BETA

15.03.2017

14:23

עודכן:

ספיר סבן זכתה בצדק
ספיר סבן זכתה בצדק
,ערוץ 2 - צילום מסך

גמר דה וויס 4: ניסיון לא מוצלח לייצר מתח

באופן לא מפתיע, ספיר סבן שנדמה כי נולדה להיות כוכבת זכתה בגמר שניסה באופן נואש לסחוט רגש מהצופים ולייצר מתח שפשוט לא היה. ביקורת

עונה לא רעה של דה וויס, שגם זכתה בטקס פרסי הטלוויזיה, הגיעה לסיומה אמש עם גמר מרדים. תכניות הראליטי שעוסקות במוזיקה לא מצליחות לעבור את משוכת שלב האודישנים, אחריו רמת העניין יורדת בצורה משמעותית. נדמה כי ככל שהתקרבנו אל הגמר כך הפרקים הפכו למשעממים יותר. מירי מסיקה הייתה תוספת נהדרת לתכנית, יחסי השנאה-אהבה שלה עם אביב גפן היו לעתים הדבר הכי מעניין בפרק. הפעם נרשם ביניהם רגע מרגש כאשר היא הודתה שטעתה כשאמרה בתחילת העונה שאין לו לב.

 

חמישיית הגמר, שכללה את ג'ואי נאג, אלי חולי, ספיר סבן, ניצן שייר וליאור קקון, הייתה טובה בסך הכל. ליאור קקון, שעלתה במקומו של רון עבדן, הייתה היחידה שהרימו גבה לגביה וסיימה בצדק במקום חמישי. הבמה נראתה קטנה ועמוסה, הניסיון להתחכם בעזרתם שלבים שונים (סולו, דואטים ושוב סולו), המחסור במתח והניסיון לרגש בעזרת סרטוני "הדרך אל הגמר" של המתמודדים גרמו לי להתגעגע להופעות הגמר של כוכב נולד בניצנים. לפחות שלומית מלכה סוף סוף נראתה משוחררת יותר.

 

 

מירי מסיקה רגישה
 

מירי מסיקה רגישה(ערוץ 2 - צילום מסך)

 

לפי השירים שנבחרו לשלב הסולו היה קשה להבחין בדרך שעברו המתמודדים, הם היו שקטים ולא הדגישו את היכולות שלהם. ספיר סבן שזכתה הייתה היחידה שנתנה תחושה, במשך כל העונה, שהיא כבר מוכנה לשרוף במות. השאלה שנשאלת היא היכן היו המנטורים בבחירת השירים? אביב גפן הסביר שלדעתו מנטור טוב לא מגיע למקום ראשון כי ככזה הוא לא נכנע ובוחר שירים בנאליים, כך שזה לא מפתיע שהוא לא היה עצוב במיוחד כשאלי חולי שלו לקח רק מקום רביעי. יתכן וגישה זו תפגע בו בעונות הבאות כשמתמודדים יחששו לבחור בו, מצד שני גפן צדק כשאמר שכל אלה שהצליחו אחרי התכנית עד כה לא זכו במקום ראשון, יובל דיין היא דוגמא מצוינת לכך.

 

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

שביזות יום א': הכנו לכם פלייליסט אופטימי במיוחד

שרית חדד בצמד הופעות אינטימיות

קיץ מוזיקלי: בריטני ספירס תופיע בקיץ בישראל

 

שלב הדואטים המשיך את הקו המשעמם והשיא הגיע כאשר אברהם טל רצח את השיר Mirrors של ג'סטין טימברלייק כשניסה לשיר באנגלית, יש לי הרגשה שהפאשלה הזאת תהפוך למאוד ויראלית. העובדה שספיר וניצן היו אלו שעלו לשלב הסופי לא הפתיעה אף אחד. לאורך כל העונה, ההרגשה הייתה שספיר סבן תהיה המנצחת ונדמה כי בפעם הראשונה הזוכה במקום הראשון הוא גם המועמד שיש לו את הסיכוי הגדול ביותר להפוך לכוכב.

 

 

 

"מנטור טוב לא מגיע למקום הראשון"(ערוץ 2 - צילום מסך)

 

הרגע הגדול והאמיתי נרשם כשמיכאל אלוני אמר "ההצבעות צמודות אז אל תפסיקו להצביע", אמירה שמזמן הפסקנו להאמין לה, ואביב גפן שחרר "כן בטח" מזלזל שהפתיע את אלוני. האחרון עוד ניסה להתעקש שזה באמת כך אך נדמה שגם הוא עצמו לא מאמין למשפט הכי חרוש בתכניות הריאלטי. בהנהלה בטוח לא אהבו את זה אבל הם לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על אביב שיוצר את רוב העניין לאורך העונה. בתור צופה שמרגישה זלזול כשמנסים לשכנע אותה שיש מתח ומנגד לא מתאמצים לארגן גמר ראוי, השאלה שהדהדה לי בראש ברגע ההכרזה הייתה האם הפסקנו להתרגש בגלל שראינו יותר מדי תכניות בסגנון או שהן באמת הפכו לפחות טובות?