BETA

23.08.2018

11:10

 מגדילים את העסק
מגדילים את העסק,
שאטרסטוק

איך הפרסום בפייסבוק יכול להפוך את העסק שלכם להצלחה?

המון עסקים מבינים שאי אפשר בלי הפרסום בפייסבוק. רוב בעלי העסקים קיבלו את מפלתה של החשיפה האורגנית וקיבלו את המציאות החדשה. המודעות בפייסבוק כאן כדי להישאר.

 

בין אם אתם כבר משתמשים בפרסום בפייסבוק, לבדכם או בעזרת משרד פרסום, כחלק מהאסטרטגיה שלכם, או שאתם בורחים מהפייסבוק כמו שילד בורח ממקלחת, העובדות מדברות בעד עצמם: אתם חייבים להשתמש בהן אם אתם רציניים לגבי השיווק הדיגיטלי שלכם ופייסבוק הנה הפלטפורמה הדומיננטית ביותר לפרסום העסק שלכם.

 

תהיו איפה שהקהל שלכם נמצא

מה הדבר הראשון שאתם עושים כשאתם מתעוררים? בודקים את הפיד בפייסבוק נכון? הפלטפורמה החברתית האהובה על כולם. מה שחשוב לדעת זה שהקהל שלכם גם כן עושה את אותו הדבר.

הלקוחות הפוטנציאליים שלכם נמצאים שם, רחוקים כמה הקלקות בודדות מלהכיר אתכם ואת העסק שלכם. אתם צריך לחשוף את עצמכם ולתת להם למצוא את העסק שלכם. ישנן המון אפשרויות לעשות את זה, הדרכים המסורתיות הן מאוד יקרות. כל מי שהתנסה ביחסי ציבור יודע שזה לא זול, ולא תמיד עובד.

 

אז למה שהפרסום בפייסבוק יהיה בחינם (בצורה אורגנית)? חשיפה עבור עסקים לא אמורה להיות חינמית, אחרי שפייסבוק הבינו שהדבר פוגע בחוויית המשתמש, על מנת שעסקים יקבלו את החשיפה שהם באמת רוצים – הם חייבים לשלם על כך.

כמו שאמרנו, זה עלול להיות קצת מעצבן, אבל היות והחשיפה האורגנית נכחדת, הגעה ל1-2% מהקהל שלכם נחשבת כהצלחה, כיום, צריך לשלם כדי לפרסם ולהתחרות. פייסבוק בעצמם הודו שהולך ונגמר להם המקום המיועד לפרסום, לכן אם אתם רוצים לבלוט, זה יעלה לכם כסף. עדיין, בהשוואה לפרסום המסורתי, הפרסום בפייסבוק הוא זול מאוד.

 

העלאת מכירות ומודעות לעסק שלכם

למה אנשים מפרסמים בכלל? כדי שהעסק יצמח והארנק יגדל. וברשתות החברתיות, זה כל כך קל.

הפרסום בפייסבוק יכול להיעשות במסגרת תקציב מסוים, ועם מעט שינויים והגישה הנכונה לטרגוט הקהל, אתם יכולים להגדיל את החשיפה למותג שלכם ולהמיר משתמשים ללקוחות בעזרת תוכן וגרפיקה מעולים.

עסקים קטנים ובינוניים יכולים להגיע לקהל עצום על סמך נתונים פסיכולוגיים ודמוגרפיים.

 

אפשרויות הטרגוט הן אינסופיות

רוצים לפנות לתל אביביים בני 30-35 שיש להם כלבים? מה עם נשים בנות 24 שמעדיפות את סופרמן על באטמן? מה עם היפסטר שנהנה רק ממשקאות טבעוניים וחוגי תפירה? אפשר למצוא אותם! אז למה לא?

 

רשתות חברתיות אוספות כל כך הרבה מידע על משתמשים. זו עובדה! הן יכולות להציע אפשרויות טרגוט על סמך גיל, מגדר ומיקום ועד דברים מאוד ספציפיים כמו תכניות טלוויזיה אהובות, העדפות אוכל וגם דפים אהובים. זה יכול להיות מלחיץ עבור כמה אנשים, אבל עבור מפרסמים ועסקים, זה הזמן לפרוח.

 

אתם צריכים רק להגיע למסקנות הנכונות ולהבין בדיוק מי הקהל שלכם כדי שתוכלו להגיע אליו וליצור קמפיין קטלני שיביא לכם לקוחות חדשים.

 

בדיקות, דוחות ועוד בדיקות

דמיינו מקרה שבו בזבזתם שני שליש מהתקציב שלכם על פרסום מסורתי – פרסומת בטלוויזיה, ברדיו, שלטי חוצות ועוד. ולא יצא לכם מזה כלום, אין לידים חדשים, אין תנועה חדשה, כלום. אולי קידמתם את עצמכם בזמן הלא נכון, אולי המסר שניסיתם להעביר כשל ועוד הרבה דברים שיכלו להשתבש.

 

בפרסום בפייסבוק, לעולם לא תהיה לכם הבעיה הזו. הקמפיינים זולים וקלים לניהול – ואתם מקבלים דוחות מלאים לגבי הפעילות. תגדירו את המודעות שלכם ל-3 ימים לפחות ותראו תוצאות, או שלא. אם לא, אתם יכולים לשנות את תוכן, את הגרפיקה, או את הטרגוט ועוד. אבל אף פעם לא תצטרכו להפעיל קמפיין ענק ולגדול בסופו שהוא לא צלח.

הפלטפורמות החברתיות נמצאות בצמיחה מתמדת, לכן האסטרטגיה השיווקית שלכם צריכה גם היא להתפתח איתן.