מגלים ומבודדים התקפות בזמן אמת. "לא בכל שנה אני זוכה להשתמש בצירוף המילים 'טכנולוגיה חדשה מהפכנית' בכנס Oracle OpenWorld אנחנו לא עושים זאת - אתם יודעים, כי אין כל כך הרבה טכנולוגיות חדשות מהפכניות. אבל זו אחת מהן" אמר אליסון בעת ההכרזה על בסיס הנתונים החדש והאוטונומי של החברה - הראשון מסוגו בענן.

 

במה מדובר בפועל? ובכן על פי אליסון האוטומציה בענן תוביל לצמצום משמעותי בטעויות אנוש מצד אחד ומהצד השני להגברת יכולות האבטחה של מאגרי נתונים בענן. "באמצעות אוטומציה מלאה ההמערכת מבטלת את הצורך בעבודה של בני אדם לשם ניהול בסיס נתונים, בכך שהיא מאפשרת לבסיס הנתונים לשדרג, לתקן ולכוונן את עצמו באופן אוטומטי תוך כדי פעולתו. עכשיו שאין עוד מקום לטעות אנוש או דרישות לבדיקת ביצועים על ידי בני-אדם, אורקל מצליחה למזער את זמן ההשבתה, המתוכנן והבלתי-מתוכנן, עד פחות מ-30 דקות לשנה ומצליחה להבטיח כי ארגונים יוכלו לצמצם את עלויותיהם במחצית בהשוואה ל-Amazon" אמר אליסון כשהוא מכוון חצץ נוסף לעבר היריבה העיסקית המרה שלו ומובילת השוק.

 

אליסון הציג גם תוצאות של מבחני benchmark שלטענתו הדגישו את פער הביצועים בין בסיס נתונים אורקל הפועל במסגרת Oracle Cloud לבין בסיס נתונים אורקל הפועל במסגרת השירות הטוב ביותר של Amazon עבור בסיס נתונים אורקל בענן, Amazon Relational Database Service (או RDS).בנוסף, ההשוואה שהציג הדגישה ת הפער בין רמות האמינות והזמינות של Amazon בשיעור 99.95%, לבין הרמה המובטחת על ידי אורקל שהיא 99.995%.

 

 

מנגד באמזון לא נותרו חייבים ובהודעה ששיחררה החברה כתבו שם שזה בסה"כ אותה התנהגות צפויה ומוכרת מצד אליסון, או במילותיהם "Larry being Larry". דוברי החברה מיהרו לבטל את דבריו של אליסון בהודעה משלהם ושם טענו שהמערכת של אמאזון אכן אלסטית ומסוגלת להתמודד עם עומסי עבודה רבים ומשתנים.