15.08.2018

16:48

 אילן רמון
אילן רמון,
חדשות 10

זוכרים את אילן רמון: מרכז חלל ייחודי יוקם בתל אביב

המרכז יוקם בשיתוף קרן רמון, יכלול מרכז מבקרים הכולל סימולציה של מעבורת חלל, יארח מומחים בעלי שם מהעולם ובני נוער מרחבי הארץ שכבר היום לוקחים חלק בפעילות הקרן

מרכז חלל ראשון מסוגו בישראל יוקם במתחם הדגל של רשת מתחמי העבודה השיתופיים BE ALL, הממוקם במגדלי אלון בתל אביב. המרכז יוקם בשיתוף קרן רמון, שמשרדיה כבר ממוקמים במקום, כחלק מחזון הנצחת מעבורת קולומביה והאסטרונאוט אילן רמון, ז"ל. 


בהודעה רישמית ששוחררה לכלי התקשורת נמסר כי המרכז יוקם במגדל אלון 1 בקומה המשתרעת על פני כ-1,600 מ"ר ותוקדש כולה לחברות ומיזמים בתחום החלל והלוויינים. "עם התקדמות גיוס חברות החלל למתחם" נכתב בהודעה, "יוקמו בו תשתיות מיוחדות, מעבדות וחדרים ייעודיים שיספקו מענה לפיתוחים נוספים ומיזמים חדשים בתחום החלל בארץ. המרכז יציע לחברות השוכרות במתחם את כל השירותים והמומחים הנדרשים לפיתוח הענף בארץ".

 

 "קרן רמון העתיקה את מרכז כובד הפעילות שלה והמטה למתחם  BE ALL ביגאל אלון עם פתיחתו" אמר רן לבנה , מנכ"ל הקרן. "אני מאמין שבזמן הקרוב ייצא קול קורא ליזמים וחברות הזנק בתחום החלל להקים את משרדיהם במתחם, ומקווה שכבר בחודשים הקרובים נערוך בו meet-ups והאקתונים למהנדסי חלל."

 

גשושית של נאסא מתקרבת לצדק
 

גשושית של נאסא מתקרבת לצדק(נאסא)

 

 

"תחום החלל בארץ הוא בוסרי ונדרשת קואליציה של חברות מהמגזר העסקי, הציבורי והשלישי כדי לפתח אותו" אומר עוזי סורקיס, מנכ"ל רשת BE ALL... אנו פועלים על מנת להביא את כל החברות הישראליות ומרכזי הפיתוח של חברות בינלאומיות לפעול יחד במשותף במרכז החלל החדשני שהקמנו."

 

 אילן רמון
 

אילן רמון (1954-2003): האסטרונאוט הישראלי הראשון (צילום:רוייטרס)


כאמור, מרכז החלל המתוכנן יכלול גם מרכז מבקרים ענק הכולל סימולציה של מעבורת חלל, חליפות חלל, טלסקופים ועוד. היזמים מבטיחים כי המרכז יהיה פתוח למבקרים מהארץ והעולם, אורחי משרדי הממשלה, נציגי שגרירויות, חובבי התחום ותלמידי בתי ספר מרחבי הארץ.