24.07.2018

10:58

הוריהם של בר ואור סירבו לתמוך בחתונתם - ואז קרה דבר מדהים

בר החרדית ואור שגדל בבית של חוזרים מתשובה, הכירו דרך הפייסבוק - אבל הוריהם התנגדו לחברותם מטעמי דת. ללא כסף או תמיכה, הם מצאו את כל מה שהיו צריכים - בעזרת הרשת

בעוד כחודש אור ובר יצעדו לעבר החופה וההכנות בעיצומן. הם הכירו בפייסבוק, כאוהדים של אותה קבוצת כדורגל. "היתה נראית לי בחורה מגניבה, אחרי שנה פלוס שלחתי לה הודעה, לא באתי והתחלתי איתה בצורה מאסיבית. דיברנו חודשיים לפני שיצאנו", הוא מספר. "הוא לא היה סתם חבר פייסבוק רגיל, הייתי עוקבת אחריו, על החיים שלו והדיבור שלו וגם הייתי מעלה פוסטים מצחיקים בזמנו", היא ממשיכה.


הם מגיעים מזרמים שונים בדת - היא בת 24, ירושלמית מבית חרדי והוא בן 21 מקרית אתא- שגדל בבית של חוזרים בתשובה. "בפעם ראשונה שנפגשנו היה מוזר, כאילו שידוכים, דיברנו על אם נתחתן איך הבית יראה מבחינת דת, דיברנו על איך עושים את זה ביחד", היא אומרת, "אסור לחבק ולגעת, ממש התעקשתי, וזה היה סוג של מבחן והוא עמד בזה בהצלחה. ועם הזמן גיליתי שלי זה קשה, את מאוהבת בבן אדם זה קשה רצח אבל זה שווה כל רגע".

 

בר ואור, התחתנו בעזרת קבוצת פייסבוק
 

בר ואור, התחתנו בעזרת קבוצת פייסבוק (הצינור )

 


הם יצאו במשך תשעה חודשים ואז הגיע הצעת הנישואים המרגשת. "ידעתי שהוא יציע ולא ידעתי איך זה יקרה, הייתי בת הזוג החופרת שאל תציע לי ככה ושאני לא אדע מתי זה קורה. הוא עשה את זה בגדול, היו לה המון דרישות, הכי אמיתי כפי שרציתי, בחדר שלי, הוא שר לי". אבל, היא ממשיכה: "ההורים שלי ציפו שאני אתחתן עם דתי, הם היו בהלם. מהדייט הראשון ידעתי שזה לא יהיה רגיל ויהיו השלכות, אבל לא חשבתי לכך שהמשפחה לא תקבל את אור.

 

 

 

 

 

 

 


"ידענו שאנחנו צריכים להקים חתונה לבד למרות שההורים של אור תומכים בצורה מהממת", בר ממשיכה. "ידעתי שההורים שלי לא יהיו שם". ללא גב כלכלי הם החליטו לעשות את זה לבד ולפנות לפייסבוק - זה ששידך בינם לראשונה. "ההיענות של האנשים היתה מטורפת, זה היה מרגש, כל עם ישראל איתנו. אנשים הציעו דברים שאפילו לא חלמנו עליהם - לילה זוגי, איפור ושיער, עיצוב של ההזמנה, גולת הכותרת היתה קבוצת בני נוער מרבבה שהחליטו להקים לנו חתונה, מצאו לנו אולם, די.ג'יי וקייטרינג - הכל עליהם".