הקיץ אוטוטו נגמר והילדים חוזרים לבית הספר, אבל רגע לפני החזרה לשגרה ובדיוק לפני שחשבתם שסיימתם עם הוצאות הילדים בקיץ, אתם עומדים בפני ההוצאה הגדולה ביותר: רכישת ציוד לבית הספר. גם על הציוד לבית הספר יוקר המחייה לא פסח ואם פעם עלה ילקוט סביב ה- 150 שקלים, היום המחירים כבר מגיעים ל- 400 שקלים ומעלה. ההוצאה גבוהה במיוחד עבור הורים לילדים העולים לכיתה א' שצריכים לקנות את כל הציוד.

 

אז מה עושים? ובכן, חברות רבות כבר השכילו להבין את מצוקת עובדיהם ולהירתם למענם כאשר הן מבינות את חשיבות התמיכה בהורים וציון האירוע המשמעותי עבורם. התגייסות החברות מהווה עז. להלן דוגמאות לכמה מהחברות אשר החליטו לפרגן לעובדיהם:

 

באפלייד מטריאלס מקבלים הילדים חבילת ציוד לבית הספר באירוע הפנינג הכולל דוכנים והופעות. בחברת נס, מקבלים ילקוט וקלמר תואם, ואת הדגם של התיק כל ילד בוחר במהלך חודש אוגוסט, באתר ייעודי שפתחה החברה עבורם, שווי ההטבה כ- 400 שקלים. כמו כן, החברה מארגנת לילדי עובדיה אירוע ובו יצפו הילדים בהצגה ויוצאו לסיורים מודרכים בספארי. בטאואר מקבלים הילדים ילקוטים עם ערכת צבעים וציוד כתיבה וקלמר, שווי ההטבה כ-200 שקלים.

 

 עובדי חברת נס והילדים בספארי
 

עובדי חברת נס והילדים בספארי ( צילום יואב לביא)

 

במימון ישיר יקבלו ילדי העובדים ילקוט אורתופדי בשווי של 400 שקלים, את הילקוט מעניקה החברה בהפנינג גדול שהיא מארגנת עבור ילדי העובדים. בביטוח ישיר מפרגנים לילדי העובדים עם ערכה מלאה בציוד ששוויה למעלה מ- 100 שקלים את הערכה מקבלים הילדים באירוע הכולל דוכנים והצגה בתאטרון אורנה פורת. בסונול יקבלו ילדי העובדים ילקוט וקלמר מפוצצים בציוד, שווי ההטבה כ- 500 שקלים.

 

חברת זוז, העוסקת בתשלומים מקוונים תעניק לילדי העובדים ערכה אישית, שווי ההטבה למעלה מ- 200 שקלים. במוטורולה ובבזק בינלאומי הילדים יהנו מיום כיף עם הצגות והפעלות, בסופו מתקיים טקס קבלת ילקוט, אותו בחרו מראש בעצמם, כמו כן יוענקו חבילות ציוד, שווי ההטבה- כמה מאות שקלים. בטבע, מציעים לילדי העובדים העולים לכיתות א'-ח' לבחור בתיק לבית הספר או בערכת ציוד לבית הספר, שווי ההטבה כ-400 שקלים.

 

 

"אנחנו שמחים כחברה להתחבר לעובדים ולילדיהם רגע לפני ששנה חדשה נפתחת ולציין את המעמד בחוויה מגבשת וחברתי" אומר מארק גרנות, מנכ"ל וסגן נשיא אפלאוז (Applause) ישראל. בחברה בחרו לציין את פתיחת שנת הלימודים 

באירוע מיוחד אליו הוזמנו כל ילדי העובדים , בכל הגילאים, ליום כיף מפנק וטעים במשרד שלנו.היום כלל סדנאות ופעילויות שונות בפעילויות ובמסגרתן גם חילקו שם לכל ילד, מגיל 0 ועד 18 מתנה אישית שמתאימה לשלב שלו. לדוגמא לילד שעולה לכיתה א' הכינושם קלמר אישי עמוס בכל טוב שעליו השם שלו, ילדים קטנים יותר קיבלו מנורת לילה לחדר השינה שהשם שלהם כתוב עליהן.

 

בקבוצת מלם תים קיימו אירוע אירוע לכל העובדים וילדיהם אשר עולים לכיתה א'. האירוע התקיים במוזאון הילדים בחולון והשתתפו בו 300 הורים וילדים. האירוע החל בהתכנסות חגיגית, עם כיבוד קל, ברד, שייקים לילדים ואייס קפה להורים. כל ילד והורה בחרו מראש פעילות אחת מתוך 3 אפשרויות, כגון הכרות עם עולם המוזיקה דרך להקת הביטלס, הכרות עם הזמן ועוד. בתום הפעילות נהנו הילדים מארוחת ערב קלילה, איפור מפנק, מתוקים ומתנה אישית, אשר כללה סט ציוד מלא לקראת הבית ספר, קלמר, תיק וחוברת הדרכה לקראת הלימודים. דורית בר, מנהלת אגף משאבי אנוש בקבוצת מלם תים: "אנו בקבוצת מלם תים מוקירים על הקשר עם משפחות העובדים ושמחים על המסורת הקבועה המאפשרת לנו לחגוג מדי שנה בהתרגשות איתם את המעבר לבית הספר".

 

 האירוע במטה פיליפס לכבוד ילדי העובדים

האירוע במטה פיליפס לכבוד ילדי העובדים (צילום: דודו בן יעיש)

 

 

במרכז המקומי של ענקית הטכנולוגיה פיליפס ציינו את הארוע המיוחד בטקס חגיגי במשרדי החברה.בשנה הקרובה כ-86 מילדי העובדים יתחילו ללמוד בכיתה א' ולכן ביחד עם המשפחות ציינו את השלב המשמעותי בחיי הילד וההורים ואף חשפנו את הילדים הצעירים למקום העבודה של הוריהם. כחלק מהאירוע במשרדי החברה עשינו סדנאות יצירה שכללו קישוט קלמר ג'ינס וקישוט עיפרון, בלונאי, הופעה של כוכבי הילדים האהובים מהטלוויזיה "קצפת ותות", חילקנו שובר קניה לקרביץ, התפנקנו בארוחת ערב קלה ולבסוף אחד המנהלים שלנו, שהוא גם אבא מתרגש, בירך את כלל הילדים והוריהם.