BETA

20.11.2018

19:34

נחתה בארץ: הקסדה החכמה של LIVALL תודיע לקרובים אם נפגעתם

אחרי שני קמפיינים מוצלחים באינדיגוגו, קסדת הרכיבה החכמה של LIVALL נוחתת בארץ כשהיא מבטיחה הגנה ובטיחות עם פיצ'רים כמו נורות איתות, אוזניות ודיבורית מובנית

החל מאופניים דרך סקייטבורדים ועד חדנועים: קשה להתחמק מכך שאחת המכות הלא כתובות שנחתו עלינו בשנים האחרונות היא הצפת המדינה בכלי רכב חשמליים. לכאורה מדובר בפתרון לרמת התחבורה הציבורית הירודה בארץ, אך בפועל במדינה ובה התשתיות לא מסוגלות אפילו להתמודד עם הולכי רגל - הרי שמדובר במפגע לאומי של ממש. 

 

 בעקבות ריבוי תאונות הדרכים בהן היו מעורבים כלי רכב חשמליים קלים בחודשים האחרונים, ובעקבות הזעקה הציבורית העזה, פירסמו במשרד התחבורה במהלך החודש שעבר תקנות בטיחות חדשות ומחמירות. כחלק מאותן התקנות הרי שהחל מהראשון לינואר יאסר על נסיעה ללא קסדה  על הכלים הללו ובנוסף יוטלו קנסות עזים למי שיתפסו כשהם נוהגים עם אוזניות או משתמשים במסארטפון במהלך אך הנסיעה. אל החלל הזה בדיוק נכנסת קסדה הרכיבה החכמה של LIVALL.

 

 

אחרי מספר קמפיינים מוצלחים באינדיגוגו, השיקה השבוע רשת באג את הקסדות הפופולאריות של LIVALL בישראל.

 

הקסדה העירונית של LIVALL

הקסדה העירונית של LIVALL ( יח"צ)

 

 

אז מה הופך את הקסדה הזו לכל כך פופולארית? ובכן מעבר לעיצוב הצעיר ולהגנה שהקסדה מספקת, הרי שהיא מאובזרת בכל מה שצריך כדי לאפשר לנהג להתמקד בנסיעה. בבאג מספרים כי מדובר בקסדה מלאה המגנה על העורף והמצח, בהתאם לתקנות משרד התחבורה. הדגם הראשון שהחברה מציגה בישראל הוא דגם  BH51M – הקסדה העירונית החכמה, המתאימה לאופניים, אופניים חשמליים, קורקינט, סקייטבורד, אובר-בורד. בהמשך תשיק באג גם בקרוב קסדות מקצועיות לרכיבת שטח ורכיבת כביש. 

 

הקסדה משלבת תאורת LED הכוללת סימוני איתות

הקסדה משלבת תאורת LED הכוללת סימוני איתות ( LIVALL)

 

 

אז מה בעצם מיוחד בקסדות הללו? ובכן, חלקה האחורי של הקסדה מעוטר בפס רחה של נורות לד כתומות ואדומות (בדומה לכלי רכב) המאפשר למשתמש לאותת שמאלה או ימינה. השליטה על האיתות מתבצעת באמצעות שלט רחוק ייעודי שניתן להתקנה על האופניים או הקורקינט שלכם. בנוסף הקסדה מכילה גם דיבורית מובנית המתחברת לנייד שלכם באמצעות חיבור בלוטות' ומאפשרת לנהל שיחות עם מיקרופון שבחברה טוענים כי הוא מוגן מפני רעשי רוחות.

 

 הקסדה מותאמת למשקפי שמש

הקסדה מותאמת למשקפי שמש ( פייסבוק LIVALL)

 

 

מאחר והדיבורית מכילה גם אוזניות הרי שתוכלו גם להאזין למוזיקה ישירות מהקסדה שלכם. כמובן שלקסדה שינה גם אפליקציה ייעודית שמאפשרת לכם לשלוט בה מרחוק כמו גם לדעת את רמת הסוללה  - כאמור, כל הפונקציות ניתנות לשליטה על ידי שלט המקובע לכידון.

 

 השלט הייעודי מתחבר עם תושבת לכידון הקורקינט או האופניים

השלט הייעודי מתחבר עם תושבת לכידון הקורקינט או האופניים ( יח"צ)

 

 

גולת הכותרת של הקסדה הוא חיישן התרסקות מובנה המחובר לפיצ'ר SOS בקסדה. במידה והרוכב מעורב בתאונה כלשהיא והחיישן של הקסדה מזהה נפילה, הרי שמנגנון ייעודי מתחיל בספירה לאחור של 90 שניות ובמידה ולא תזוהה תנועה מצד הרוכב הרי שהודעת מצוקה תשלח לאיש קשר שבחרתם מראש - בצירוף קישור למיקומכם המדוייק. 

 

מפרט :

היקף ראש – 57-61 ס״מ 

12 פתחי איוורור

טעינה – USB מגנטי, DC 5V/1A

משך טעינה – שעתיים 

סוללה – 3.7V/600mAh, 10 שעות (במצב תאורה), 3-6 שעות (תאורה + מוזיקה) 

קישורית – Bluetooth עד 10 מטרים (מחייב מצב אינטרנט פעיל)

מיקרופון - -42dB 

רמקולים – 2 X 0.5W

עמידות במים – תקן IPX4 גשם ונתזים עד 5 ליטרים בדקה 

מצב סטנד-ביי- עד 180 יום 

משקל – 470 גר׳ 

צבע – שחור גרפיט בשילוח מצחייה מעור אמיתי (חום) 

 

אז כמה יעלה לכם התענוג הזה? ובכן הקסדה, שנמכרת באמזון במחיר  התחלתי של כ - 122 דולרים לפני משלוח,  תמכר בארץ במחיר של 599 ש"ח עם אחריות לשנה על ידי באג היבואנית, כשעד סוף החודש היא תמכר במחיר השקה מיוחד של כ-499 שקלים.