BETA

29.01.2017

12:49

עודכן:

הראל סקעת חוגג עשור
הראל סקעת חוגג עשור,
שוקה כהן

נינט טייב מפתיעה עם אלבום מטאל רוק

הראל סקעת חוגג עשור, נינט טייב בינלאומית, לירז צ'רכי מוציאה אלבום, הפרויקט של רביבו במחווה לשירי מסורת, ניב דמירל עם אלבום בכורה, משה נעמן הוא הדבר הבא ושרון זליקובסקי עוברת למוזיקה

פסח הגיע ועימו שלל אלבומים של מיטב היוצרים, צעירים וותיקים, אלמוניים ומוכרים, המשמשים כמתנה האולטימטיבית לפסח. בין שלל האלבומים שהגיעו לשולחננו, עשינו קצת "סדר פסח" וריכזנו עבורכם את מיטב האלבומים שיצאו במיוחד לפסח ועשו לנו טוב על הנשמה, בתקווה שגם לכם:

 

1. הראל סקעת - "אהבה מסובבת הכל" (אוסף):

 

הראל סקעת חוגג עשור של יצירה פורייה ומשחרר, לרגל המאורע החגיגי, אלבום אוסף ראשון עם מיטב להיטיו מכל התקופות כולל הביצועים המצמררים מ"כוכב נולד" (הפלטפורמה שחשפה אותו לעולם) כ"בדידות" ו"הנני כאן", דרך להיטים כ"ואת", "משהו ממני" ושירים יותר חדשים כ"בוקר טוב מותק" ו"צמרמורת". מתנה מיינסטרימית נהדרת לחובבי (/ות) סקעת.

 

2. נינט טייב - Paper Parachute :

 

אלבום חדש ובינלאומי למאמי הלאומית (לשעבר) נינט טייב בהפקתו המוסיקלית של יוסי מזרחי. לקהל הישראלי הצעיר, האלבום לא יגיד הרבה כי מדובר באלבום בריט פופ אקספרמנטי מצוין ואיכותי עם טקסטים עמוקים ולחנים מורכבים, אך נינט מלכתחילה לא מייעדת עצמה לאוזניים הישראליות אלא לבינלאומיות. אז למי שמחפש מטאל רוק טהור - זה האלבום! ועוד נקודה למחשבה: נינט פרצה לתודעה עם ביצועה ל"ים של דמעות" זהר ארגוב והקליפ החדש שיצא בימים אלה מהאלבום החדש נקרא "אלינור" והוא רחוק שנות אור מ"אלינור" של זהר ארגוב.

 

3. לירז צ'רכי - Naz :

 

לירז צ'רכי הוציאה אלבום מופלא סמוך לחג הפסח במסגרת מסעותיה אל שורשיה הפרסיים בגרוב פאנק פופי בשפה שבמשך שנים לא קיבלה מספיק ביטוי במוסיקה הישראלית (בניגוד למוסיקה יוונית, טורקית או לדינו) . צ'רכי מגישה את השירים, ששפתם לא ידועה למרבית מאזיניה בישראל, בצורה חיננית, מעניינת ומפולפלת שמצליחה לכבוש את הלב גם מבלי להבין ולו מילה אחת.

 

האלבום כולל 10 שירים איראניים שהוקלטו בתקופת טרום המהפכה וקבלו פרשנות חדשה על ידי לירז והמפיק המוזיקלי המוערך ריג'ויסר שהצליח בכשרון רב לחבר בין המוזיקה האיראנית משנות ה 60-70 לבין ביטים ומוזיקה אלקטרונית עכשווית וגם שירים מקוריים שנכתבו על ידי לירז וריג'ויסר.

 

4. הפרויקט של רביבו - "אמונה" :

 

כמדי פסח, הפרויקט של רביבו משחררים אלבום חדש והפעם, באלבומם השמיני במספר, השלישיה התימנית הפופולארית משחררת אלבום פיוטים וניגוני תפילה במחווה לזמירות ושירי המסורת המיתולוגיים בהם "מחרוזת שבת", "מחרוזת מי האיש", "מחרוזת אדון עולם" ו"מחרוזת יודוך רעיוני". שלישיה לאומית!

 

5. ניב דמירל - "בין הסימנים":

 

לאחר שפרץ לתודעה עת השתתף ב"דה ווייס"- ניב דמירל בכשרון רב פילס דרכו אל לב המיינסטרים הישראלי בשנה האחרונה. בימים אלה הוא שחרר את אלבום הבכורה הנהדר שלו - "בין הסימנים"  הכולל תשעה שירים מקוריים ומיוחדים שינעימו לכם את הנשמה בהם "השעות הקטנות", "בחגים", "נורמלי", "בין הסימנים" ועוד.

 

6. משה נעמן - "סימן להישאר" :

 

היוצר הבא הוא שם חדש ביחס לרשימה המצוינת לעיל אך לא פחות מוכשר. משה נעמן (29) שבחמש השנים האחרונות עבד על אלבום ביכוריו שיצא בימים אלה לאוויר העולם: הוא מביא את היצירה האינדיבידואלית הסנטימנטלית שלו לידי מיזוג מעניין בין ליריקה איכותית וכנה למלודיה נוגעת ומגיש אלבום שכיף להאזין לו ולהתוודע אליו דרכו. בין השירים הבולטים: "סימן להישאר", "מחכה לך", "שר בשבילך".

 

7. שרון זליקובסקי - "הקול שלי" :

 

השחקנית והמגישה הנודעת שרון זליקובסקי עשתה דרך ארוכה ומייגעת יחד עם נתן כהן ("הנשמות הטהורות") בדרכה לאלבום הבכורה שלה, חלומה הגדול ועכשיו זה סוף סוף קרה: 13 שירים קסומים שכתבה והלחינה בעצמה ואו עם נתן כהן, בלדות בלוזיות, רוק יותר "בועט" ונגיעות ג'אז וסול מקוריות עבריות. אלבום איכותי שקל להתחבר אליו.