06.02.2019

16:55

חצו את הגבול? הפוסט הסאטירי של התאגיד מעורר סערה ברשת

מעלים הילוך לקראת הבחירות: האם בתאגיד השידור הציבורי חצו את גבול הטעם הטוב או שמא מדובר בסאטירה לגיטימית? פוסט חדש שהעלו שם בשעה האחרונה מעורר תגובות עזות ברשת

רק לפני שבוע פתחו בתאגיד השידור הציבורי "כאן" עמוד פייסבוק סאטירי ייעודי בשם "שם" וכבר הם לומדים בדרך הקשה כי כל אחד אמנם יכול לפתוח עמוד פייסבוק, אבל בכל הנוגע לסאטירה - נראה שהכללים מעט שונים.

 

פוסט שהעלו שם לפני שעה קלה מצליח לעורר תגובות קשות מכל צידי הקשת הפוליטית ברשת. הפוסט המדובר, שעלה תחת הכיתוב "שלום, חברים, נפרדים מפליטי הפריימריז", לועג לכמה חברי הכנסת מהליכוד שנבחרו למקומות לא ריאליים בפריימריז של המפלגה שנערך אמש(ג').

 

 הפוסט המדובר שעלה ב"שם"

הפוסט המדובר שעלה ב"שם" ( צילום מסך/ עמוד הפייסבוק "שם")

 

אך בעוד הכיתוב בפוסט היה מתון יחסית, היו אלו התמונות שצורפו שהצליחו לעורר סערה: 

 

איוב קרא

איוב קרא ( עמוד הפייסבוק הסאטירי של התאגיד "שם")

 

לא תמיד סאטירה מצדיקה כל נוסח וביטוי

 

 

 

 ד"ר ענת ברקו

ד"ר ענת ברקו ( עמוד הפייסבוק הסאטירי של התאגיד "שם")

 

לתוך אלבום שנשא את השם "שלום חברים", הועלו תמונותיהם של שלושת חברי הכנסת: נאווה בוקר, ירון מזוז וד"ר ענת ברקו, כמו גם תמונתו של שר התקשורת, איוב קרא כשפניהם מופיעים על רקע שחור ומעל נכתב באותיות גדולות "יזכור". כמובן שהקונוטציה ליום הזיכרון לא ממש נעצרה שם, ובצידי התמונה הופיע אף נר דולק כמקובל בתמונות של ימי זכרון.

 

 ירון מזוז

ירון מזוז ( עמוד הפייסבוק הסאטירי של התאגיד "שם")

 

התגובות הזועמות לא איחרו לבוא. גולש אחד כתב: "איש לא יחשוד בי שאני תומך ליכוד. אני איש שמאל גאה. אבל באמת שהפרסום הזה הוא סר טעם, פוגעני ורע...לא תמיד סאטירה מצדיקה כל נוסח וביטוי", גולש נוסף כתב: "באמת הגזמתם אפילו ביחס לעלובים שהם. לקחתם את הסאטירה צעד רחוק מדי" ואחר ציין: "אם היו עושים את זה מדינות זרות או לח"כים בשמאל, המדינה הייתה רועשת. בושה וחרפה" .

 


מתאגיד השידור הציבורי "כאן" נמסר: "שם הוא עמוד סאטירי המתייחס לבחירות מזווית סאטירית, בדומה לתוכנית סאטירית, וכך יש להתייחס אליו. שמחים שהעמוד הטרי מייצר עניין וקשובים גם לביקורת".